LuciKo LuciKo komentáře u knih

Dokonalá partie Dokonalá partie Kristan Higgins

Pozor, příspěvek obsahuje informace z děje: Rodinu Hollandů si člověk nemůže neoblíbit. Je super, když člověk může postupně každého z nich blíže poznat a Honor v prvním díle působící chladně a nepřístupně se ukáže taky jako člověk. Celkově mě však tato kniha nadchla mnohem méně než první díl, Levi a Faith nasadili laťku vysoko, podle komentářů jsem nejspíš jedna z mála, ale nějak jsem nemohla "citově" k této dvojici proniknout. Kniha byla čtivá, těším se na další díl autorky, ale přestože mám tento žánr moc ráda, tato kniha mě nijak zvlášť nenadchla. Je to že života, ano, ale zdálo se mi to až zbytečně vyhrocené (jednu snoubenku přejede auto, druhá se skoro utopí, pak uhoří). Autorka ukázala dobré srdce hlavní hrdinky, ale snad to mohlo být i méně demonstrativně. A nebo jsem prostě při čtení neměla svůj den. :)

08.02.2019 3 z 5

Návrat na vinici Návrat na vinici Kristan Higgins

Tohle já můžu! Chudák Faith, jakou tíhu světa na sobě 20 let nesla, Levi byl zlatíčko. Celkově moc sympatická rodina, prostředí, kam by se jeden hned rozjel. Těším se na pokračování s Honor.

05.02.2019 4 z 5

Podraz Podraz Sandra Brown

Čtvrtá hvězdička za překvapení v závěru, mě tato pointa za celou dobu nenapadla. Pro mě to byla premiéra od této autorky a myslím, že po ní zase někdy sáhnu. Překvapila mě velká čtivost, kvituji spojení thrilleru a romantiky. Super, zvládla jsem ji za dva dny. Doporučuji!

02.02.2019 4 z 5

Kavárna v Kodani Kavárna v Kodani Julie Caplin

No a co, že je už od začátku jasné, jak to dopadne? No a co, že klišé střídá klišé? Já tyto knížky beru do ruky jako jistotu a ani tato mě nijak nezklamala. Za mě jako relax po práci super. A ta Kodaň, to byl bonus. Hygge a šílenství kolem něj mě doteď nechávali chladnou, ale ta atmosféra knížky, ta je! Pokud je to teda ono, vzdávám se :) Autorka odvedla skvělou práci, krásná reklama na dovolenou v Dánsku.

31.01.2019 5 z 5

Chyť mě, jestli to dokážeš Chyť mě, jestli to dokážeš Frank W. Abagnale

Díky čtenářské výzvě jsem se konečně ke knize dostala. Velmi čtivá, chcete vědět, jak to bude s Frankem dál. I přes jeho zločinnost mu držíte palce. Líbil se mi břitký smysl pro humor, jeho genialita. Nad některými věcmi zůstával rozum stát. Je fakt, že tehdejší doba mu hodně napomáhala, teď v době počítačů a internetu by neměl šanci. Teď jsem zvědavá na film!

28.01.2019 5 z 5

Bábovky Bábovky Radka Třeštíková

Za mě super, moc čtivá knížka. Líbil se mi nápad, propojení všech příběhů a použití slova bábovka minimálně jednou v každé kapitole. Nejradši bych si teď sedla a nakreslila si síť všech postav, párkrát jsem musela listovat, abych si ověřila, jestli si to pamatuji správně a kde že byla ta Linda, Renata a další zmíněny. Edit: Po přečtení komentářů doplňuji: Knížka vážně nepůsobí moc optimisticky. Štastný manželský život tady nenajdete, spíš celkem bezútěšnost. Konec mě taky mrzel, některé části byly depresivnější než jiné, ne úplně veselé, přesto opravdu čtivé.

