Literarytwins Literarytwins komentáře u knih

Území vlků Území vlků J. R. Ward (p)

J.R.Ward je autorkou, která mě vlastně přivedla k erotické literatuře. O to těžší je pro mě psát tuto rozporuplnou recenzi. Vezmu to tedy asi z gruntu. Sérii Bratrstvo černé dýky od této autorky miluju, to je totiž skvělá čtenářská jízda, která je po všech stránkách dost našlapaná. Říkala jsem si, že bych sérii Doupě vlkanů s tím však porovnávat neměla, čekala jsem ale minimálně podobnou "jízdu". Jenže skutek utekl. *SPOILER* Neporovnávat série bylo o to těžší, protože do jisté míry byly dějově propojené, přitom každá psaná zcela odlišně. Doupě vlkanů psáno v er formě a mnohem, mnohem vlažnějším tónem než bratrstvo. Není zde zdaleka takový náboj a napětí. Hlavní postavy to samé, nemají takovou jiskru. Kdybych neměla přečtené BČD, řekla bych, že tato kniha byla super. Bohužel pro mě byla zajímavá pouze tajemstvím opředená postava Daniela a touha po rozlousknutí záhady. Nejzajímavější a pro mě byla poslední čtvrtina knihy. Zde zase smekám klobouk, protože mi tolikrát spadla brada překvapením. Wardová v poslední čtvrtině předvedla mistrovské dílo a zjistila jsem, že jsem byla po celou dobu vedle, jako ta jedle. Možná kdyby měla kniha méně stran a více akce a erotiky, bylo by to mnohem poutavější. Od Daniela jsem také čekala, že bude velký nebezpečný sex-appealem a testosteronem nabušený alfasamec, místy na mě spíš působil více jako zatoulané štěňátko. V závěru mě velmi překvapila Lydie. Suma sumarum? Brak to sice nebyl, ale oproti bratrstvu zde prostě chyběla ta jiskra, napětí a celkový náboj příběhu. Za mě osobně, kdyby Ward nechala světy oddělené a napsala zcela novou a oddělenou sérii, udělala by nejlépe. Co se pokračování týče, budu váhat...ale pravděpodobně si je přečtu ne ani tak z čtenářské touhy, ale čistě z ženské zvědavosti, jak to tedy celé dopadne.

Tři drsné lekce Tři drsné lekce Nikki Sloane

Na tento druhý díl série klubu zavázaných očí jsem byla dost zvědavá zejména po přečtení Tří sprostých pravidel. První díl sice nebyl žádným literárním megaskvostem, ale dalo se to číst a čtenář mohl nakouknout do trochu jiného prostředí, což bylo zajímavé. Navíc tam byly dost detailně a dobře popsané sexuální scény. Jenže zde ve třech drsných lekcích? Musím říct, že jsem byla nemile překvapena. Kniha totiž kromě sexu neobsahovala téměř nic. "Příběhem" se tak musíte doslova "prosouložit". Kromě setkání hlavních hrdinů Payton a Dominika a jejich společné cesty se tam v podstatě nic jiného nestalo. Oba spolu navázali určitý vztah hned na začátku knihy. Pak následoval sex, sex a zase sex (Prostě už ho tam bylo moc a o ničem jiném to nebylo)- Postava Dominika se mi od počátku velmi líbila, jenže pak jsem se v tom začala ztrácet a přišel mi místy jako lehce schizofrenní. V jednu chvíli byl stydlín, co se při každé prkotině červenal a najednou z ničeho nic přepnul do role drsného alfasamce a byl doslova k nepoznání. Payton naopak byla hrdinka typu "nepotřebuju lásku, city ani závazky". Kniha měla zápletku jako přes kopírák z prvního dílu (za mě nic moc). *spoiler* A čekala jsem trochu víc duchovna a osobnostního růstu, ne že se hlavní hrdinka zamiluje do muže v podstatě jen na základě skvělého sexu. Po tomto zklamání si dvakrát rozmyslím, zda se vůbec do dalšího dílu ještě pustím.

