lucie5636 lucie5636 komentáře u knih

Carrie Carrie Stephen King

Moje první kniha od Stephena Kinga. Musím se přiznat, že jsem mile překvapena. Jako úplný nemilovník hororů jsem neznala ani filmové zpracování, takže jsem nevěděla do čeho jdu. Příběh se dá přečíst celkem rychle, protože není nijak složitý. Jen jsem se občas zamotávala v závorkách (Jak já nesnáším závorky... :D)
Celkově se mi ale dílo SEK líbilo a určitě si výhledově přečtu další.

03.08.2023 5 z 5

Nemusíš! Nemusíš! Dagmar Digma Čechová

Nemusíš, když nechceš! Věta, kterou se teď řídím denně.
Kniha se mi velmi dobře četla a neustále jsem o ní mluvila i s lidmi, kteří jí ještě nečetli. Což doufám – díky mému doporučení – brzy napraví! Mě osobně opravdu bavila a jsem ráda, že jsem měla možnost si knihu přečíst!

13.07.2021 5 z 5

Jedna z pěti Jedna z pěti Dagmar Digma Čechová

„To nebyl ani slon v porcelánu, ale mamut v platu vajec!“ aneb raději si už nebudu číst autorčinu tvorbu vedle spící drahé polovičky. Záchvat smíchu jsem naštěstí udržela, ale pro příště si budu muset dávat pozor. Věřím, že další dílo paní Čechové bude zase tak čtivé, napínavé a zábavné jako toto. Od nějaké třicáté stránky jsem sice začala tušit, jak to nejspíš dopadne. O to více mě bavilo číst dál a dál, abych se ujistila, že mám pravdu.
Hodnotím plným počtem hvězd a už nyní se těším na další počin od mé nejoblíbenější české autorky.

21.06.2022 5 z 5

Okno s dívkou a ptáčkem Okno s dívkou a ptáčkem Dagmar Digma Čechová

Předešlý večer kolem půlnoci jsem dočetla knihu Okno s dívkou a ptáčkem. Nebýt toho, že už jsem dávno ležela v posteli a hltala každou stránku, letěla bych k počítači a napsala tuto recenzi hned po dočtení. Běžně si nechávám na hodnocení na databázi aspoň pět knih, tentokrát ale dělám výjimku, protože cítím potřebu sdělit světu, jak je toto dílo geniální. Od pasáže, kdy hlavní hrdina (ale i já) s překvapením zjistí, že špačkové umí napodobovat lidský hlas, jsem knihu přečetla prakticky jedním dechem. V každém příběhu velmi oceňuji, když do sebe děj ke konci hezky zapadne, a i ten nejmenší detail ze začátku hraje velkou roli v závěru. Přesně to se paní Čechové povedlo, a proto ode mě získává maximální počet hvězd. Vřele doporučuji všem milovníkům skvělých příběhů, protože tato kniha si tento titul rozhodně zaslouží!

11.02.2022 5 z 5

Nesejdeš z cesty Nesejdeš z cesty Dagmar Digma Čechová

Nesejdeš z cesty je velmi čtivá a poučná kniha. Od první stránky jsem byla napnutá jako struna a čekala jsem, co se bude dít dál. Prožívala jsem každou slzu i úsměv se všemi postavami. Když už jsem si myslela, že mě nic nepřekvapí… tak bum! Za mě zasloužený plný počet hvězdiček a dala bych jich klidně deset, kdyby to šlo!

13.07.2021 5 z 5

Podívej se podruhé... Podívej se podruhé... Dagmar Digma Čechová

Pro každého, kdo přemýšlí, zda si má knihu Podívej se podruhé... přečíst, mám důležité oznámení: Neváhej a ČTI! Opravdu za to stojí. Nebudu ani zdržovat od případného čtení a vypisovat, jak snadno se do příběhu zakousnete a nemůžete se ho pustit, dokud neskončíte na poslední stránce, na to stoprocentně přijdete sami. Protože mě naprosto uchvátila, budu knihu s radostí doporučovat dál. Troufám si napsat, že letos i když je teprve březen získá tento titul (v mém osobním žebříčku nejoblíbenějších knih) pomyslné první místo za tento rok a dostala se do TOP 5 všech, které jsem přečetla!

