lucievach lucievach komentáře u knih

Všude kolem černý les Všude kolem černý les Ruth Ware (p)

Musím souhlasit s tím, že kniha byla napínavá od začátku do skoro konce. Ten úplný konec, řekněme rozuzlení, byl jak z filmu pro dospívající mládež. Nechci tvrdit, že to byl špatný konec, to určitě ne, ale prostě mi přišel vůči zbytku knihy takový nepatřičný...

28.12.2017 4 z 5

A dost! – Francouzské děti nedělají scény A dost! – Francouzské děti nedělají scény Pamela Druckerman

Všechny bio, eko matky postižené mateřskými vzbouřenými hormony povinně přečíst pro obnovu zdravého selského rozumu :)

06.10.2017

Pravila Šahrazád... Pravila Šahrazád... Felix Tauer

Rozhodně je to kniha na čtení náročná. Stojí ale za to rozšířit si obzory a zakousnout se do ní. Možná se budete divit, kolik je ve středověkých arabských příbězích vína, žen, písní, básní, sexu, lásky, ifrítů, lidského pokušení, poučení, hříchů, trápení... a to ve jménu všemohoucího :-)

26.04.2017 3 z 5

Mozek Mozek Robin Cook

Mě z toho tedy mrazilo. Je ale fakt, že nejsem moc příznivcem krvavých thrillerů a krimi jako je například sněhulák od Nesba, takže nejsem tak otrlý čtenář. Potom se dají pochopit i komentáře negativní, které jsou nejspíš od čtenářů zvyklých na stejný žánr. Za mě, jakožto za čtenáře, který podobné knihy čte jen sporadicky, ano - stoji za přečtení.

16.02.2017

Suez: zapomenutá invaze Suez: zapomenutá invaze Robert Jackson

bohužel musím souhlasit, že ač téma zajímavé, četla se velmi tezko :(

09.02.2017

Temné vody Temné vody Kodži Suzuki

Kodži Suzuki je zatím jediný autor, u kterého mi naskakuje husí kůže, i přesto, že nepíše nijak zvlášť drasticky. Psychicky velmi působivé knihy, skvěle napsány.

26.01.2017 5 z 5

Pohádky z obrázků Pohádky z obrázků Vladimír Reis

Nejznámější, nejkrásnější pohádky a příběhy od autorů jako: Erbena, Fontaine, bratrů Grimmovych, Apuleia a dalších doplněné ilustracemi v secesním stylu od různých umělců. krásná pohádková kniha nejen na čtení, ale i jen na prohlížení a kochání se krásnými ilustracemi, pro dospělé.

22.01.2017 5 z 5

Knihovna v noci Knihovna v noci Alberto Manguel

Jako kdybych seděla s autorem v jeho knihovně a on mě pouštěl do svého světa... Kniha nejen o knihovnách, ale i o životě, historii, snech, fanatismu, závislosti,...

05.01.2017

Rudé stíny. Sovětské válečné zločiny 1941-1945 Rudé stíny. Sovětské válečné zločiny 1941-1945 Petr Kubík

Přečíst, všichni a povinně.

03.11.2016

Není co ztratit Není co ztratit Rowan Coleman

Není to žádný román pro ženy ve smyslu slaďárny, je to silný příběh, který ve mně ještě dlouho zůstane.

23.10.2016 5 z 5

Padesát odstínů šedi Padesát odstínů šedi E. L. James (p)

Jeste jako hit nejvetsi mi ji pujcila kamaradka, opravdu nevim, proc jsem si myslela, ze v knize najdu nejake zajimave psychologicke vysvetleni dominance a submisivniho chovani. Četla jsem a precetla jsem az do konce - nic, absolutne nic mi to nedalo. Podle me ma kniha neco zanechat, aspon stripek a podle toho se muze hodnotit, podle toho jak velky stripek to je a jak hluboko zasahl. Takze nula.
Znate kukuricne krupky pro deti? Neco jite, automaticky strkate do pusy, zvykate, a kdyz dospejete na dno sacku zjistite, ze mate hlad po necem co nejak chutna a to krupky rozhodne nejsou. Tahle kniha a ji podobne jsou pro me krupky. Asi tak.

18.10.2016

Zločin genocidy: Litva v drtivém objetí velkého bratra SSSR Zločin genocidy: Litva v drtivém objetí velkého bratra SSSR Jan Beneš

Často se jako hlavní zločinci proti lidskosti uvádí nacističtí němci, ale zkuste si doplnit rozhled o tuto tenkou knizecku. Pokud jste ve skole zrovna nedavali moc pozor, treba vas kdeco prekvapi a otevre oci.

18.10.2016

Z historie evropské knihy Z historie evropské knihy Pravoslav Kneidl

Knihy se na delší vzdálenost dopravovaly v sudech :)) co se clovek jeste nedozvi :))

13.10.2016

Od Tobrúku do Plzně Od Tobrúku do Plzně Josef Sommr

Kniha příjemně překvapila, autor se nevychloubal, žádné velké 'já' se nekonalo, nešetřil chválou na spolubojovníky, velice příjemné čteni - s ohledem na téma v uvozovkách, navíc jsem se dozvěděla spoustu zajímavostí jak z válečných míst např. Historii tobruku, tak i zajimavosti čistě vojenské - nebudu prozrazovat, přečtěte si ji :)

07.10.2016

Ardeny 1944 Ardeny 1944 Peter H. Gryner

Kniha pro ty, co ve škole nedávali pozor ;) rozdělení do krátkých kapitol dává větší šance vstřebání souvislostí, srozumitelný text, lehko se čte.

24.09.2016 4 z 5

Zbláznila ses? Zbláznila ses? Jana Jirásková

Záleží na čtenáři, v jaké životní / rodiné situaci se nachazí, za sebe můžu říct, že jsem přečetla jedním dechem a knihu odkládám s jakýmsi uspokojením, útěchou a lehkostí.

08.09.2016 5 z 5

Poklady dobrodruhů Poklady dobrodruhů Miloš Kosina

Tato kniha mě přivedla ke čtení. Stale je ctiva, napinava, ale pro me ted uz spise nostalgicka. Rozhodne bych ji ale doporucila vekem 12+ , treba nekoho dalsiho diky ni chytne dychtivost v knihach objevovat nove vedomosti a prozivat senzacni dobrodruzstvi

22.08.2016

Marie Curie-Skłodowská Marie Curie-Skłodowská Helena Bobińska

Kratke, čtivé, velmi milé, inspirujici, mozna i trochu odstrasujici... Rozhodne stoji za precteni, zejmena pro ty, co se radi necemu priuci/pouci, zaroven vsak neholduji strohym faktum a datum. Za mě ano.

27.07.2016 4 z 5

Šógun Šógun James Clavell

James clavell je spisovatel, jehoz dily se prokousavam tezko, ale rada ;)

12.07.2016

Jestli by nebylo lepsi skoncit uz u starika... Jak se rika - na jedno brdo :)

08.07.2016