07.07.2022 1 z 5

Jax Jax Kristen Callihan

U této knihy jsem měla opravdu velmi rozporuplné pocity. Idol se mi líbil, Manažer s Gabrielem byl ale rozhodně o stupínek výš. A Tam bych to hodnocení také nechala. Na pomyslném vítězném prvním místě bych nechala Manažera. Příběh Jaxe nebyl rozhodně špatný. Hned na začátek bych chtěla zmínit, že se příběh zabývá velmi vážným tématem, ke kterému má i samotná autorka blízko a o kterém by se z mého hlediska mělo určitě v dnešní době více mluvit. Možná to bylo vážností námětu, nebo mojí lehkou čtecí krizí a jarní únavou, ale kniha mi neutíkala zdaleka tak dobře, jako předchozí díly. Chápu, že zde bylo třeba se poměrně rozepsat, ale myslím si, že kdyby kniha měla o pár pasáží a stran méně, ničemu by to neublížilo. Jax nabízí vtipné seznámení hlavních hrdinů a spoustu humoru a popichování při jejich cestě k poznání toho druhého. Postupně a pomalu si mezi sebou budují velmi silný vztah. Později se dočkají i fanoušci erotiky, které je zde také požehnaně. Čeho se vám ale dostane nejvíc ze všech tří dílů, tak je to emocí a náhledu do depresivní stránky života některých osob. Pro mě tam byl s jednou věcí velmi předvídatelný závěr a na můj vkus místy až moc přeslazený, proto na hodnocení uberu. Pokud hledáte oddechové romantické čtení s vážnější tématikou, rozhodně je Jax jednou z knih, po kterých byste měli sáhnout.

Královsky v háji Královsky v háji Emma Chase

Královsky v háji byla moje prvotina od této autorky a musím říct, že ač bych našla pár chybiček, tak se mi příběh líbil. Zklamaná jsem rozhodně nebyla, četlo se to pěkně, stránky jen odsýpaly. Jde o takovou oddechovou romantiku, takové to počteníčko na pohodu. Trošku bych knihu možná označila jako takovou "pohádku pro dospělé", možná trochu "novodobá Popelka". Ale rozhodně to nebylo na škodu. Mezi ostatními knihami to byla trochu změna. Příběh nám dává nakouknout do královského prostředí, kde se zrodí zakázaná láska, která musí překonat spousty útrap. Nicméně hlavní postavy Nicholas a Olivie byly super. Co mě na knize bavilo hodně byly i vedlejší postavy, které celé knize dodaly ten správný šmrnc. Vtipná byla sestra hlavní hrdinky a žena nejlepšího kamaráda Nicholase. Osobně se těším i na příběh Henryho. Nicholase svazují královské povinnosti, přísná pravidla a nalajnovaný životní styl, Olivii trápí jiné rodinné strasti a nelehká životní situace. Společně však najdou v sobě štěstí v momentě, kdy to nejméně čekají. Za mě super čtení, navíc kniha má hezkou obálku! Mezi své TOP bych knihu sice neřadila, věřím však, že ani neurazí a na odreagování a zábavu tento příběh bohatě postačí.

Říše neřesti Říše neřesti Meghan March

První díl série "Divoký princ" mě úplně odrovnal. Byla jsem z kihy absolutně unešená a především z hlavní postavy Kanea. Zároveň jsem byla přesvědčená, že tato série hravě strčí do kapsy Mount trilogy. Jenže u Neústupné princezny už mé nadšení začalo značně drhnout. Druhý díl byl pro mě takovým mezistupínkem a omáčkou, která nás měla připravit na velké finále. Kromě zvratu v závěru knihy tam pro mě nic moc zajímavého nebylo. Největší kámen úrazu pro mě byla Říše neřesti. Bohužel jsem byla opravdu zklamaná, čekala jsem mnohem více. První třetinu bych zhodnotila jako utápění Temperance v sebelítosti, druhá třetina skrývala odhalení "zvratu" z druhého dílu (vše bylo přesně tak, jak jsem si myslela) a neustálé opěvování uměleckého nadání hlavní hrdinky. To mi z počátku nevadilo a přišlo mi to jako zajímavé zpestření série, jenže postupem času už mi to přišlo přehnané a místy až otravné. Závěr knihy průšvih trochu zachránil. Tam jsem byla překvapená při odhalení, kdo byl ve skutečnosti Lagarto. Epilog se mi také líbil. Bohužel jak jsem se v prvním díle do Kanea zamilovala, tak mi příšlo, že hrozně moc vyměkl a místy působil jako poblázněný podpantoflák už. Díky bohu za ten epilog a závěrečné rozuzlení zápletky, které mě trochu uchlácholilo. Více se mi tedy z celkového hlediska líbila Mount trilogy. Co musím ale na této sérii přeci jen vyzdvihnout jsou v mých očích luxusní obálky, ty se mi opravdu velmi povedly. Myslím si, že u této knihy máme na obálce dokonce čest se znázorněním samotné autorky a jejího manžela, který posloužil minimmálně jako vizuální předloha pro hlavního hrdinu.

