Sbírání vlny

Sbírání vlny https://www.databazeknih.cz/img/books/14_/146831/bmid_sbirani-vlny-uoX-146831.jpg 4 40 7

Impresionistické vzpomínky rockové zpěvačky Patti Smith na dětství strávené na východě USA se volně prolínají s momenty tvorby v dospělejším věku a se snovými vizemi a představami, kterými se autorka nechává unášet. A čtenář se může nechat unášet s ní...

Literatura světová Biografie a memoáry
Vydáno: , Dokořán

Woolgathering , 1992

ozzak
18.03.2024 5 z 5

Velmi příjemné rozjímání od punkové legendy Patti Smith vzpomínky na detstvi snové výjevy jine moc příjemné texty.

Bila kresba zobrazující vzduch, zhrzený po odletu ptáků. Bílá úzkost vyfoceno Rimbaudem, který projížděl prusmykem Svatého Gottharda. Gaza, do které pláčou mrtví.
Jednoho dne budeme všichni mrtvi
Ale ti, co se neprestanou hýbat.
A půjdou po svých stopách dal i zpátky.
Ty nikdy nezemrou.
Bude se jim říkat Rembrant, Kolumbus.
Snila sem o tom být misionářem
Snila sen o tom být zoldakem
Můj batoh byl pruh látky privazany jako škrpál na klacku.
Rad se ke knize budu rád vracet.

pajaroh
26.10.2023 5 z 5

Podzimní večer, domácí rybízové víno a střípky z dětství Patti Smith popisující tajemné sběrače vlny, šamanského prodavače návnad, psího křížence, který se rozhodl zůstat jen její... knihu jsem četla podruhé a těm více abstraktním než konkrétním popisům a záznamům jsem tentokrát rozumněla mnohem více (jo, možná díky tomu rybízáku). Typický styl Patti Smith s dávkou nostalgie dětství. Nádhera.
"Co víc bych si mohla přát, když mám svůj dech."

666Jitka
22.05.2021 4 z 5

Impresionisticky laděné vzpomínání Patti Smith na dětství prolínající se s jejími snovými vizemi a představami. Místy se jedná spíše o poezii v próze, ve které autorka nezapře, že je "květinové" mírumilovné dítě s velkým srdcem a čistou duší.

karolina5333
24.09.2020 3 z 5

Jeden večer s Patti.
Četl by to někdo, kdyby to nenapsala právě ona? I když o to právě jde, že to napsala.
Myslím, že to musí být skvělá žena. Jen já na to snění druhých moc nejsem.

katrin.ka
26.01.2016 4 z 5

těžko hodnotit jako knihu, je to spíš takový snový prožitek - komorní, emotivní, zvláštně naléhavý ale současně čistý a křehký. Patti...

Lost Soul
27.12.2013 3 z 5

Poetická nuda.

Laccaria
08.06.2013 5 z 5

Po přečtení anotace (impresionistické vzpomínky na dětství ve spojení se snovými vizemi, brrr) jsem ke knížečce přistoupila velice obezřetně, ale nebylo to třeba: nevtíravá nostalgie dětských vzpomínek, nenápadní duchové předků a slepence příběhů minulosti i současnosti mě dostaly.