23.01.2019 4 z 5

Polibek jako dezert Polibek jako dezert Poppy J. Anderson

Od této knížky dostanete přesně to, co očekáváte. Romantická komedie na papíře. Nenáročná, čte se moc dobře, pobaví a dopadne přesně tak, jak je jasné už na prvních stránkách. Oba hlavní hrdinové jsou moc sympatičtí a čas s nimi jsem si užila. Navíc se setkáme i s hlavními hrdiny z předchozí knížky a to já mám moc ráda :)

14.01.2019 4 z 5

Zakázané ovoce Zakázané ovoce Jojo Moyes

Po překonání pomalejšího rozjezdu se odtrhávalo už hůře, konec první části přišel až moc rychle. Do druhé části se mi nechtělo, než jsem si udělala vztah k dalším postavám, také to chvilku zabralo. Pak už jsem nevěděla, komu fandit více. Třetí část krásně oba dva příběhy spojila, příběh úžasně gradoval, došlo i na klasické slzy na konci. Na začátku bych nevěřila, že mě i tato knížka od Jojo Moyes dostane. Ale autorka holt asi u každé knížky moc dobře ví, co dělá.

08.01.2019 5 z 5

Obyvatel Obyvatel Francis Cottam

Kniha byla velmi čtivá, přečetla jsem ji za večer. Už na prvních stranách se dalo odhadnout, jak se bude děj odvíjet, kdo je kdo a co se bude dít. První polovina byla vcelku poklidná, proti tomu závěr mi nedovolil odložit knížku než bude konec. Myslela jsem, že mám ráda thrillery, ale tato kniha mi vůbec nesedla. Po dočtení jsem měla pocity lítosti a zhnusení. Možná to ukazuje kvalitu knihy, ale u mě převažují negativní pocity a určitě už tuto knihu nikdy znovu číst nebudu.

04.01.2019 2 z 5

Navždy družičkou Navždy družičkou Lindsey Kelk

Romantická komedie na 300 stránkách. Už od začátku tušíte, jak to dopadne, ale stejně si tím příběhem s Maddie chcete projít. Oddychové, vtipné čtení. Člověk dostane, co očekává. :)

02.01.2019 3 z 5

Ty letní noci Ty letní noci Mandy Baggot

Ideální knížka nejen na dovolenou k moři.. Jako alternativa k vánočním pohádkám taky nebyla k zahození :) Autorka umí krásně vystihnout a vyzdvihnout prostředí, ve kterém se příběh odehrává. Už od začátku knížky si říkám, že bych se na ono popisované Korfu opravdu ráda podívala (stejně tak u Vánočního polibku v Notting Hillu jsem měla podobné nutkání s návštěvou Londýna a této čtvrti). Všechny postavy v čele s hlavními hrdiny byly moc sympatické, stránky mi rychle utíkaly pod rukama. Závěr mě překvapil, myslela jsem, že se Imogen zachová jinak (k vývoji příběhu by mi to i sedělo) a očekávala jsem spíše epilog s odstupem jednoho roku.. Na druhou stranu tím líp, na co odkládat happy end, ráda jsem se ve svém odhadu zklamala :)

27.12.2018 4 z 5

Deník citového vyděrače Deník citového vyděrače Simona Monyová (p)

Může obsahovat spoilery: Nemám ráda otevřené konce, uměla bych si ještě 20 stran představit. Přemýšlela jsem, jestli kvůli tomu ubrat tu pátou hvězdičku, ale nakonec mě síla příběhu přesvědčila o opaku. Pointu jsem tak nějak tušila už snad od poloviny knížky, jen to provedení mi nebylo jasné a ani v nejmenším by mě na něj nenapadlo pomýšlet. Mrazivé. Ad poslední věta, doufam, že Alena a všechny ostatní ženy v této situaci nejsou a nebudou rozumné. A jak jsem psala již u Srdcebolů, je to tak smutné, když u toho přemýšlíme, co všechno z toho se mohlo dít o pár ulic vedle v Brně-Obřanech.

24.12.2018 5 z 5

Srdceboly Srdceboly Simona Monyová (p)

Po knížce jsem sáhla kvůli čtenářské knižní výzvě. Četla se překvapivě velmi dobře, svou útlostí je to příjemná jednohubka, svým obsahem jeden velký srdcebol. Já, v porovnání s hlavní hrdinkou, o 20 let mladší, svobodná, bezdětná, jsem se mohla pouze pokusit vžít se do její kůže. Bylo to jako sledovat zvenčí život kamarádky, která stále vstupuje do stejné řeky, které máte neustále chuť říct, "už ne, šancí měl dost, nestojí za to", ale ona vás neposlouchá nebo nechce slyšet. A musí dopadnout až na úplné dno, než na to přijde sama. Au. Čtvrtá hvězdička je za sílu příběhu umocněnou vědomím, že do určité, těžko říct jak přesně velké, míry je kniha autobiografická. O to mrazivější pro mě byla i vzhledem k tomu, jak vše v osobním životě paní Monyové dopadlo.