Hněv kejklíře Hněv kejklíře Amo Jones

Druhý díl série Půlnočního běsnění nám přináší dvojici Killiana a Saskii. On je kejklíř a velmi atraktivní. Je však také velmi nebezpečný a nedělá mu sebemenší problém ušpinit si ruce a postarat se o špinavou práci. Rád si zahrává s myslí a různě jí manipuluje, je jedním z mála, kdo takovouto schopnost ovládá. O to více je pro něj překvapením, když narazí na neuvěřitelně pohlednou Saskii, která ho má na háku. Má z ní zvláštní pocit a bere Saskii Dragavei jako výzvu. Ona nemá žádná tajemství, nebo o nich alespoň neví. Kdo čeká někdy v knize od Amo Jones mužského hrdinu s kladnými charaktery, bude hledat asi marně. Jinak tomu není ani v případe Killa. On je také sebevědomý, namyšlený a velmi nepředvídatelný. Za hezkou tvářičkou se skrývá nebezpečný predátor, se kterým není radno si zahrávat. Postava Saskie byla pro mě takovým zlatým středem, žádná hvězda, ale ani žádné zklamání. Vzhledem k tomu, co vše má za sebou se divím, že z ní nebyla totální troska nebo psychopatka. Naopak byla poměrně vyrovnaná a pohodová. Kdo zná knihy od Amo tak ví, že ona vesměs nepíše tak silné ženské charaktery, v jejích příbězích vás vždy více zajímá ON. Kdo mi ale neskutečným způsobem pil krev byla vedlejší postava Maja (kamarádka Killiana již od dětství, další účastnice PB). Ona byla dlouhodobě do Killa zamilovaná, OK chápu v 16 letech. Ale Když si uvědomím, že kdyby mě někdo jako on chtěl, tak mě dávno vlastí...za další jí bylo několikrát vysvětleno, že mezi nimi půjde vždy jen vztah a úrovni přátelství a rodiny. Jenže ona svou neopětovanou lásku poslala na úroveň obsese a vyšinutí, která přetrvávala další čtyři roky a začala být hnusná i na další lidi kolem sebe. Poté jí potká tragická událost a ona místo toho, aby se probrala, řeší zase jen "proč si vybral Saskii". Za mě člověk, který je ve vztazích toxický a je pak citovým vyděračem a hrozně mě její postava v knize štvala. (Klárka má a některé věci ohledně této knihy naopak jiný názor než já.) Příběh této knihy se mi poměrně líbil a byl čtivý. Mám moc ráda prostředí půlnočního běsnění a ten nápad mě opravdu zaujal. S čím má Amo ale problém je, že se v kihách zápletkami často opakuje a tak plně rozumím tomu, že Hněv kejklíře někomu přišel jako lehčí kopie Chaosu v míru. Zároveň plně rozumím tomu, že se spoustě lidem kniha nemusí líbit, protože pravdou je, že styl Amo Jones opravdu není pro každého a často je i dost přehnaný nebo opravdu na hraně.

Muž mých snů Muž mých snů Penelope Ward

Tahle kniha o zakázané lásce a druhé šanci se mi opravdu líbila. Musím říct, že zprvu nepatřila do mého top výběru k přečtení, ale zlákaly mě okolní pozitivní recenze. Farrah a Jace si mě ale získali hned od začátku a oba mě velmi bavili. Líbila se mi dynamika jejich vztahu. Ani mi nevadilo rozdělení děje do dvou časových linií, krásně to vše osvětlilo a dávalo to smysl. Chaotická mi kniha tedy nepřišla. Kdo byl ale na facku, byl bratr hlavní hrdinky, toho jsem místy dost nechápala. Co mi na knize trošku ale vadilo byla zápletka, která byla dost otřepaná. Tedy jedna její polovina byla, druhý zvrat související s minulostí hlavního hrdiny se mi naopak zamlouval velmi. Knihu jsem přečetla jedním dechem a jak sama autorka uvedla, když knihu psala v covidovém období...jde o super oddechové čtení, které si myslím, že většina čtenářů dá na posezení. Příběh rozhodně neurazí a za mě je to jedna z nejlepších solo knih této autorky.

