Krátká rozmluva o získání pravé dokonalosti

Krátká rozmluva o získání pravé dokonalosti https://www.databazeknih.cz/img/books/29_/296694/mid_kratka-rozmluva-o-ziskani-prave-dok-vbk-296694.jpg 5 5 2

„Kdo zná světici z jejích listů a Dialogu s Boží Prozřetelností, cítí, jak i tímto dílkem vane její duch. Je to duch života hluboce ponořeného v Boha, duch opravdové lásky, která znamená naprostý zánik egoistických tendencí, je to duch hluboké odevzdanosti do vůle Boží a tichého spočinutí v náručí Božím. Knížečka je opravdu charakteristická jak pro středověk, tak zvláště pro dominikánskou mystiku, která nachází ve svaté Kateřině Sienské svou velkou reprezentantku.“... celý text

Losin
07.07.2018 5 z 5

Velmi tenká kniha, kterou člověk přečte za 5-10 minut. Ovšem její obsah je na celý život. Lepší čísti pomalu a častěji, než jednou a rychle.

dutch
05.12.2017 5 z 5

Jak již název napovídá, jedná se o krátké zamyšlení. Zamyšlení se nad tématem svatosti a s tím související dokonalosti. Je možno již zde na zemi kráčet cestou dokonalosti? Kateřina Sienská je přesvědčena, že ano. V tomto útlém svazku Vymezuje tři stupně dokonalosti: 1. vzdání se vlastního ega, které je determinováno stvořením, 2. život nastaven na režim chvály (modlitba, slova, skutky), 3. splynutí s Vyšším a jakási indiference ke stvoření. Knihu mohu vřele doporučit. Na závěr snad jen jedna citace: "Ať se stane cokoliv nebo jakkoliv v tomto bídném životě, jak ve věcech časných, tak duchovních, ani v nejmenším nechť se neporuší tvůj klid a nezachvěje se pokoj tvé duše, nýbrž pevnou vírou vždy buď přesvědčena, že já, tvůj Bůh všemohoucí, více tě miluji, než ty sama miluješ, a že já o tebe velmi dobře pečuji, mnohem více než ty sama."

křesťanství Bůh, Hospodin duchovní život

Kateřina Sienská
italská, 1347 - 1380
2004  100%Dialog s Boží Prozřetelností
1930  100%Listy svaté Kateřiny Sienské
2016  96%Krátká rozmluva o získání pravé dokonalosti

Kniha Krátká rozmluva o získání pravé dokonalosti je v