O pravé mariánské úctě

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Jeden z nejznámějších spisů o Panně Marii vůbec. Papeže Jana Pavla II. ovlivnila tato kniha už jako mladého kněze tak, že si za své biskupské i papežské heslo vybral Grignionovu krátkou zásvětnou modlitbu Totus tuus: „Jsem celý Tvůj a všechno, co mám je Tvé, můj milý Ježíši, skrze Marii, Tvou svatou Matku.“ Publikace je doplněna světcovým životopisem a doporučeními několika papežů 20. století. Kniha obsahuje sešitovou přílohu: Modlitby doporučované sv. Ludvíkem M. Grignionem z Montfortu (59.str) Kniha zřejmě vznikla kolem roku 1712; byla nalezena ve světcově pozůstalosti a poprvé vyšla v roce 1842....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/13_/131709/o-prave-marianske-ucte-131709.JPG 4.615
Žánr:
Duchovní literatura, Náboženství

Vydáno: , Matice cyrilometodějská
Originální název:

Traité de la vraie dévotion à la Sainte Vierge, 1842


více info...
Nahrávám...

Komentáře (3)

Kniha O pravé mariánské úctě

Losin
09.07.2017

Kniha která mě naučila lásce ke svaté matce, ještě mi chybí se jí plně odevzdat.

lord-artoo
30.09.2014

Dovolím si rebelovat, aby té chvály nebylo moc...

Dílo bylo bezpochyby napsáno s láskou, to z něj dýše od počátku až po samý závěr. Ale! bylo rovněž napsáno barokním jazykem a má teologický nátisk úpadkové neoscholastické metody, která vypočítává principy, prostředky a účinky s mechanickou platností dobře naolejovaného stroje - tak to nefunguje ani v biblické práci, ani v teologii, ani v duchovním životě. Rovněž mi není po chuti vytvářet druhého prostředníka mezi Bohem a námi lidmi, byť chápu, že se jedná o dotažení myšlenky Otců z prvních století: identifikace Marie a Církve. Tvrdá identifikace však dle mého není na místě, mnohem spíše by se mělo mluvit o zjevování osudu Církve na Marii a o Mariině patronaci nad Církví.
Na druhou stranu je třeba sv. Ludvíkovi připsat k dobru, že učí pokoře před Bohem a hlavně - neodděluje Marii od Krista, jak se to dnes naneštěstí často děje.

Doporučuji k přečtení a nabádám případné skeptické čtenáře, aby nevylévali vaničku i s dítětem, pokud jim styl nebude po chuti. Tři hvězdičky totiž nejsou adekvátní hodnocení, ale jak hodnotit knihu, která působí tolik smíšených pocitů.


anthea
15.04.2013

Něžně psaná “synovská“ kniha, která člověka podnítí k větší lásce k Panně Marii a k většímu odevzdání se Bohu, našemu Otci. A jako On přišel k nám skrze Marii, tak my máme přicházet k Němu také skrze Ní.

Svatý Pius X. udělil apoštolské požehnání všem, kdo tuto knihu budou číst. Doporučoval ji i papež Benedikt XV. a Jan Pavel II.

Doporučujeme

Bible Svatá
Bible Svatá