Losin Losin komentáře u knih

My děti ze stanice ZOO My děti ze stanice ZOO Christiane Vera Felscherinow

Čte se to jedním dechem. Nevím proč, ale na mě to nemělo ten odpudivý efekt jako na ostatní lidi. Viděl jsem v tom příběhu cosi poetického a přitažlivého, zvláštní... Budu si muset dát pozor. :D

02.07.2023 5 z 5

Silo Silo Hugh Howey

Jak už zde někdo psal, tak první polovina byla opravdu těžká. Moc jsem nevěděl co z toho nakonec bude. Druhá polovina rozhodně lepší. Těším se na další díl

19.02.2023 3 z 5

Duchovní boj Duchovní boj Jerzy Zieliński

Ještě to nemám dočtené, ale četlo se to jedním dechem. Super knížka

19.08.2018 5 z 5

Autobiografické spisy /Dějiny duše/ Autobiografické spisy /Dějiny duše/ Thérèse de Lisieux

Četl jsem nové vydání v pevných deskách a perfektní. Poznámky pod čarou i zachování zvýrazňování textu od samotné Terezie se mi líbilo. Pokud se člověk překouše přes dětství setká se s hutnou teologickou substancí. Terezka mi je hodně blízká, jelikož má podobný humor jako já i stejné uvažování.

V úžasu z Nejvyššího V úžasu z Nejvyššího Paolino Beltrame Quattrocchi

Skvělí životopis. Jako mladý muž na cestě směřujícímu k bohu to je úžasný přiklad hodný následování. Je úžasné sledovat jeho proměnu.

In sinu Jesu In sinu Jesu Benediktin

Dá se upravit i pro normální lidi, né jenom pro kněžstvo. Probouzí vztah k nejsvětější svátosti.

Globální sexuální revoluce Globální sexuální revoluce Gabriele Kuby

Nevím, co si mám myslet, člověk když to čte tak se mu moc nechce věřit co zde čte.

07.07.2018

Krátká rozmluva o získání pravé dokonalosti Krátká rozmluva o získání pravé dokonalosti Kateřina Sienská

Velmi tenká kniha, kterou člověk přečte za 5-10 minut. Ovšem její obsah je na celý život. Lepší čísti pomalu a častěji, než jednou a rychle.

Scala Paradisi: stupně k ráji Scala Paradisi: stupně k ráji Guigo II

Pěkné pojednání o lectio divina, nejde moc do podrobností, ale v tomto případě asi do podrobností jít nelze.

Možnosti a melodie Možnosti a melodie Otec Jeroným

Vynikající kniha, konečně jsem se dozvěděl co je to modlitba. Kniha, která rozptýlí spoustu zmatenosti.

Gulliverovy cesty Gulliverovy cesty Jonathan Swift

Odposlechnuto z rozhlasové hry. První půlka u liliputů a obrů se mi líbila ale v městě na oblacích jsem se začal ztrácet. Jinak jsem se bavil.

12.06.2018 4 z 5

Umírat v nitru Umírat v nitru Robert Silverberg

Čte se to dobře, možná na mě moc choulostivých scén. Jinak za začátku jsem myslel, že svojí proměnu nemyslí vážně a David mi nebyl sympatický, ale tak ve 3/4 knihy jsem ho začal chápat a vžíl se do něj. Jeho přehnaná sebelítost je často i mým problémem, rozhodně si z toho něco vezmu. "Kdo hledí do dírky, může vidět něco co nechce."

04.03.2018 4 z 5

Muž, který sázel stromy Muž, který sázel stromy Jean Giono

Zen sázení stromů.

03.03.2018 4 z 5

Život vítězného mládí Život vítězného mládí Antonio Cojazzi

Četl jsem starší vydáni z roku 1934. Hrozně mě bavil jazyk s jakým to je napsáno.

03.03.2018 5 z 5

Cena, kterou zaplatíš Cena, kterou zaplatíš Joseph Fadelle

Skvělá kniha, nemohl jsem ji odložit. Velmi mě zasáhla.

22.02.2018 5 z 5

O pravé mariánské úctě O pravé mariánské úctě Ludvík Maria Grignion de Montfort

Kniha která mě naučila lásce ke svaté matce, ještě mi chybí se jí plně odevzdat.

09.07.2017 5 z 5

Buď, kde jsi Buď, kde jsi Štěpán Smolen

Výborná kniha, čtení samotných pouštních otců například z philokalie mi přišlo příliš suché, ale zde to je podáno mistrně. Tahle knížka mi toho hodně ukázala.

08.07.2017 5 z 5

Summa proti pohanům. Kniha první Summa proti pohanům. Kniha první Tomáš Akvinský

Pro mě ještě lepší než teologická summa, argumenty jsou zde probrány více detailněji a celkově je kniha čtivější než suchá druhá summa.

01.02.2017 5 z 5

Ortodoxie Ortodoxie Gilbert Keith Chesterton

Poměrně těžké čtení, nevím jestli to bylo překladem ale měl jsem s tím celkem problém.

01.02.2017 4 z 5

Boží blud Boží blud Richard Dawkins

Totální odpad. Richard bije do slaměného panáka (Strawman) argumentů, které nikdy Tomáš Akvinský nevyslovil a ani nikdo kdo bere filosofii trochu vážně. Pan Dawkins si asi léčí nějaké mindráky z dětství. Škoda, že není do češtiny přeložena skvělá knížka The last superstition, refutation of new atheism, kde je Dawkins úplně rozcupován a s ním zbytek té směšné party co si říkají "Brights".

31.01.2017 odpad!