07.07.2022 4 z 5

Mrtvá říše Mrtvá říše Stacey Marie Brown

Třetí a dlouho očekávaný díl série Divoká říše je konečně tu a čtenářovo oko zaujme ihned poměrně výraznou a velmi poutavou obálkou z tvorby Adely Stopky, která opět nezklamala a vyšvihla nám tu skvost!

No ale pojďme k samotnému ději. KONEČNĚ jsme se už výrazněji někam pohnuli a na zvraty, tajemství a i tu žhavost je toto asi nejnabušenější díl. Zde totiž opouštíme oblast sotva odhalených kotníčků a planého laškování. Mrtvá říše je možná název knihy, vám se ale budou klepat i lustry a okenní tabulky až konečně Warvick na Brexley vlítne. Bylo to žhavé? No, to si pište! Pojďme si zde ale nalít trošku čistého vína, možná toho honga bonga tady bylo už i moc na úkor samotného děje. Já tu jejich živočišnou jiskru žeru, ale taky si přiznejme, že ten jejich vztah je tak neskutečně toxický až to místy bolí.

Moc se mi na knize líbilo to, že se konečně dozvídáme spoustu nových informací z rodinného zázemí a minulosti hlavní hrdinky, což nás konečně posouvá blíž k odhalení kdo, či co vlastně naše hlavní hrdinka je. Co bylo také naprosto super je prostě duo Opie&Mrňouska. Já je prostě žeru a ty jejich rozhovory a módní kreace :D
Jediné co mi ke spokojenosti chybí je odhalení, co přesně mají mezi sebou za pouto Warvick a Brexley.

Příběh se mi četl krásně, a konečně jsme se v mnoha ohledech někam hnuli. Co jsem však nečekala, byla ta jedna nechutná zrada, kde i mně spadla brada. Nicméně se nemohu ubránit dojmu, že celkové nezkrotné nadšení z této série ze mě asi postupně opadlo a já jen doufám, že si nadcházející díly udrží tu laťku. Mám ale pocit, že budu mít nejen zlomené srdce událostmi dalších dílů.

07.05.2024 4 z 5

Přehrada Přehrada Paulina Świst

Už jste někdy šli svou recenzí proti proudu?

Já jsem celkem velká fanynka Pauliny Świst. Mé srdce si získala hned první knihou, která jí u nás vyšla a konkrétně Prokurátorem. Příběh Kingy a Lukacze mě tenkrát doslova vystřelil z trenek. Z jejího neotřelého stylu psaní plného ostrovtipu, kdy spojila prvky erotiky, krimi a detektivky jsem byla opravdu u vytržení a hltala jsem každé slovíčko z prostředí právničiny a organizovaného zločinu. Bylo to prostě TOP.

Bohužel však pozoruju klesající tendenci s každou další knihou, nebo respektive spíše sérií. V případě Kolotoče, Chobotnice a Podrazu byla laťka pořád ještě poměrně vysoko, ale už to nebylo úplně 100% ono. Jenže pak u nás vyšla Dohoda a následně Útěk (kde již Paulina nespolupracovala) a já se hrozně bála, že tohle bude konec. Dost mě nalákalo velké množství pozitivních recenzí právě na Přehradu a rozhodla jsem se dát tomu ještě šanci. Bohužel zde jsem narazila opravdu na velký kámen úrazu a pravděpodobně se touto knihou s autorkou rozloučím a bylo to naše poslední knižní rande.

Tohle se jednoduše prostě nepovedlo. Obálka knihy je sice moc pěkná, potenciál příběhu byl slušný, i když jako podobně v předchozích sériích jdeme na jedno brdo. Nebudu moc křivdit ani Krzysztofovi, jako hlavní hrdina nebyl špatný. To se ale bohužel nedalo moc už tvrdit o Zofii. Pro mě to reálně byla postava, se kterou bych v jedné místnosti nevydržela asi víc jak deset minut. Nemám ráda přehnaný namachrovaný macho styl hlavních hrdinek. A tato se nepovedla. Moc namachrovaná, samý alkohol a přehnané množství vulgarit, mnohdy nelogické uvažování, až jsem musela převracet u čtení oči. Nejen že jsem se u knihy snad ani nezasmála na to, kolik tam bylo humoru na sílu, ale pro mě byla tahle kniha zabití potenciálu daného příběhu. a Rozuzlení Zofiina návratu bylo za mě neskutečně divné, hrozně rychlé a celé by se to dalo udělat za mě úplně jinak.

Suma sumárum, zlatý Prokurátor a jeho série, tohle se prostě nepovedlo. Méně je někdy více...

