Lost Soul Lost Soul komentáře u knih

Sbírání vlny Sbírání vlny Patti Smith

Poetická nuda.

27.12.2013 3 z 5

Nepřítel, přítel, ctitel, milenec, manžel Nepřítel, přítel, ctitel, milenec, manžel Alice Munro

Hezky napsané melancholické povídky o lásce, nemoci a smrti. Zpočátku jsem byla nadšená, ale pak už mi přišly hodně podobné a žádná další už nepřinesla nic nového.

26.12.2013 3 z 5

Ze začátku jsem příběhy hltala, ale pak jsem knihu na čas odložila a docela se v té spoustě postav ztratila. Bylo to zbytečně dlouhé, mnoho postav, jejichž osudy byli většinou zajímavé, ale pro vývoj příběhu nebyly všechny postavy důležité. Nicméně dobře napsané, líbilo se mi, jak se to na konci zajímavě propojilo.

20.12.2013 4 z 5

Spánek Spánek Haruki Murakami

Zklamání. Úžasné ilustrace, ale příběh byl nezajímavý, nedotažený do konce, málo prostoru na to, aby Murakami zaujal.

20.12.2013 2 z 5

Jacob se odhodlá milovat Jacob se odhodlá milovat Catalin Dorian Florescu

Krutá historie jednoho rodu vyprávěná posledním potomkem - Jacobem Obertinem, který se narodil na začátku 30. let v Rumunsku v Banátu, kde se jeho předkové, původem z Německa, usadili. Velmi dobře napsané.

15.12.2013 4 z 5

Kriminálník Kriminálník Kurt Vonnegut Jr.

V knize bylo pár zajímavých momentů, ale protože jsem nikdy nebyla levicově orientovaná idealistka, tak mě to moc nebavilo - příběh Sacca a Vanzettiho mě při čtení rušil a hlavní hrdina mi vadil tím, jak se litoval. Ale je možné, že to byl druh humoru, který mi není blízký a proto jsem nadsázku nepochopila.

07.12.2013 2 z 5

Daniela Daniela Stephen Weeks

Ze začátku mě čtení bavilo, ale po příjezdu hlavního hrdiny do Prahy se tempo zvolní a autor si jen pohrává se slovy a nemastnými neslanými hlavními postavami. Otevřený konec mi nevadil tolik jako ta zbytečná rozvláčnost.

02.11.2013 3 z 5

Prázdné místo Prázdné místo J. K. Rowling (p)

Příjemné překvapení - nečetla jsem na tento román přívětivé kritiky, ale líbil se mi. Mohl být sice o pár desítek stránek kratší, například Samanthin osud mě vůbec nezaujal, ale nakonec všechno do sebe zapadlo jako skládačka. Velmi přesně popsaný život na malém městě. Čekala jsem pořádnou vraždu, protože jsem se omylem domnívala, že se jedná o detektivku.

27.09.2013 4 z 5

Britannia Road 22 Britannia Road 22 Amanda Hodgkinson

Román o lidech poznamenaných válkou. Trochu rozvláčné, ani jeden z hlavních hrdinů mi nepřirostl k srdci.

13.09.2013 2 z 5

Anarchista: poznámky k románu Anarchista: poznámky k románu Magdaléna Platzová

Líbila se mi hlavně první - investigativní část, v níž hlavní hrdina sbírá informace o atentátu na bohatého amerického průmyslníka na přelomu 19. a 20.století. Atentátník Andrej B. by údajně mohl být jeho prapředkem. Druhá část knihy se zabývá životem Andreje B. po propuštění na svobodu - fyzicky zlomený, předčasně zestárlý muž se potýká s finančními problémy a způsobuje trápení svým osudovým ženám.

18.08.2013 3 z 5

Noční cirkus Noční cirkus Erin Morgenstern

Nádherně napsaný pohádkový příběh o kouzelném cirkuse, obtížné zkoušce, přátelství a lásce. Knihu jsem četla pomalu, za odměnu a vychutnávala jsem si ji.

27.07.2013 5 z 5

Jizva Jizva China Miéville

Oproti Nádraží Perdido je Jizva méně temná a méně popisná. Poutavý příběh plný neuvěřitelných detailně popsaných postav se zajímavou zápletkou. Doporučuji všem fanouškům fantasy/new weird.

18.07.2013 4 z 5

Návštěva bandy rváčů Návštěva bandy rváčů Jennifer Egan

Moc se mi líbilo prostupování postav jednotlivými příběhy, které popisují osudy lidí spjatých s hudbou a odehrávají se na různých místech (většinou NY, ale také Neapol, Keńa) v různých dobách, poslední dva příběhy se odehrávají v budoucnosti.

25.06.2013 4 z 5

Vlak Sunset Limited Vlak Sunset Limited Cormac McCarthy

Slova, slova, slova. Pokud vás nebaví hovory o víře a smyslu života, tak se tomuto dílu obloukem vyhněte.

25.06.2013 2 z 5

Noční hlídka Noční hlídka Sarah Waters

Moc dobře napsaný román z Londýna z 2.světové války. Autorka se zaměřuje hlavně na vztahy mezi ženami, které jsou hlavními hrdinkami románu. Muži jsou zde víceméně nerozhodní slaboši, kteří se bojí nést zodpovědnost za své činy.
Nechápu, proč byla kniha vyprávěna pozpátku, přišlo mi to jako zbytečné dovysvětlování.
Skvělý popis válečného Londýna.

20.06.2013 4 z 5

Výhonek osmilisté růže Výhonek osmilisté růže Auður Ava Ólafsdóttir

Nádherný příběh vyprávěný jednoduchým jazykem a se zvláštním odstupem. Dovedu si představit, že by román mohl být zfilmován (už kvůli páteru Tomášovi :) ), nicméně kouzlo příběhu by se vytratilo.

04.06.2013 5 z 5

Nizozemě Nizozemě Joseph O'Neill

Velmi čtivě napsané, ale příběh mě nezaujal. Mladá dvojice prochází manželskou krizí, žena se nedlouho po 11.září 2001 rozhodne vrátit z New Yorku i s malým synem zpět do Londýna. Její manžel - vypravěč příběhu - vypráví o tom, jak žil v NY sám, s jakými lidmi se vídal, jak probíhalo jejich manželství a jak si pak k sobě se ženou našli znovu cestu.

26.05.2013 3 z 5

Výkvět mužství Výkvět mužství David Lodge

Skvělý biografický román o spisovateli H.G.Wellsovi, který se zaměřuje nejen na jeho dílo, ale hlavně na jeho osobní život poznamenaný Wellsovou sexuální náruživostí. Za svůj život vystřídal spoustu milenek, které ho však musely také intelektuálně stimulovat, být jeho múzami. Román je skvěle napsán a kvalitně přeložen.

23.05.2013 5 z 5

30 minut v kuchyni 30 minut v kuchyni Jamie Oliver

Výborné recepty, suroviny víceméně dostupné všude (ale čím větší město, tím snazší shánění), takže přeji dobrou chuť :)

14.05.2013 5 z 5

Kdyby mi bylo 15 let, dávám plný počet hvězd :) Zklamal mě konec - doufala jsem, že příšery budou víc metafyzické. Ale jsem ráda, že kniha neskončila happy endem, otevřený konec slibuje pokračování, ale pokud nebude, tak se nic nestane - čtenáři si tak budou moci domýšlet, jak to celé mohlo skončit.

13.05.2013 3 z 5