lucievach Online lucievach komentáře u knih

Žena z kajuty č. 10 Žena z kajuty č. 10 Ruth Ware (p)

(SPOILER) No ze začátku se nedalo ubránit dojmu, že někdo četl Smrt na Nilu, než se pustil do psaní :-D Četlo se to rychle a dobře. Navzdory tomu, že problém ze začátku knihy nebyl dořešen ani nijak zakomponován hloub do příběhu. Což trochu zamrzelo na konci knihy.To je asi jeden z mnoha záseků. Proč ji vlastně věznily jsem nepochopila, logicky mi přišlo se Lo hned zbavit a Richard na to rozhodně měl. ... Shrnuto : na dovolenou super, ale asi tak za 14 dní, možná i dřív už tu knihu budu mít z hlavy pryč .

29.08.2023 4 z 5

Josefíně všichni lžou Josefíně všichni lžou Kateřina Pantovič

Hořkobolný příběh, který zasáhne. Vtipný, smutný, veselý, hořký, opravdový. Prostě skvěle vyvážený koktejl. Pocit opravdovosti a zaroveň bizardnosti bytí, kdy je v životě možné cokoliv.

15.07.2023 5 z 5

Napořád Emily Napořád Emily Maria Navarro Skaranger

Osobně mám ráda příběhy života. Styl psaní je příjemný, jednoduchý. I když kniha rozhodně není plná lásky a optimismu nevyznívá hořce. Jen lidsky.

06.07.2023 4 z 5

Maják Maják Zdeňka Martincová

Proč prostě nepožádala o návštěvu... ?

09.02.2023 1 z 5

Ta druhá Ta druhá C. D. Major

Začátek byl poněkud rozvleklejší, ale zato ten konec jsem nečekala. To se povedlo.

02.08.2022 4 z 5

Když utéct, tak s tebou Když utéct, tak s tebou Adriana Krištofíková

Ani jako oddychovku, ne, opravdu ne...

29.04.2022 odpad!

Spánek Spánek Haruki Murakami

U Murakamiho knih je zajímavé, že je konec, když to vůbec nečekáte.

12.01.2022

Tiché roky Tiché roky Alena Mornštajnová

Jak to ta Mornštajnová dělá?!? :-D nechápu...

16.02.2021 5 z 5

Armáda duchů Armáda duchů Gerry Souter

Rozhodně zajímavé téma. Bohužel současně s touto knihou jsem četla i Operace Valkýra od spisovatele Hernandese Jesuse. Srovnávání jsem se tedy nedokázala vyhnout. A čtivost Jesuse srazilo mé nadšení z Armády duchů.

22.01.2021 2 z 5

Žena v okně Žena v okně A.J. Finn (p)

Rozvleklé až do kapitoly 73. Sama se divím, že jsem dočetla tak daleko. Nejspíš je to jen tím, že nemám ráda pocit dluhu. Takže asi tak: vypočítávání lahví vína (merlot), vyjmenovávání léků, odpočet dnů a lítostivá sebereflexe. Pro probuzení čtenářů, který se ještě nedopracoval k výše zmíněné kapitole, krimi zápletka. Rozuzlení nečekané, to se musí nechat. Dopracovat se k němu musíte přes polovinu knihy. Ta má přesně sto kapitol. Stačila by polovina. Nebo v tom byl hlubší smysl... nevím. Mrzí mě nevyužitý potenciál. Nápad na plný počet, čtivost bohužel až v druhé polovině knihy.

22.01.2021 2 z 5

Temná dcera Temná dcera Elena Ferrante

To je tak... Chcete si na chvilku číst Temnou dceru. Kradete si každou minutu, kdy dvě malé dcery odběhnou a zrovna vás nepotřebují. A těsně před koncem knihy přiběhne ta nejmenší potvůrka. A víte co chce? Jestli bych jim neoloupala pomeranč... můžu říct, že to co se ve mně, ve chvíli, kdy jsem loupala pomeranč, odehrávalo nejde sepsat. Byl to opravdu zvláštní pocit. Dlouho nebudu jen tak loupat pomeranč, abych si nevzpomnela na Temnou dceru.

11.11.2020 4 z 5

Holčičky Holčičky Magda Váňová

První a poslední kniha, kterou jsem od autorky četla. Vůbec nechápu jak novelu holčičky mohla napsat žena. Jak ji vůbec někdo mohl napsat.

13.09.2020 odpad!

Hádej, jak moc tě mám rád! Hádej, jak moc tě mám rád! Sam McBratney

Krásný jednoduchý a krátký příběh. Ze zkušenosti mohu říct, že ideální pro začínající čtenáře prvňáčky.

03.01.2020

Přiveď mě zpátky Přiveď mě zpátky B. A. Paris (p)

Nápad dobrý, konec překvapivý. Jen cesta k tomu konci byla jaksi dlouhá a únavná.

21.09.2019 2 z 5

Rekonstrukce Rekonstrukce Viktorie Hanišová

Tohle je konec?!? Opravdu? Nestala se někde chyba?

17.06.2019

Mount Kodaň Mount Kodaň Kaspar Colling Nielsen

Absurdní slátanina, kterou asi nepochopíte pokud nejste aspoň trochu dán... i přes to, jsem během krátké doby přečetla celou knihu a vůbec nevím jak a proč. A vlastně ani nevím, co si o tom všem mám myslet :-D

12.12.2018

Dívky z trajektu Dívky z trajektu Lone Theils

Zůstala spousta nezodpovězenych otázek a nejasnosti...

22.08.2018 4 z 5

Tamangur Tamangur Leta Semadeni

Osobně mám takové příběhy ráda. Jednoduché, ale hluboké. Takové, které vám leccos naznačí ale zbytek si musíte v hlavě poskládat sami.

12.08.2018 5 z 5

Nemajetní Nemajetní Szilárd Borbély

Strana 80 a už mam taky chuť hodit si mašli, jak se tak říká... :-/

23.02.2018

Strach Strach Jozef Karika

Kniha čtivá, mrazivá, děsivá. Po několika stranách až do konce knihy se mi ale neustále vkrádala myšlenka na spisovatele Kodžiho Suzukiho... Kruh, Temné vody,... Kdovi jestli je nečetl i pan spisovatel Karika :)

20.01.2018