lucakuca lucakuca komentáře u knih

Černá ovce Černá ovce Alex Hyland

Akční, nápadité. Trvalo mi, než jsem se začetla a pak byl konec. Zlatý střed, však víte - do vlaku, busu, k lékaři.

16.03.2020 3 z 5

Myšák jménem Julian Myšák jménem Julian Joe Todd-Stanton

Krásné, milé, poučné. I samotář si občas rád zaskočí na voňavé té. Nečekaná obtíž neznamená nutně nepříjemnost.

16.03.2020 5 z 5

Záblesk života Záblesk života Jodi Picoult

Trošku rozpačitá. Děj je vyprávěný pozpátku, takže hned vím. Víc než samotný děj mě fascinovala fakta. Klobouk dolů.

16.03.2020 3 z 5

Hustej nářez Hustej nářez František Kotleta (p)

Oddechová prasárnička. Lechtivá romantika pro pány - čtivé, násilné, hláškovité a velmi nadržené :-). S nadhledem a ohledem je to švanda.

16.03.2020 4 z 5

Fakt hustej nářez Fakt hustej nářez František Kotleta (p)

Zase jsem se neuvěřitelně bavila. Oddechová Harlekýnka pro muže, mají tam vše, o čem chtějí číst (snad). "Přesně jak se od řezníka dalo čekat: Je to maso." (Štěpán Kopřiva)

Pojízdný krámek snů Pojízdný krámek snů Jenny Colgan

Jsem na nějaké "sladké" vlně. Milé, příjemné, čtivé, lákající do Skotska. Šílených nápadů není nikdy dost, hlavně nezkostnatět a nebát se.

Zuby nehty Zuby nehty Colleen Coleman

Lehké jako salát, oddechové jako vinný střik, zajímavé jako z „Mástršéfa.“ O ztrátě, nálezu, změně a objevu zalité hustou, kořeněnou omáčkou.

15.03.2020 4 z 5

Mlčet jako hrob Mlčet jako hrob Mark Roberts

Zajímavé téma, ale takové …. Jak to popsat? Asi takhle. Když vařím podle nového receptu, pak sedím před jedlíkem, koukám se mu střídavě do očí a do talíře a ptám se: „Chceš se s tím jídlem ještě setkat?“ A knihu bych přirovnala k této odpovědi: „Není to špatný, ale už to nevař.“ ????

15.03.2020 3 z 5

Moře potkalo oblohu Moře potkalo oblohu Eric Fan

Nádherné obrázky s minimem textu. Obrázky jsou lepší než příběh :-). Tímhle děti neuspíte :-) Je to koukací kniha.

14.03.2020 4 z 5

Beru to na sebe Beru to na sebe Lucie Šilhová

Drsně faktická kniha. :-) Dobré hlášky a příběhy :-). A úžasné rozdělení měsíců. Dávkovat jako hořčici. Když je jí hodně, už to není ono.

V kleci V kleci Ellison Cooper

Paní Cooperová ví o čem píše. Něco tak zašmodrchanýho jsem dlouho nečetla :-). Ten malý hlásek zvaný "Tušení konce" se celkem trefil. Ale na otázku proč, správnou odpověď nevymyslel. Fůůůj.

14.03.2020 5 z 5

Tulák Tulák Nick Petrie

Umím si Tuláka představit jako film. Jako dobrý film. Děj se pomalu převaluje jako vzduch v parném létě a za zvuku cikád (kulometné palby) se překulí do cíle. :-) Čtivé, nekrvavé.

Slzy od smíchu Slzy od smíchu Alena Blanářová

Život jedné paní protkaný úsměvnými příběhy. Oddechové, lehounce plynoucí a hlavně nenáročné čtení pro milovníky pejsků, kteří preferují: "Jen žádné drama!"

Sklenice srdíček Sklenice srdíček Jennifer Hillier

Trochu temné romantiky na večer. Příběh se sloupává jako cibule. Kousek po kousku se čtenář přibližuje k cíli, který představu o konci rozseká na takhle malý kostičky! Takhle! :-)

14.03.2020 4 z 5

Zahrada nových začátků Zahrada nových začátků Abbi Waxman

Čtivé, zábavné i motivační (už mám nakoupená semínka). Nikdy jsem netušila, že návody na pěstování zeleniny můžou být tak vtipné :-) "Od pohledu poznáte, kdy váš salát potřebuje zalít. Kdy je povadlý a unavený, dejte mu kapku napít, hned se vzpamatuje. Ledaže je vážně v depresi, v tom případě u něj poseďte, dokud se nebude cítit lépe."

Malé pikantní vraždy Malé pikantní vraždy Jussi Adler-Olsen

Malé čtivé balení do kabelky. Vtipné i mrazivé, ale oddělení Q to není. :-)

12.03.2020 3 z 5

Až vysvitne slunce Až vysvitne slunce Debbie Macomber

Romantika jako bič! Prázdninová srdcovka, harlekýnka v novém kabátku. Čtivé milé romantické, pohodové i vtipné. Příprava na léto!

10.03.2020 4 z 5