18.12.2018 4 z 5

Bez rozlúčky Bez rozlúčky Samantha Young

Za mě klasika v tomto žánru. Chtěla jsem nenáročné čtení a to jsem i přes mnohé neveselé životní etapy hlavní hrdinky dostala. Kniha byla čtivá, četla se moc dobře i ve slovenštině. Spisovatelka si drží svou kvalitu a pokud se vám líbily její dřívější knihy, touto rozhodně chybu také neuděláte.

14.12.2018 4 z 5

Pochopíš, až budeš velká Pochopíš, až budeš velká Virginie Grimaldi

Když jsem si knížku kupovala, čekala jsem úplně jiný příběh, nějakou tu romantiku a na pozadí profesi hlavní hrdinky. Bylo tomu naopak, hlavní pozornost byla upřena právě na práci se seniory. Tím příběh získal svou osobitost. Babičky a dědečci předali jak Julii, tak i mně na těch 350 stránkách tolik moudra, že autorce za tuto knihu moc děkuji. Krásná, dojemná, pohladila.

08.12.2018 4 z 5

Sítě z pavučin Sítě z pavučin Táňa Keleová-Vasilková

O Blance a jejich ztrátách, ale také hledání a nálezech. Lásky, přátel, spokojenosti.. Kniha tom, jak se učit ze svých chyb, jak neztrácet víru v to, že všechno má svůj čas a jak nakonec najít přes všechny překážky v životě i to své místo pod sluncem.

02.12.2018 3 z 5

Milovaný nevlastný brat Milovaný nevlastný brat Penelope Ward

Čtivá knížka, přečtená za jedno odpoledne, ale jinak z mého pohledu nijak převratná nebo zapamatovatelná. Způsob popisu děje z pohledu hlavního hrdiny byl originální, ale celou dynamiku příběhu to zpomalilo, když se v poslední třetině opět vracíme na začátek, čteme stejné dialogy a pak, když se konečně vrátíme do aktuálního času, zbývá pár stránek do konce, do kterých autorka vměstná následující dva roky. Chápu, že pro vysvětlení rodinné historie to nejspíš bylo potřeba, ale mně to nesedlo.

20.11.2018 3 z 5

Námi to končí Námi to končí Colleen Hoover

Z knížek, které mají tak vysoké hodnocení, mám vždy respekt (naposledy to byla Hana od paní Mornštajnové). Snad je to vysokým očekáváním doplněným o obavy ze čtivosti knížky, protože přece když je tak dobrá, musí být přece náročná, ne? Možná je to podvědomím a vzpomínkami na povinnou školní četbu, kdy prokousat se mnoha doporučovanými díly bylo nad mé síly. U knihy Námi to končí tomu bylo naopak, knížka se četla sama. A já si myslím, že toto by měl být adept na povinnou školní četbu moderní doby. Knížka jak čtivá, tak osvětová, která minimálně ve mně zanechá hlubokou stopu a budu na ni šířit chválu na všechny strany.

17.11.2018 5 z 5

Vánoční polibek v Notting Hillu Vánoční polibek v Notting Hillu Mandy Baggot

Může obsahovat spoilery: Krásné, romantické pohlazení po duši aneb příběh o tom, že vánoční zázraky se dějí. Moc se mi líbili oba hlavní hrdinové, především tím, jak civilní byli. Žádné zbytečné urážení se - viz první setkání v cukrárně, kdy mě reakce Chase velmi příjemně překvapila, stejně tak Isla, která si udržela nadhled na to, co se plánuje, a nedělala zbytečná dramata. Byla to moc příjemná změna, když poslední třetina knížky není o tom, že čtenář čeká na chvíli, kdy se spolu konečně "ti dva" usmíří a všechno dobře dopadne. A Hannah? Neskutečně silná a pozitivní osobnost. Ideální knížka na zimní večery s čajem a dekou, kdy se necháte unášet na příjemné notě.

15.11.2018 5 z 5