30.03.2024 2 z 5

Náhodný gól Náhodný gól Teagan Hunter

Autorku Teagan Hunter asi netřeba více představovat, mnozí z Vás ji znáte ze série Texting, a mnoho nás už četlo i minimálně jeden díl z této série Carolina Comets. Stojím si stále za tím, že tato hokejová řada u mě v žebříčku oblíbenosti na vyšší příčce a opravdu jsem si ji oblíbila. Nicméně musím říct, že tohle byl pro mě zatím asi nejslabší díl ze série.

Opět jde o takovou tu romantickou oddychovku na pár hodinek čtení. Neurazí, ale asi ani nevystřelí z trenek. Ne, že by se mi vyloženě tento díl nelíbil, jen byl pro mě asi moc prvoplánový a čekala jsem od něj určitě víc. Trochu víc propracovanosti, možná nějakou propracovanější zvrat a byla bych spokojena asi více.

U Lowella jsem asi čekala také trošku ostřílenějšího pardála, když dělá kapitána týmu, bohužel na mě místy působil spíš jako hadrová bábika která s sebou nechala zametat. A nepopírám jeho předchozí zklamání a opatrnost, to ani v nejmenším. Jen jsem mu místy moc nerozuměla.

I tak ale určitě říkám, že za přečtení stojí, toto je čistě můj subjektivní pocit a i já se už teď moc těším na další hráče a jejich příběhy, protože rozhodně mají nemalý potenciál.

05.03.2024 4 z 5

Ten ľavý Ten ľavý Baja Dolce

Timing neboli načasování...Tento pojem, ač se nezdá, je dost důležitý při čtení knih. Můžete číst skvělou knihu ve špatném období a nesedne vám. Já jsem s tímto příběhem čekala a myslím si, že jsem si nemohla zvolit pro jeho čtení lepší čas. Pokud máte nějaké těžší období, nedaří se vám, nemáte náladu a nebo jste dočetli nějakou těžkou a drsnou knihu, Ten ľavý je jasnou další volbou.

Já po téhle fialové krásce s nádhernou ořízkou sáhla přesně v takový moment, po dočtení celkem brutální knihy. Díky bohu za to! Přesně to byla ta skvělá vzpruha pro mě. Skvělá nenáročná romantická komedie s lehkým nádechem telenovely.

Můj vnitřní Colombo se tady solidně vyřádil, avšak i on dostal jednu zleva i zprava a dostal dva šokující a překvapivé momenty, za ně dávám jednoznačně palec hore!

Miluju tento celkový koktejl lehkého humoru, nezapomenutelných hlášek a také skvělých postav. Zejména asi teta Milenka zůstane zapsána navždy. Co z hlavy už také asi nikdy nedostanu, budou Borisovy dudáše a dinofalus. :D Kniha vám též nabídne pár opravdu infarktových konců kapitol, kdy si říkáte: „No to snad nemyslí vážně!“

Co na mě působilo trochu rušivě byla četnost textů písniček a jejich délka, tady bych trochu ubrala, protože už mě to trochu jako čtenáře rušilo. Já bych se asi malinko i rozepsala víc v samotném závěru a rozuzlení. Na mě to bylo trochu uspěchané a klidně bych dala více prostoru Dariusovi a Valentině. Ti měli ovšem mezi sebou naprosto neskutečnou chemii a takovou tu krásnou čistou lásku, která mi úplně pohladila nervy. Navíc Valentina byla opravdu číslo v tom dobrém slova smyslu. Přesně taková ta osoba, se kterou se v životě určitě nenudíte.

Kdo máte rádi vtipné romantické oddechové příběhy, tak určitě neváhejte a po této knize také sáhněte.

4,5/5

13.02.2024 5 z 5

Svadba na blind Svadba na blind Teagan Hunter

Ó můj bože! Tak tohle bylo opět super! Pokud máte rádi hokejové romance a nehledáte nějaké složitě propracované dějové linky či světové zvraty, Carolina Comets je série přesně pro vás.

Téma fake marriage a svatby ve Vegas jsme tu už sice několikrát měli, vůbec mi to ale nevadilo. Ba naopak, měla jsem problém knihu odložit. Teagan má tuto sérii opravdu poutavě napsanou. Jak jsem avizovala již výše. Ano, nečekejte nějaký závratný a překvapivě složitě vystavěný děj. Ale jako pohodové čtení na den či dva večery je to naprosto ideální.

