lucie3725 lucie3725 komentáře u knih

Zničený mír Zničený mír Dan Jolley

Fajn doplnění děje po dočtení první série Kočičích válečníků.

25.07.2020 5 z 5

Legenda o Podkinovi Jednooušku Legenda o Podkinovi Jednooušku Kieran Larwood

Jedna z nejnapínavějších fantasy knih, jaké jsem kdy četla. Těším se, až bude další díl!

25.07.2020 5 z 5

Ahoj hrdino! Ahoj hrdino! Karen Young

Knížka pro děti, která ale podle mě může hodně dát i jejich rodičům. Kéž by existovala, když jsem byla malá!

21.07.2020 5 z 5

Bulbem záchranáře Bulbem záchranáře Vít Samek

Vtipné, čtivé, užitečné. A Vendulka Chalánková tomu nasazuje korunu. Nenapadá mě, co chtít víc.

18.07.2020 5 z 5

Artemis Fowl Artemis Fowl Eoin Colfer

Četla jsem nové vydání, které vyšlo spolu s filmem. Nejdřív jsem ke knize kvůli zápornému hrdinovi přistupovala s despektem, ale pak mě to vtáhlo. Artemise dokonale vyvážila postava Myrty. A úplně nejlepší je Sláma! Jak na něco takového Colfer přišel... :D

13.07.2020 4 z 5

Vesmírné putování komety Julie Vesmírné putování komety Julie Hana Lehečková

(SPOILER) Hned první kapitola Vesmírného putování komety Julie mě uchvátila - originálně vypráví mimo jiné o tom, jak se na planetu Zemi dostal život. Když sedmiletý syn usnul, psala jsem autorce, jak moc se nám knížka líbí. A ona odpověděla, ať mu hlavně přečtu kapitolu o černé díře, ta se mu bude určitě líbit ještě víc, protože je tam zvracení. (Hanka Lehečková fakt rozumí dětský duši, to se musí nechat!) Takže následující jsme přeskočili druhou kapitolu, vrhli se rovnou na třetí, černá díra se opravdu poblila, a dobře jí tak, neměla být nenasytná, synek nadšen a doporučujeme! :-)

11.06.2020 4 z 5

Králík je taky jenom člověk Králík je taky jenom člověk Komára (p)

Do Králíka jsem se zamilovala hned ten večer, co jsem ho donesla domů z knihkupectví.
Už po pár stránkách je totiž jasné, že tohle není žádný vymyšlený příběh, ale vyprávění o skutečném králíkovi, kterého měla výtvarnice Ilona Komárková alias Komára doma. Je to hodně vtipné, občas trochu napínavé a místy to bere za srdce. Tak, jak to umí jen knížky, které jsou osobním vyznáním a veselou vzpomínkou na někoho, koho jsme měli rádi.

