LordSnape LordSnape komentáře u knih

Planetary: Do všech koutů světa a jiné povídky Planetary: Do všech koutů světa a jiné povídky Warren Ellis

Skvělá kresba i ústřední nápad. Na druhé straně mi většina povídek přišla nevkusně useknutá. A to je vlastně problém celého Planetary, protože ve chvíli, kdy začnete mít pocit, že se to pořádně rozjede, tak namísto toho nadejde konec a šup k dalšímu příběhu. Každopádně jsem už dlouho nečetl něco tak krásně originálního. Zřejmě se ve mně probudil ten mladý kluk, co měl tak rád Akta X...

Citový život zvířat Citový život zvířat Peter Wohlleben

No, oproti Tajnému životu stromů je to o třídu lépe napsané. Je vidět, že autor už je přeci jen trochu zkušenější. Na straně druhé už to není tak extra zajímavé, protože hodně věcí známe třeba z dokumentů. Ony se přeci jen ty filmy o růstu a komunikaci stromů točí podstatně hůře. Haha. Ale opět mě to bavilo. Kniha mi přišla ku prospěchu a rád jsem se opět ponořil do tajů lesa i jeho obyvatel.

Opráski sčeskí historje 3 Opráski sčeskí historje 3 Jaz

Tady už je to poněkud slabší. První dva díly byly narvaný víceméně krutými stripy, ale tady se dočkáme už i těch slabších kusů. Ale i tak jsem se bavil.

Buddhismus nejen pro chlapy Buddhismus nejen pro chlapy Gerry Stribling

O buddhismu bez příkras a duchovního rozměru v knížce tak akorát do kapsy u vesty či saka. Stribling přibližuje základní kameny učení naprosto přízemní a lidově přijatelnou formou, takže je pochopí úplně každý. Nijak zvláště se nerozepisuje ani témata zvlášť neokecává. Trochu mi to připomnělo knihy Davida Michieho.

Nový začátek Nový začátek Robert Kirkman

Na obálce je napsáno, že tento díl je ideálním startem pro nové čtenáře, ale já sám za sebe mohu jistojistě říci, že se to mnohem lépe čte, když znáte všechny souvislosti z dílů minulých. Teprve pak dokážete ocenit, čím vším si ty hrdinové prošli a proč se třeba zrovna takhle chovají či o tamto snaží atd. Osobně jsem si čtení moc užil, příběh ušel zas nějaký kus cesty, objevují se nové problémy, výzvy, pak dojdete na konec a spadne vám čelist až na zem...

17.01.2018 5 z 5

Totální válka 2. část Totální válka 2. část Robert Kirkman

Po předchozím masakrálním díle došlo k relativně očekávatelnému útlumu. Co jsem teda nečekal, byl onen konec, který Rick vyjednal. Tenhle díl je jakýmsi přelomem a zdá se, že se otevírá nová kapitola Walking Dead a já rozhodně nehodlám zaostávat. Už teď se těším, co přinesou další sešity, když si vezmu, že se naše skupina hrdinů už definitivně utábořila na jednom místě a našla nové spojence.

17.01.2018 4 z 5

Star Wars omnibus: Vzestup Sithů Star Wars omnibus: Vzestup Sithů Randy Stradley

Och, to je ale zklamání! Co s Omnibusem, který se jmenuje Vzestup Sithů a kde se právě Sithové vyskytují opravdu jen velmi málo? Snad jen ten Maul...

Battle Owl - První plavba Battle Owl - První plavba Tomáš Marák

Pár stripů opravdu povedených, ale zbytek je taková fádní rutina. Humor je víceméně hodně úzce vyhraněný a ne každý tomu porozumí. Snaha o delší "příběh" k ničemu. Ke konci bylo fajn i oživení v neustále se opakující kresbě. Občas zkrátka přemýšlím, proč podobné knihy vznikají, když jim je na internetu v periodickém zveřejňování o dost lépe...

Leviatan Leviatan Mike Carey

Oproti třetímu dílu, který byl totální slátanina, se komiks dostal aspoň do ustálenějších vod a víceméně míří aspoň nějakým dobrodružným směrem. Každopádně z toho pořád nejsem odvařený a je ve hvězdách, zdali se vůbec dostanu k dalšímu pokračování.

Hlubina temných strachů Hlubina temných strachů Fran Krause

Je to jako u hororových povídek. Některé strachy se prostě povedlo krásně vykreslit, jiné už méně. Minimálně dva kusy mě ale dost odzbrojily.

Příliš divoká zem: Zimní válka Příliš divoká zem: Zimní válka Ladislav Klimeš

První část se Študákovým příběhem mě bavila. Plno hlášek i černohumorných momentů na pozadí válečné katastrofy s rozložením sil, které není tak úplně podle klasické šablony. Ládisův příběh mi ze začátku přišel trochu hůře stravitelný i poněkud těžkopádněji napsaný, ale nakonec jsem se chytil a bavilo mě to. Trochu jsem se bál, aby se obě linky dobře spojily, ale nakonec se to povedlo i přes trochu chaotičtější časové skákání v ději. Z celé plejády postav mě nejvíce bavila Lýdie. Hádejte proč? :-) Na druhou stranu mě štvaly neustálé popisy zbraní a jiné výzbroje i když chápu, proč to tam autoři chtěli mít. Co se týče korektur, tak uteklo docela dost velikých písmen u názvů a jmen, což je u odkazů na jiná díla docela průser, jinak nemám žádných jiných výhrad. Do druhého dílu se určitě pustím, až budu mít zas chuť na něco nenáročného u čeho budu moct odpočívat.

