Zmáťa a Záhada - Vzhůru za dobrodružstvím

Zmáťa a Záhada se opět setkávají, aby se spolu brodili prvním zimním sněhem, zahlédli pověstnou polární záři a zažili, co ještě nikdy nezažili. Zmáťův tatínek dostal úžasný nápad! Sestrojí si rybářského robota, který mu usnadní každodenní honbu za potravou pro početnou kočičí rodinu. Vynález opravdu funguje, jenže robot zmizí dřív, než se s ním pan Čičák stihne vydat k jezeru. A Zmáťa se rozhodne, že ztraceného robota vypátrá. Tajemný kocour Záhada se znovu objeví a připojí se ke Zmáťovi při hledání v temném, zasněženém lese. Po vynálezu jako by se zem slehla, ale na Zmáťu, Záhadu a tajného cestovatele schovaného ve Zmáťově batohu čeká v zimním lese velké dobrodružství....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/35_/351952/zmata-a-zahada-vzhuru-za-dobrodruzs-35G-351952.jpg 4.411

Zmáťa a Záhada 2.

Literatura světová, Dobrodružné, Pro nejmenší
Vydáno, Host

Kniha Zmáťa a Záhada - Vzhůru za dobrodružstvím

Saela

Již první díl je praštěný, druhý díl je ještě ujetější. Autorka má fakt bujnou fantazii :D Ale co na plat, mládě ji miluje a nosí oba díly pořád na čtení. Já beru jako velké plus vyvážení textu k ilustracím. Malá se nestačí nudit nad obrázkem a než já dočtu text, stihne si akorát obrázky prohlédnout :)

lucie3725
24.04.2020

Ještě lepší než první díl!

Jizi
17.03.2018

Zmáťa je zpátky a s ním i jeho malá sestřička Bazalka a je zpátky i Záhada, aby společně vyřešili ještě záhadnější zmizení ryborobolodě tatínka Čičáka. Opět naprosto úchvatné ilustrace, ze kterých oči přechází, a kterých se nemůžu nabažit ani já, ani děti.