Lost Soul Lost Soul komentáře u knih

Malý kamarád Malý kamarád Donna Tartt

Velmi ctive napsany pribeh, nicmene neskutecne rozvlacny. Knihu, v niz mi zadna z postav neprirostla k srdci, jsem docetla jen diky tomu, jak skvele D. Tartt pise, uz se tesim na Stehlika. Musim vyzdvihnout i preklad L. Johnove.

15.02.2017 4 z 5

Dalajlamova kočka Dalajlamova kočka David Michie

Vyposlechnuto ve formě audioknihy. Bylo to velmi příjemné - nenásilnou formou se dozvíte leccos o základech buddhismu a blíže se seznámíte s nástrahami kočičího života :)

28.12.2016 4 z 5

Hilda se vrací Hilda se vrací Luke Pearson

Má očekávání byla po přečtení první Hildiny knihy veliká, proto jsem byla zklamaná. Úžasné ilustrace a velmi vtipné detaily, ale už to nebylo ono, první díl je pro mě prostě nepřekonatelný :(

13.12.2016 3 z 5

Podle skutečného příběhu Podle skutečného příběhu Delphine de Vigan

Horší knihu jsem už hodně dlouho nečetla. Neskutečně slabá a naivní hlavní hrdinka, zápletka byla velmi předvídatelná, konec byl pro mě vysvobozením. Dočteno jen proto, že jsem chtěla vědět, proč je ta kniha tak populární. Nezjistila jsem to :D

13.12.2016 1 z 5

Avilion Avilion Robert Holdstock

Tato kniha by si zasloužila vyšší hodnocení než jen mé tři hvězdy, ale po Les mytág už mě to tolik nezaujalo, ač jsem měla velká očekávání. Z mého pohledu zbytečně rozvláčné, spousta postav, spousta zbytečných patetických dialogů.

03.11.2016 3 z 5

Mluvící balík Mluvící balík Gerald Durrell

Po smrti Adolfa Borna jsem si chtěla přečíst knihu s jeho ilustracemi - Sherlocka Holmese znám jako své boty, tak jsem zajásala, když jsem doma v knihovničce narazila na Mluvící balík. Jako dospělou mě to převelice pobavilo - spousta vtipných hlášek a úžasných postaviček - mohla H.H., Osvaldek, Desdemona, ten zbabělý hranostaj apod :) Doporučuji :)

26.06.2016 5 z 5

Věnečky Věnečky Blandine Le Callet

Příjemné překvapení. Moc se mi líbilo prolínání příběhů, že jste v každém objevili něco, co nějak osvětlilo to, co se už stalo nebo naznačilo, k čemu dojde.

04.03.2016 4 z 5

Pálenka: Prózy z Banátu Pálenka: Prózy z Banátu Matěj Hořava (p)

Bylo to pěkné, nádherné popisy banátské krajiny, melancholie, ale po pár povídkách už to začalo být monotónní.

29.12.2015 3 z 5

Vypravěčka Vypravěčka Jodi Picoult

Čtyři hvězdičky dávám jen proto, že ten milostný příběh Sage a Lea na mě byl trochu moc. Ne že bych jim to nepřála :), ale bez něj by byl příběh uvěřitelnější.

20.12.2015 4 z 5

Dievča vo vlaku Dievča vo vlaku Paula Hawkins

Knihu jsem dostala, navíc v anglickém jazyce, tak jsem ji nakonec dočetla. Kdybych ji měla v češtině, tak bych ji odložila již po pár stránkách. Bylo to hloupé, hlavní postava nesnesitelná. Doporučuji jen pro chvíle největší nouze.

04.12.2015 1 z 5

Fabrika Fabrika Kateřina Tučková

Doporučuji všem, kteří se zajímají o novodobé dějiny střední Evropy, kniha velmi čtivou formou přibližuje historii textilního průmyslu nejen v Brně, i když převážně v něm, o níž jsem (já barbar) neměla vůbec potuchy!

13.10.2015 5 z 5

Motýlí ostrov Motýlí ostrov Corina Bomann

Bylo to hezké, nicméně velmi předvídatelné a naivní. Ale četlo se to víceméně samo, takže doporučuji všem, kteří touží po romantickém dobrodružství, aby se do knihy začetli za dlouhých zimních večerů :)

05.10.2015 3 z 5

Zády k sobě Zády k sobě Julia Franck

Lyricky napsaný příběh dvou sourozenců poznamenaných odtažitým chováním jejich matky - nadšené komunistky, kterou zajímá jen její umění a o své děti se vůbec nestará. Velmi smutné, ale krásně napsané. Nebylo to snadné čtení, ale tento styl psaní mám ráda, takže se mi to hodně líbilo.

17.09.2015 4 z 5

Úžasné, můj literární objev roku. Vtipné, ulítlé, originální.

09.06.2015 5 z 5

Portobello Portobello Ruth Rendell

Dobře napsané, ale zbytečně dlouhé. Na jednu stranu se mi to líbilo, protože Notting Hill je mou oblíbenou londýnskou čtvrtí, ale přišlo mi zbytečné popisovat, jak Eugene otvíral každé balení čokomerančů, strýc Gib si zapaloval jednu cigaretu od druhé a ten protivný Joel a pitomec Lance také nemuseli mít tolik pozornosti.

22.04.2015 3 z 5

Muž ve tmě Muž ve tmě Paul Auster

Ten vložený příběh byl trochu rušivý a zklamalo mě, jak skončil, nicméně zbytek se mi líbil velice. Paul Auster je skvělý vypravěč.

16.04.2015 4 z 5

Henry a jeho hosté Henry a jeho hosté Pelham Grenville Wodehouse

Velmi milý bláznivý příběh s několika vtipnými hláškami. Mám moc ráda romány odehrávající se na anglickém venkově, kde jsou všechny postavy klasickými příklady všech klišé, na která jsme zvyklí z podobných knih.

12.04.2015 3 z 5

Kde se touláš, Bernadetto Kde se touláš, Bernadetto Maria Semple

Nebylo to zlé - měla jsem chuť přečíst si něco vtipného a tento bláznivý román tuto podmínku splnil. Možná tam těch nápadů bylo moc a bylo to až zbytečně moc překombinované a divoké, takže mám po přečtení trochu rozpačitý dojem. Nicméně doporučuji pro čtenáře, kteří mají chuť na něco lehčího.

04.04.2015 3 z 5

Báječný krámek s čokoládou Báječný krámek s čokoládou Jenny Colgan

Příjemná oddechovka. Při čtení příběhu máte chuť se okamžitě rozjet do Paříže nebo vykoupit obchod s čokoládou :)

01.03.2015 3 z 5

Problém Spinoza Problém Spinoza Irvin D. Yalom

Byla to velmi náročná četba. Dost jsem se trápila, dělalo mi problémy se soustředit. Téma bylo těžké, k náboženství nemám kladný vztah, takže jsem nechápala souvislosti. Dočetla jsem to, protože to bylo svým způsobem znepokojující a fascinující čtení, co se obou příběhů týče.

16.02.2015 4 z 5