Stepní vlk Stepní vlk Hermann Hesse

Začátek s předmluvou nakladatele mě bavil. Pak jsem se ponořil do světa Harryho odmítání maloměšťáctví a samotářského životního stylu, z čehož jsem byl jsem chvíli trochu zmatený a nutil se k dalšímu čtení. Kniha nabere grády, když se hlavní hrdina setká s tajemnou Hermínou a následně i krásnou Marií. Konec je pak jedna veliká psychedelická haluze, kdy jsem nevěděl, zdali se jedná ještě o divadelní představení v režii Pabla anebo... Hodně rozporuplný román, ale nutno dodat, že nadmíru krásně napsaný.

17.01.2018 3 z 5

Ghost in the Shell 1 Ghost in the Shell 1 Masamune Shirow (p)

Chvilku to trvá, než se člověk zorientuje a najde si cestičku k jednotlivým postavám. Anime jsem viděl kdysi dávno a musím říci, že manga mě bavila a naprosto chápu, proč si vydobyla takové kultovní místo mezi ostatními. Poznámky pod čarou a různé vysvětlivky od autora vedle oken mě číst bavilo, narozdíl od jiných. Člověk se při nich mnoho dozví a jindy i dost zasměje. Majora jsem si zamiloval a při druhém čtení už je to prostě plná palba hodnocení.

17.01.2018 5 z 5

Tajemství mechanické mrtvoly (limitovaná edice) Tajemství mechanické mrtvoly (limitovaná edice) Joe Benitez (p)

Lady Mechanika je bezesporu zajímavá postava, ale i ona prostě celý příběh sama utáhnout nemůže. Celý komiks je dosti detektivní (což mi kupodivu nevadilo), plný pletek a postav, kterým nemůžete věřit ani nos mezi očima, ale musím říct, že jsem i přesto čekal něco víc. Nejvíce mě bavilo to, jak se snažila zjistit svůj vlastní původ a jak jí ta malá holka nevěřila. Kresba fantastická i když si myslím, že steampunk je zde pořád přeci jen spíše kulisou, co má zaujmout na pohled.

Kosmičtí Avengers Kosmičtí Avengers Brian Michael Bendis

Ke Strážcům galaxie jsem přistupoval s takový despektem, že se bude jednat o klasický konzumní superhrdinský komiks, ale o to více mě při čtení překvapoval, jak moc zábavný je. Bavily mě jak postavy, tak i celkový příběh se zajímavou zápletkou. Začátek ze Star-Lordova početí a dětství je zajímavý a dost sráží i druhý díl filmu, který šel úplně jiným a strašně debilním směrem.

Hodný, zlý a ošklivý Hodný, zlý a ošklivý Brian Edmund Posehn

Zdá se, že se naše scénáristické duo už trochu unavilo. Deadpool co namísto hláškování moralizuje? Ale jděte... Výlet do minulosti ze začátku mě navíc dost sral.

17.01.2018 3 z 5

Star Wars omnibus: X-Wing: Eskadra Rogue 1 Star Wars omnibus: X-Wing: Eskadra Rogue 1 Michael A. Stackpole

Povídkové příběhy rebelské stíhací letky. Nic víc se čtenář nedočká. Není zde nějaký větší konflikt, protože se vše odehrává po smrti Císaře, a to i přesto, že některé imperiální jednotky a moffové neuznali svoji porážku.

Třetí zákon 1 a 2 Třetí zákon 1 a 2 Xavier Dorison

Tak tohle mi nesedlo. Je to takové spojení středověké atmosféry ze Jména růže s příběhem Dana Browna. Dočetl jsem to před pár dni, a už teď mohu říct, že si bezpečně nepamatuji ani jednu postavu.

17.01.2018 2 z 5

Prokletí vran Prokletí vran Paul Tobin

Je to takový výcuc. Grafika je podobná hře, zatímco příběh zas knihám. Prokletí vran tedy i přes svoji armádu scénáristů nepřináší nic extra. Bylo fajn, že je zde vedle Geralta i Ciri a Yennefer, ale to je tak vše, čím vás komiks obohatí.

Temná věž 3: Zrada Temná věž 3: Zrada Peter David

Po předchozím díle mám opět pocit, že se v komiksu něco děje. Osvětluje určité momenty, které v knihách nebyly nebo byly jen lehce naznačeny, což je fajn. Osobně se mi velmi líbí, jak je vykreslený Středosvět a úděl všech pistolníků v čele s filosofujícím Rolandem. Kresba opět parádně ponurá a příběh napínavý. Konec překvapivý s wau efektem. Těším se na další.

P.S. Ty, co ke komiksu přivedl film, musí být z vylíčení Rolanda jistě nadmíru zklamaní.