Rhodes a Ryan jsou skvělá dvojika a jejich dynamika vztahu je prostě boží. Líbí se mi to, jak to mezi nimi od samotného počátku jiskří a zde platí víc než kdy jindy, že co se škádlívá, rádo se mívá. Nic si nedarují a vzájemně si láskyplně dávají, co proto. Mně osobně se neskutečně líbil Rhodes, jeho příběh a celkově vše s ním spojené. Jako další věc zde vyzdvihuju Ryaninu babču, která byla boží.

Zvrat je tu očividný a lehce odhalitelný, nicméně za mě celkem dost odfláknutý a mohla ho autorka víc propracovat a rozepsat. Když už odhalíme padoucha, tak mně osobně tam prostě chyběly nějaké větší důsledky pro "pachatele" a ne to jen tak zamést hala bala pod stůl. Sice jsem pak kroutila hlavou i nad Ryan a nad tím, jak se k tomu zpočátku postavila. Ale co musím u téhle série vypíchnout, jsou drobné detaily jako některé vedlejší postavy, drobnosti, kterými Teagan oba díly vyšperkovala a hlavně se mi zde u obou dílů líbilo to, jak poměrně originálním způsobem "vyžehlila" průšvih a usmířila hlavní protagonisty.

4,5/5

26.12.2023 5 z 5

Láska po španělsku Láska po španělsku Elena Armas

Dnes tu pro vás v těchto horkých letních dnech mám recenzi na jednu z nejvíc hypovaných knih cz bookstagramu tohoto léta a senzaci TikToku od Eleny Armas. Slyšela jsem na tento příběh odevšad jen samou chválu a dost jsem se na knihu těšila. Bohužel jsem od ní měla asi na tomto základě až moc vysoká očekávání.

Ne rozhodně to nebyla špatná kniha, ale já jsem opravdu čekala tak nějak asi trochu víc. Měla jsem první třetinu knihy celkem problém se začíst, protože mi přišlo, že se tam kromě myšlenkových pochodů Cataliny snad nic neděje. Samotná hlavní hrdinka mi přišla neuvěřitelně trhlá (což místy bylo vtipné, přiznávám) a asi to dost patřilo k jejímu původu, přece jen Španělé jsou považování společně s Italy za dost temperamentní národ. Nicméně na to, jak byla vzdělaná a chytrá, tak byla také bohužel neskutečně v některých věcech zabedněná a místy mi to už dost vadilo.

Aaron byl na druhou stranu absolutní zlatíčko a hned bych si dala říct, jeho nešlo totiž nemilovat! V momentě, kdy se děj začal odehrávat v samotném Španělsku, už mě to díky bohu chytlo víc. Tohle je ale první kniha, u které si troufám říct, že by mě asi mnohem víc bavila, kdyby byla zfilmovaná. Taková vtipná večerní letní komedie s dobrým potenciálem. I když v tomto případě to nemělo moc daleko spíš k telenovelce.

Autorce však dám určitě ještě šanci a do dalších knih půjdu rozhodně s větší nadsázkou.

09.07.2023 4 z 5

Brooklyn: Zlým kráľom nezaspievam Brooklyn: Zlým kráľom nezaspievam Ronnie Eight

První literární výkop slovenské autorky Ronnie Eight nám přináší romantický příběh zasazený do prostředí módního průmyslu. V čele s hlavní hrdinkou Brooklyn poznáváme, že profese modelky není zdaleka tak ideální, jak by se na první pohled mohlo zdát. Brooklyn je lapena nekonečnou smyčkou falše, velmi náročných kritérií a zhýralostí módního odvětví. Rozhodně to není práce, po které by její srdce nadále toužilo, jenže se bojí splnit si své skutečné sny. Nechce totiž přijít o tak pracně vydřený honorář, slíbila si, že už nikdy nechce znovu zažít chudobu. Jenže díky své vášni k fotografování a snaze splnit si byť jen částečně své sny, setkává se hned s několika zajímavými lidmi, kteří jejím světem otřesou do základů. Zvládne to Brooklyn a vyjde z toho se vztyčenou hlavou? Nebo se její cesta promění v boj o holý život?

Zpočátku jsem měla poměrně značný problém začíst se do děje, později jsem přišla na to, že to bylo samotnou Brooklyn, která mi jako hlavní hrdinka moc nesedla. Chvíli jsem ji i podezřívala z bipolární poruchy. Místy působila až hystericky a dost nevyrovnaně, vzápětí vše bylo zalité sluncem a poletovali kolem ní jednorožci. V některých pasážích na mě působila zase velmi "uvzdychaně". Další z věcí, které knize moc nepřidaly byly zdlouhavé popisy a přehnaná propagace lokálních tvůrců.