17.03.2023 5 z 5

Koláčky a spiklenci Koláčky a spiklenci Theo Addair (p)

Pokračování příběhu Kita a Daniela jsem začala číst ještě tentýž den, co jsem dočetla první díl. Byla jsem zvědavá, o čem bude autor psát, aby to bylo tak zajímavé jako Muffin a Čaj. Mé očekávání bylo naprosto odlišné a tak jsem byla velmi příjemně překvapena. Za mě rozhodně pět hvězd!

08.11.2021 5 z 5

Co když žádné zítra nebude? Co když žádné zítra nebude? Dagmar Digma Čechová

Přestože jsem tuto knihu zvládla přečíst během pár dní - je neskutečně čtivá a neustále chcete vědět, co bude následovat - s napsáním recenze jsem si dala trochu načas.

Určitě nejsem jediná, kdo miluje knihy, které ve vás něco zanechají. Nutí vás se nad spoustou věcí zamyslet a leckdy nepřemýšlíte nad ničem jiném. Tento příběh o dvou nerozlučných kamarádkách, které se ale nakonec rozdělí, je toho krásným příkladem. Hlavně proto, že paní Čechová umí skvěle popsat postavy a vyprávět jejich prostřednictvím zajímavý příběh. I když jsou tyto postavy smyšlené, vy si při čtení připadáte jako kdyby existovaly, jako kdybyste je znali. Fascinovalo mně, jakým způsobem autorka vdechla život Zuzaně, o které prakticky od první chvíle víme, že už nežije. Možná proto mi kniha v hlavě leží ještě teď.

Upřímně mě chvíli mrzelo, že by Vichřice Zu, která byla plná života a šla si za svými sny, kázala vodu a pila víno. I když se vše nevyvíjelo podle jejích představ, nechtělo se mi věřit, že by mohl být člověk takový pokrytec, aby všem neustále říkal, že musí žít naplno a pak to prostě vzdal. Ale to je právě na knihách od této autorky to krásné. I když to víte, připomene vám spoustu známých faktů, třeba i to, že nemůžete soudit člověka a jeho činy, pokud jste se neocitli na jeho místě.

Tímto děkuji paní Čechové za další skvělý příběh.

31.08.2022 5 z 5

Bez duše Bez duše Lusy Adams (p)

Na příběh Mackenzie jsem se těšila. Musím přiznat, že jsem ze začátku nemohla knize přijít na chuť i když je plná napětí téměř od první stránky. Pak jsem se ale do knihy začetla a byla jsem ráda, že jsem jí neodložila. Některé pasáže mohla možná autorka vynechat a zapracovat více na závěru, který mi přišel trochu osekaný. I tak se nemůžu dočkat pokračování, které doufám, bude co nejdříve.

08.11.2021 4 z 5

Odstíny života Odstíny života Lusy Adams (p)

Kniha Odstíny života mi přišla velmi čtivá a zajímavá. Autorka mě dokonale vtáhla do děje a já s napětím čekala, co se bude dít dál. Nedala jsem plný počet hvězd, protože jsem se v půlce knihy začala ztrácet a moc jsem nechápala, proč se děj ubírá zrovna tímto směrem. Doufám ale, že brzy vyjde pokračování, které mi dá odpovědi na některé moje nezodpovězené otázky. Knihu určitě vřele doporučuji!