27.05.2020 5 z 5

Vlaštovka v bublině Vlaštovka v bublině Markéta Lukášková

Pamatuju si dobu, kdy jsem si Markéty Lukáškové všimla na Facebooku. Bylo to někdy v časech, kdy vedla web Reflexu, přičemž já jsem tenhle týdeník zrovna přestávala číst, protože mě čím dál tím víc s*al. Akorát ta Markéta mi byla něčím sympatická, takže jsem ji začala sledovat. Ale stejně - kdybych si tehdy měla vsadit na to, že tahle odrzlá holka za pár let vydá knihu, co mě posadí na zadek, ze sázky bych rozhodně vycouvala.
Jenže ta odrzlá holka klame tělem. Když jsem pak dočetla její prvotinu Losos v kaluži, sbírala jsem bradu na podlaze. Ohromila mě fantazie, s níž vystavěla prostředí, v němž se odehrává posmrtný život. Panda v nesnázích mi nepřišla špatná, ale nijak zvlášť si mě kolem prstu neomotala. Takže jsem netrpělivě čekala na závěrečný díl téhle volné trilogie. Tak netrpělivě, že jsem si ho objednala v předprodeji s podepsanou záložkou - což dělám jen u opravdových srdcovek. Když Vlaštovka v bublině přišla, četla jsem ji po kouskách, aby mi dýl vydržela.
A mám pocit, že tohle je ještě lepší než Losos. Stejně jako mě bavilo to Markétino nebe, baví mě tady její představa života v roce 2045. Jak bude co fungovat. Příběh, kterému dominuje stará Bárka, je nepředvídatelný, ale uvěřitelný - tzn. kombinace, která na mě vždycky zabere. A jsem ráda, že se obálky a předsádek (miluju předsádky!) tentokrát ujala nová výtvarnice. Posunula je o třídu výš.
No. Poslyšte, pakliže Markéta Lukášková teď píše TAKHLE, tak opravdu doufám, že se toho roku 2045 dožijem. Protože mám takový tušení, že její zralá tvorba bude ryzí zlato.

26.05.2020 4 z 5

Ptáček a lev Ptáček a lev Marianne Dubuc

Půvabná záležitost, ale asi jsem se nějak přemotivovala a zkrátka čekala víc. Mezi obrázkovými knihami znám dost lepších.

12.05.2020 3 z 5

Zmáťa a Záhada - Vzhůru za dobrodružstvím Zmáťa a Záhada - Vzhůru za dobrodružstvím Ninka Reittu

Ještě lepší než první díl!

Pračlovíčci - Hurá na mamuta! Pračlovíčci - Hurá na mamuta! Jackie Niebisch

Taky jsme četli před spaním a taky jsme se skvěle bavili. Flegmatický mamut je naprosto geniální postava. A úplně nejlepší je, jak pračlovíčci vždycky večer dorazí domů, dostanou sprdung a jdou spát za trest ven - a pak se to jednou otočí... :D

24.04.2020 4 z 5

Pohádka o Ipsíkovi Pohádka o Ipsíkovi Aneta Františka Holasová

Syn ilustrace neocenil, ale já tu knihu miluju!

24.04.2020 5 z 5

Ilustrovaný atlas legračních faktů o mláďatech Ilustrovaný atlas legračních faktů o mláďatech Maja Säfström

Pokračování Ilustrovaného atlasu neuvěřitelných faktů o zvířatech nezklamalo. Je ještě vtipnější a mnohem roztomilejší. Moc nás baví.

Radovanovy radovánky Radovanovy radovánky Zdeněk Svěrák

Nemůžu se rozhodnout, jestli je lepší knížka nebo audioknížka. Miluju obě.

Zvířátka z Malinové paseky Zvířátka z Malinové paseky Jiří Kahoun

Jiří Kahoun v nejlepší formě. Kniha mého dětství, Mikulkovy ilustrace jsou nejlepší, nové vydání mě vůbec neoslovilo.

Pískací kornoutek Pískací kornoutek Jiří Kahoun

Moje nejmilovanější dětská kniha. Milá, vtipná, poetická.

Zázemí Zázemí Jana Šrámková

Tahle kniha mnou zarezonovala tak, jako málokterá před ní.

Jak se zbavit Mstivý Soni Jak se zbavit Mstivý Soni Jiří Holub

Zábava od začátku až do konce. Autor opravdu ví, jak se píše pro děti.

18.04.2020 4 z 5

Kolik váží Matylda Kolik váží Matylda Jiří Holub

Výborně napsaná kniha - nikdy bych nevěřila, že tak ošemetné téma dokáže někdo zpracovat s tak přirozeným vtipem.

Deník Dory Grayové Deník Dory Grayové Naďa Reviláková

Vynikající kniha, užila jsem si ji i jako dospělý čtenář. Kdyby mi bylo třináct, tak ji hltám pořád dokola. Zcela zasloužené vítězství v literární soutěži Albatrosu.