Dítě do kufru

Dítě do kufru https://www.databazeknih.cz/img/books/39_/3920/dite-do-kufru-3920.jpg 4 313 33

Když se naši rozvedli, nevěděli, co se mnou... Naše rodina vždycky bydlela v Morušovém domku. Máma, táta a já - a Ředkvička, to je můj plyšový králík. Ale máma teď žije s paviánem Billem a jeho třemi dětmi. Táta zase žije s hipísačkou Carrií a jejími dvojčaty. A kde žiju já? Jeden týden u mámy a jeden týden u táty, ale domov nemám nikde. Snad jedině v kufru, kam se mi vejdou všechny mé věci a který s sebou tahám sem a tam. Je to snadné jako ABC, aspoň tak mi to všichni říkají. Ale já bych se nejradši ze všeho chtěla vrátit do našeho starého domova - do Morušového domku... Seznamte se s desetiletou Andy a přečtěte si, jak se jí žije po rozvodu rodičů, v této realistické knížce, která leckde vyvolá smích ale pohne vás i k slzám. ... celý text

Dobrodružné Rodina Dívčí romány
Vydáno: , BB art

Suitcase kid , 1992

simca9342
19.02.2024 5 z 5

"Z pravěku"

Andy to jako mnoho dalších děti neměla v životě jednoduché. O tom, co je to rozvod, následná střídavá péče a jak funguje vám poví příběh napsaný z pohledu malého desetiletého dítěte. Jak ovlivňuje jeho psychiku a vnímání věcí kolem sebe .

Romalu
11.07.2022 5 z 5

Pohled na střídavou péči duší dítěte. Pevně doufám, že tato situace u mých dětí nikdy nenastane... Moc krásná knížka! Doporučila bych všem dětem, které něco podobného prožívají.

madem
30.10.2021 4 z 5

Dříve jsem si myslela, že střídavá péče je dobrý vynález. Postupem let, jsem si to myslet přestala. a po této knížce začínám být odpůrce. Krásně je vidět, co si myslí dítě. Jen si musíte zvyknout na jeho dětský styl vypravování.

VioletMokrasova
19.10.2021 3 z 5

Knížka se mi líbila. Sama mám taky rozvedené rodiče. Je to ještě náročnější protože se střídá po dvou dnech. Nebo mě to náročné moc nepřijde ale Andy by se to asi nelíbilo. Na svůj věk mi přišla mnohem mnohem mladší. Tak na sedm.

inachisio
29.08.2020 4 z 5

Zpočátku mě to fakt nebavilo. Pro děti je to moc zdlouhavé. Pak jsem se však v hlavní postavě začala trochu vidět a přirostla mi k srdci. Nakonec jsem knížku s dobrým pocitem přečetla.

2677
25.07.2020 5 z 5

Já ju dneska dostala s uvidím ocem bude

Anetka24
10.11.2018 3 z 5

super, knihu jsem četla v létě když jsem jela na dovolenou a bavila mě,ale spíše asi pro menši děti

medlovice
19.08.2018 5 z 5

Andy si myslela, že už ji nikdo nemá rád a taky se chovala špatně k ostatním. Protivila se každému . Její máma to taky nějak nezvládala a rozvod rodičů odnesla Andy nejhůře. Ale jak si prochází její život kapitolami podle abecedy, mění se její názor a z holky, která nemá nikoho ráda se stane holka, která pochopí , že ostatní ji rádi mají a ona je taky má ráda a novou sestřičku milují všichni. Moc se mi líbilo řazení kapitol podle abecedy, krásná ilustrace a téma k názvu.

DancerJaneBooks
02.06.2018 5 z 5

(SPOILER) MŮŽE OBSAHOVAT SPOILERY
Tahle knížka byla opět moc hezká. Zvlášť pro někoho, kdo má podobné problémy jako má Andy. Moc se mi líbil nápad se super názvy kapitol. I když nevím, jak to přeložili. Andyina králíčka - Ředkvičku - jsem si už od začátku oblíbila a jak se ztratila, tak jsem se o ni bála spolu s Andy. Katty mě strašně, ale strašně, štvala! Chápu, že jí lezlo na nervy, že se k ní nastěhovala nová rodina, ale nemusela si to vybíjet na Andy. A hlavně mě štvalo to, že Andyina mamka vždycky seřvala Andy, za to, že jí to oplatila tím, že jí třeba jenom trošku bouchla. To je právě to - že slovní nadávka někdy můžou bolet víc, než když někdo do někoho bouchne. Ale Andy prostě její mamce neřekla, co jí Katty udělala, za žádné okolnosti, protože nechtěla žalovat. Jenže, jak Andy utekla, částečně i kvůli tomu, že ji Katty vyprovokovala, tak se stejně ukázalo, že má Katty Andy aspoň trochu ráda, když se o ni bála. Za to Kattyin otec byl hrozný, ani se o Andy nebál a sváděl to na to, že utekla kvůli nějakému pitomému králíkovi. Nechápu, jak se Andy někdy mohla kamarádit s holkou jako je Frances, protože nechat ji v takové okolnosti samotnou a najít si novou nejlepší kamarádku bylo od ní fakt hnusné. Ale Andy to v knížce nijak víc nerozebírala. Westovi byli ohleduplní až tak moc, že jsem se divila. Nechají si totiž cizí holku (tím Andy nijak neurážím) chodit po zahradě a nic jí ani neřeknou. No ale tímhle nijak nesnižuju hodnocení téhle knížky, jenom mi to připadá vtipné :D. Jsem ráda za to, že si Andy našla v rodině aspoň nejakého kamaráda jako je Graham. Je super a neposmívá se jí. Šťasný konec knížky se mi moc líbil a ani jsem netušila, že z toho nějaký ŠŤASTNÝ konec udělat jde. Ale nakonec šel a to díky skvělé Zuzance.

Vendula39
26.05.2018 5 z 5

Další dobrá kniha od Jacqueline Wilsonové. Doporučuji přečíst.

GabrielleE
31.10.2017 5 z 5

Moje nejoblíbenější knížka v dětství.

nukulkaf
13.04.2017 5 z 5

vzala mě za srdce, když jsem na základce začínala číst, ale i dnes se mi líbí a myslím, že nikdy nepřestane

Kačkaknihomol
29.03.2017 3 z 5

Tato kniha mně moc nebavila. Co jí ale musím pochválit, jsou nápadité názvy kapitol.

Damaj
31.01.2017 5 z 5

První knížka od této autorky, pak jsem už nic jiného číst nechtěla

LenkaGrangerová
06.01.2017 5 z 5

Knížka pěkně popsala z pohledu dítěte rozvod rodičů. Četla jsem ji kvůli kamarádce a nelituji :-)

Nejene
11.09.2016

Moje první knížka od Wilsonové. Musím říct že z toho vznikla dlouhodobá láska :D Na tuhle knížku vzpomínám s láskou.

lucille48
18.07.2016 4 z 5

Další povedená knížka od Jacqueline Wilsonové. Musím přiznat, že sama jsem zažila něco podobného, tak mi tato knížka byla milým společníkem.

kata5121
19.01.2016 4 z 5

Jako malá jsem ji milovala :)

janavobornikova
25.02.2015

Moc hezká knížka

Ika6
12.02.2015 4 z 5

Moc hezká knížka,dlouho jsem netušila jak to dopadne.
Nápadité byly názvy kapitol.