13.07.2021 3 z 5

Kdo ti píše? Kdo ti píše? Dagmar Digma Čechová

Velmi hezky popsaný příběh, jak moc člověka ovlivňuji břemena, která si s sebou nese z minulosti. Ne všechna rozhodnutí v životě jsou snadná a ne všechna správná. Daniel o tom ví své a během dovolené, při které se snaží zachránit vztah se svou partnerkou Šárkou, si to konečně začíná uvědomovat. A protože všechno zlé je k něčemu dobré, všechny Danielovy chyby, dostanou Šárku na místo, kde má být.
Osobně se mi líbilo, jak byl děj popsán z pohledu více postav a odhalování toho, co se tehdy událo. Více prostoru si podle mého zasloužil Joannis a konec byl na můj vkus hodně zrychlený. Ale knihu určitě doporučuji.

12.03.2024 5 z 5

Supertajný seznam věcí Supertajný seznam věcí Theo Addair (p)

Z mého pohledu super oddychovka. Jelikož jsem i já z dvojčat, byl pro mě příběh o to zajímavější. Byla jsem také velmi ráda, že byl v knize zmíněn i Kit s Danielem a dalšími postavy z předchozích děl od autora. Rozhodně doporučuji.

21.06.2022 4 z 5

Víš, že nemusíš? Víš, že nemusíš? Dagmar Digma Čechová

Když jsem v květnu dostala volné pokračování Víš, že nemusíš? nemohla jsem se dočkat, až začnu číst. Jako naschvál se na mě kupil jeden úkol za druhým a před usnutím jsem ani nestačila rozsvítit lampičku a už jsem spala. No co s tím?... Začala jsem si asi po měsíci brát knihu s sebou aspoň na přestávky do práce. Jak mě se od té Katky a Marie těžko vracelo do toho pracovního režimu! Chtěla jsem - Musela jsem - proste vědět, jak se poperou se všemi překážkami, které jim paní Čechová přichystala - a že chudák Marie dostala zabrat.
Děj byl opět čtivý, svižný a zajímavý. Emoce létaly nahoru a dolu, a přesně to mám na knihách od autorky ráda. Za ty pozdní příchody z přestávky - a výčitky od kolegyň - to rozhodně stálo.

03.08.2023 5 z 5

Emma Emma Jane Austen

Vzhledem k tomu, že Jane Austenovou a její tvorbu zbožňuji, neváhala jsem a pustila se do čtení i tohoto díla. Nebyla jsem sice zklamaná, ale ani přehnaně nadšená. Tuto knihu jsem překousávala o něco déle, než jsem zvyklá, ale i tak si jí určitě jednou přečtu znovu.

21.06.2022 3 z 5

Pouštní včela Pouštní včela Veronika Matysová

Knihu jsem si koupila na základě anotace - Když včela bodne, zemře... Zvítězí v Adamovi vůle žít? Otázka, na kterou jsem prostě chtěla znát odpověď. A tak jsem četla a četla... Seznámila jsem se díky tomu s několika zajímavými postavami, které byly autorkou skvěle popsány.
Za mě osobně by si více prostoru v knize s tímto tématem zasloužila Elsa, která podle mého měla mnohem pádnější důvody skončit na dně. To je ale čistě můj názor.
Já odpověď na svou otázku nakonec dostala a byla jsem ráda, že jsem si knihu přečetla.

08.11.2021 4 z 5

Muffin a čaj Muffin a čaj Theo Addair (p)

Velmi čtivý a zajímavý příběh. Od začátku jsem se od knihy nedokázala odtrhnout. Za mě opravdu super!

08.11.2021 5 z 5

Rozum a cit Rozum a cit Jane Austen

Rozum a cit rozhodně zařazuji jako druhou nejoblíbenější knihu od Jane Austenové - hned za Pýcha a předsudek. Charaktery postav opět skvěle popsány a děj se mi také zamlouval. Pro srovnání jsem si pustila i filmové zpracování, a i když byly herecké výkony skvělé, kniha byla z mého pohledu desetkrát lepší.

21.06.2022 4 z 5