Pohádky z obrázků

Pohádky z obrázků https://www.databazeknih.cz/img/books/31_/312943/bmid_pohadky-z-obrazku-F06-312943.jpg 4 7 3

V.Reis a J.Rous vybrali nejkrásnější ilustrace období secese, aby je pak doplnili texty známých světových autorů a upravili podle dobových představ.

Nočnípták
31.10.2018 4 z 5

Sedm havranů, Šípková Růženka, Zlatovláska, Zvířátka a loupežníci. To jsou jen čtyři známé pohádky z mnoha, které zde najdete. Pak jsou tady také takové, které jsem neznala - Lina a Kudrnáček, Bílá kachnička,Oslí pohádka, Zkrocený hastrman a další. Mám moc ráda pohádky / i když lidem v mém věku se říká, že už pohádkám odrostli/. Já si myslím/a určitě nejsem výjimka/, že pohádek a snění není nikdy dost a to v každém věku. A což teprve ty překrásné secesní ilustrace. Mne těšila kniha spoustu let. Teď jsem ji darovala vnučce a doufám, že se s ní bude těšit tak jako já.

JLČ
22.11.2017 4 z 5

Zajímavé spíše z hlediska ilustrací, protože jsou zde představeni špičkoví secesní ilustrátoři ze střední Evropy. Bohužel, však dosti nekvalitní reprodukce, nekvalitní papír. Ale kniha jinak velmi milá...

lucievach
22.01.2017 5 z 5

Nejznámější, nejkrásnější pohádky a příběhy od autorů jako: Erbena, Fontaine, bratrů Grimmovych, Apuleia a dalších doplněné ilustracemi v secesním stylu od různých umělců. krásná pohádková kniha nejen na čtení, ale i jen na prohlížení a kochání se krásnými ilustracemi, pro dospělé.

Vladimír Reis
česká, 1922 - 2007
1966  86%Křišťálové sestry
1973  100%Dešťová víla
1991  86%Pohádky z obrázků
2003  0%Cesty skrytosti
2006  100%Kultura mezi Čechy a Slováky

Kniha Pohádky z obrázků je v