Ano, kniha rozhodně měla své mouchy a je na čem zapracovat, čímž se dostávám k samotné autorce, které si v tomto nesmírně vážím za její přístup a snahu se zdokonalovat. Co se mi na knize ale naopak velmi líbilo? Ta obálka! Velmi vydařená! Další, co připisuji Ronnie k dobru, je originalita samotného příběhu a s tím související zápletky (a že mě a mého Colomba jen tak něco v ději nepřekvapí). Líbily se mi moc i vedlejší postavy, především pánské zástoupení a také samotná Ainsley byla skvělá. V neposlední řadě oceňuji nápad problematiky plýtvání v dnešní době. Příště bych však i v tomto směru ubrala co se týče jejího zmiňování v samotné knize na úkor dějové linky.

Ano kniha měla své mouchy, ale rozhodně měla i své značné klady a věřím, že se v dalším díle máme rozhodně na co těšit.

04.07.2023 3 z 5

Dej šanci mně Dej šanci mně Whitney G. (p)

Romantický příběh zahrnující přechod od přátelství k lásce, "zapovězenou" lásku k mladší sestře svého nejlepšího kamaráda, břitký humor a ostrovtip, to vše vám nabídne tato kniha od autorky Whitney G. Já nevím jak vy, ale já jsem jejímu stylu psaní dost propadla a její knihy miluju. Vždy se u nich nasměju, a nejen to. Ona dovede ve čtenáři vyvolat různé směsice emocí od smutku, rozhořčení přes štěstí a pobavení. Whitney patří mezi mé nejoblíbenější autorky a mezi skvělé knihy řadím i tento kousek od ní a rozhodně doporučuji si ho přečíst! A teď k samotným postavám. Hlavní hrdinka, snad největší smolařka, co se milostného života týče, se mi líbila a bavila mě. Chvílemi mi lezla na nervy cca kolem poloviny knihy a štvala mě hodně tím, jak se k Haydenovi chovala. Nicméně vzhledem k zázemí a okolnostem, ve kterých vyrůstala a kterými si prošla jsem se jí pak moc nedivila a "odpustila jí". Nicméně místy byla taková naivní pohádková princeznička. Na druhou stranu Hayden byl neskutečná střela a zamilovala jsem si ho hned. Navíc jejich slovní přestřelky a vztah, který měli byl prostě bomba. Komu bych dala v knize lepáka byl bratr Penelopy, ale co už. Naopak koho mi bylo až žalostně líto a s úsměvem jsem s ním soucítila byla postava Lawrence, který měl chudák náběh asi na 15 infarktů v průběhu příběhu. Celkově mě to bavilo, bylo to svižné, vtipné, žhavé a dalo mi to vše, co jsem od dobré knihy očekávala.

24.09.2022

Rytíř Rytíř Devney Perry

Po přečtení Krále jsem se klepala nedočkavostí jako ratlík, než se dočkáme Rytíře. Bohužel jsem byla poměrně dost zklamaná. Vysvětlím hned proč. Příběh jako takový špatný nebyl, jenže byl asi až moc pozvolna napsaný a postrádala jsem u něj takový ten náboj, který měl Král, to totiž byla jízda! Rytíř oproti tomu byla spíš procházka zámeckým parkem za ručičku. Co dávám knize k dobru bylo to, že jsme zde dostali odpovědi na mnoho otázek, které vytanuly v závěru Krále. Tajemství Isaiaha bylo velmi předvídatelné a v momentě, kdy ho autorka konečně odhalí už ho musí min. 90% čtenářů tušit samo. Samotný vztah Genevieve a Isaiaha byl vzhledem k okolnostem asi adekvátní. Přesto mi v něm chyběla jakási divokost a vášeň. Oni šli rovnou od cizích, přes popírání až k lásce a basta fidli. Asi mi osobně chyběla divokost Bryce z prvního dílu, která pro mě byla skvělou hlavní hrdinkou, velmi mě bavila. Naopak Genevieve jsem na chuť moc nepřišla a zhruba do dvou třetin knihy mi neskutečně pila krev a vadila mi. Již od Krále jsem v hlavě ohledně Dravena a celé té situace ohledně vraždy měla teorii...No nebyla jsem v závěru moc překvapená a byť se vše uzavřelo a zodpovědělo, závěru bych dala asi víc prostoru a zapracovala na něm...Obálky knih v této sérii jsou prostě pecka a já doufám, že mi další díl opět zvedne čtenářskou chuť a Presley vrátí zpět oheň, který tu série Clifton Forge rozpoutala. :) Celkově tedy říkám příběh zlý nebyl, ale zpracování bylo takové, že jsem si četbu tohoto dílu zrovna dvakrát neužila a vůbec mi neutíkala. Hodnotím tedy zlatou střední cestou.

