Kriminálník

Kriminálník je ideální knihou pro čtenáře, kteří s Kurtem Vonnegutem ještě nemají žádnou zkušenost, ale chtějí s ním začít. Tento román totiž neodkazuje k jiným autorovým dílům, jako řada z těch ostatních, ale soustředí se přísně na vyprávění hlavního hrdiny Waltera Starbucka, který byl po letech propuštěn z vězení a hodlá radikálně změnit svůj život. Jeho vyprávění přeskakuje v čase z minula do budoucna a stává se originální, vtipnou a satirickou kritikou amerického kapitalismu. ...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/31_/31310/kriminalnik-31310.jpg 3.747

Jailbird (1979)

Vydáno:, Mustang

julanka
17.09.2017

Příběh až tak nezaujal, ale za skvělý styl psaní musím dát vysoké hodnocení.

TheCiko5
29.06.2014

Daleko víc,než stylistická nevyváženost textu mi vadilo časté a nepřehledné přeskakování z minulosti do přítomnosti a zpět. Ikdyž jsem čtenář poměrně trpělivý,tato skutečnost mě dost rušila a znemožňovala mi hladký průběh četby. Ale dvě hvězdy dávám za konec knihy,resp. za poslední zápletku. Najednou se vyprávění překlenulo do citlivého příběhu s příjemným vyústěním v podobě vysvětlení celé korporativní šmodrchanice.

metrolog
03.03.2014

Autor je jedním z mých nejoblíbenějších. Jeho kouzlo, a tedy i této knihy, je ve stavění příběhu pomocí množství vcelku reálných situací, ze kterých vznikne totálně absurdní příběh. Jestliže v anonci se píše, že je to vtipná a satirická kritika amerického kapitalizmu, berte tento slogan minulého režimu s velkou rezervou. Je to spíše příběh o tom, jak si život dokáže pohrávat s každým z nás a stavět nás často do paradoxních situací. To, že se děj odehrává zrovna v Americe, je v podstatě jedno, mohl by se klidně odehrát i u nás nebo v Rusku. A ten humor je právě v těch paradoxních příbězích, a to nejen hlavního hrdiny. Tak tedy za břicha se popadat nebudete, ale doufám že jako já si při čtení často řeknete, že život je jedno velké divadlo a my jsme v něm pouze špatně placení herci. Takže, nenechte se odradit popisem knihy a kdo má rád příběhy ve stylu Forresta Gumpa a Stoletého staříka, který vyskočil oknem, myslím, že zklamaný nebude. Dávám plný počet hvězd.

Lost Soul
07.12.2013

V knize bylo pár zajímavých momentů, ale protože jsem nikdy nebyla levicově orientovaná idealistka, tak mě to moc nebavilo - příběh Sacca a Vanzettiho mě při čtení rušil a hlavní hrdina mi vadil tím, jak se litoval. Ale je možné, že to byl druh humoru, který mi není blízký a proto jsem nadsázku nepochopila.