koupit eknihy

Kurt Vonnegut Jr.

americká, 1922 - 2007koupit eknihy

Nahrávám...

Populární knihy

/ všechny knihy
Jatka č. 5Snídaně šampiónůKolíbkaMechanické pianoSirény z Titanu

Komentáře (5)

Přidat komentář
opic 12
23.10.2014

Kde je ten kluk ? Kdysi dávno...Ten který nevypustil z ust sprosté slovo. Jo to jsem tehdá neznal spoustu věcí. Například Kurta Vonneguta Jr. Ten čas zdáse uzrál jak shnilé jabko.Tak jsem ho tedy trošku načet,nestačím se divit,nepřestávám doposavad.Ten kluk je pořád tady. Někdy bývá i sprostý. (vyjímečně někdy) :-)

PAVEL z BRNA
19.08.2013

Připadá mi,že Kurt velmi dobře rozumí podstatě šílenství,které je neolučitelné od každodeního života. Silenství není nesoulad a disharonie,ale je to jinačí řád,který jeho knihy jakoby hledají. Tak tyto ujeté romány dávájí svět a lidi do pořádku a učí je být svědomím Stvořitele.

JP
08.03.2011

Mimo to, že volí ujetě originální kulisy pro své příběhy a má zcela nenapodobitelnou strukturu a styl svých příběhů se s Kurtem shodneme v mnoha věcech, počínaje tím, že Svět dneška je neuvěřitelně absurdní... ale tak to chodí. Vytkl bych snad jen to, že se mi zdá, že jeho postavy jsou málo živé, bez emocí, spíše figurky ve hře, než charaktery. Což je jediná věc, která ale jeho knihy u mě dost sráží. Ta mechaničnost a flegmatismus jeho postav. Říkám si to pokaždé, když od něj něco čtu - všechny ostatní složky totiž fungují.

Takto Kurt sám hodnotil svoje knihy:

Mechanické piano: B
Sirény z Titanu: A
Matka Noc: A
Kolíbka: A+
Žehnej vám Pánbůh, pane Rosewatere: A
Jatka č. 5: A+
Vítejte v opičárně: B-
Happy Birthday, Wanda June: D
Snídaně šampiónů: C
Groteska: D
Kriminálník: A
Květná neděle: C

Vojta
19.12.2010

Vonnegut byl tvůrce pochmurných, černohumorných a bizarních světů. Často ve svých knihách nadsazoval problémy tehdejší Ameriky, psal s nadhledem a nevyhýbal se ani krutostem, které vyprávěl často jen jakoby mimochodem. Zkrátka jeho knihy byly a jsou nesmírně čtivé, vtipné a v neposlední řadě i pravdivé.

zimmicz

Nemohl by to někdo přepsat na "Kurt Vonnegut", případně "Kurt Vonnegut Jr."? Ačkoliv to junior nepoužíval.