Kriminálník

Kriminálník je ideální knihou pro čtenáře, kteří s Kurtem Vonnegutem ještě nemají žádnou zkušenost, ale chtějí s ním začít. Tento román totiž neodkazuje k jiným autorovým dílům, jako řada z těch ostatních, ale soustředí se přísně na vyprávění hlavního hrdiny Waltera Starbucka, který byl po letech propuštěn z vězení a hodlá radikálně změnit svůj život. Jeho vyprávění přeskakuje v čase z minula do budoucna a stává se originální, vtipnou a satirickou kritikou amerického kapitalismu. ...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/31_/31310/kriminalnik-31310.jpg 3.747
Originální název:

Jailbird (1979)

Žánr:
Literatura světová, Romány
Vydáno:, Mustang
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (4)

Přidat komentář
julanka
17.09.2017

Příběh až tak nezaujal, ale za skvělý styl psaní musím dát vysoké hodnocení.

TheCiko5
29.06.2014

Daleko víc,než stylistická nevyváženost textu mi vadilo časté a nepřehledné přeskakování z minulosti do přítomnosti a zpět. Ikdyž jsem čtenář poměrně trpělivý,tato skutečnost mě dost rušila a znemožňovala mi hladký průběh četby. Ale dvě hvězdy dávám za konec knihy,resp. za poslední zápletku. Najednou se vyprávění překlenulo do citlivého příběhu s příjemným vyústěním v podobě vysvětlení celé korporativní šmodrchanice.

metrolog
03.03.2014

Autor je jedním z mých nejoblíbenějších. Jeho kouzlo, a tedy i této knihy, je ve stavění příběhu pomocí množství vcelku reálných situací, ze kterých vznikne totálně absurdní příběh. Jestliže v anonci se píše, že je to vtipná a satirická kritika amerického kapitalizmu, berte tento slogan minulého režimu s velkou rezervou. Je to spíše příběh o tom, jak si život dokáže pohrávat s každým z nás a stavět nás často do paradoxních situací. To, že se děj odehrává zrovna v Americe, je v podstatě jedno, mohl by se klidně odehrát i u nás nebo v Rusku. A ten humor je právě v těch paradoxních příbězích, a to nejen hlavního hrdiny. Tak tedy za břicha se popadat nebudete, ale doufám že jako já si při čtení často řeknete, že život je jedno velké divadlo a my jsme v něm pouze špatně placení herci. Takže, nenechte se odradit popisem knihy a kdo má rád příběhy ve stylu Forresta Gumpa a Stoletého staříka, který vyskočil oknem, myslím, že zklamaný nebude. Dávám plný počet hvězd.

Lost Soul
07.12.2013

V knize bylo pár zajímavých momentů, ale protože jsem nikdy nebyla levicově orientovaná idealistka, tak mě to moc nebavilo - příběh Sacca a Vanzettiho mě při čtení rušil a hlavní hrdina mi vadil tím, jak se litoval. Ale je možné, že to byl druh humoru, který mi není blízký a proto jsem nadsázku nepochopila.