20.07.2022 3 z 5

Šíleně bohatý Šíleně bohatý Kylie Scott

Po přečtení anotace a jménu autorky jsem se na tuto knihu opravdu těšila. To mě bohužel poměrně rychle opustilo. Začátek tohoto příběhu vypadal celkem slibně. Okouzlující a sexy Beck si začne namlouvat Alici, která ho nejdřív podezírá, že se jen s někým vsadil, protože si pro něj nepřipadá dost dobrá. On jí tvrdí, že i jako uklízeč nádobí je velmi bohatý, v kontextu to opravdu vyzní jako žert. Záhy ale Alice zjistí, že to žert nebyl a po rychlém sledu událostí se ocitá v jeho světe miliardářů. A zde se to zvrhává v trochu poupravený příběh "pohádka pro dospělé ala Popelka". Co na této knize bylo dobré byl styl, jakým to bylo napsáno, bylo to celkem čtivé. Jenže jediné co mě na příběhu bavilo a líbilo se mi byla hlavní hrdinka Alice a to, jak se se vším dokázala poprat. Občas byla i poměrně vtipná. Dalším mírným kladem pro mě byla proměna chování některých členů Beckovy rodiny. Tím ale končíme. Alice mi jednu chvíli neskutečně lezla na nervy svými sklony k nymfomanii až sexuální posedlosti. Dál si hrála, jaké má silné hodnoty, přitom ze zase tak moc nepřemáhala, aby nepřijala veškeré dary, službičky a majetek, kterým jí Beck zahrnoval, protože "kdo ona přeci je, aby miliardáři říkala, za co má utrácet...". Asi tak. Hlavní hrdina Beck pro mě nebyl zajímavý absolutně ničím. To před čím celou dobu tak utíkal, do toho se také v plné polní vrátil. V mých očích se jí pořádně nikdy nezastal. Navíc tvrdil, jak ji nechce změnit, přitom téměř vším co dělal činil opak. Beckova babička byla doslova na přes držku, nechala bych jí zavřít někam na samotku do lesa, aby se vzpamatovala. A zápletka knihy pro mě vlastně žádnou zápletkou nebyla a závěr byl dost prazvláštní. Celkově jsem z knihy byla dost zklamaná a patří mezi jedny z nejslabších, které jsem četla.

07.07.2022 2 z 5

Skandální noc Skandální noc Elle Kennedy

U této knihy bych začala asi tím, že to naštěstí bylo podstatně lepší, než první díl. Ale i tak musím říct, že to rozhodně nebude kniha, která by mě extrémně bavila, od které bych se nemohla odtrhnout, nebo bych plánovala se k ní někdy snad vrátit. Celkově byl příběh poměrně plochý. Vím, že je to psané spíš jako povídka, ale mně osobně tam prostě chybí nějaká větší akce, důvtip a hlavně pořádná zápletka. Ta mi ostatně chyběla i v jedničce. Asi potřebuji v knize vždy najít nějaký ten "wow moment" a ten jsem tu prostě něnašla. Největší napětí příběhu byla v podstatě "zapovězená láska" mezi hlavními hrdiny. Postava Darcy nebyla špatná, ale ničím mě ani neuchvátila. V případě Reeda musím říct, že ten mě bavil víc než Cage. Co mi ale celkem vadilo a přišlo divné byla AJova reakce. Myslím si, že zdravější by bylo kdyby celou tu záležitost nebral s tak ledovým klidem. No a na závěr v podstatě klasický rychlý sweet happyend. Celkově však ale bodík přidám oproti předchozímu dílu v sérii After Hours. Nebudeme si nic nalhávat, se sérií Briar U a Off-Campus se to absolutně srovnávat nedá. Neberete to zle, tvorbu Elle Kennedy mám moc ráda, ale after Hours mi prostě opravdu moc nesedly.

Zachraň nás Zachraň nás Mona Kasten

Zachřaň nás je závěrečným dílem trilogie od této autorky. Já jsem od něj čekala opravdu nějaké "wow". První díl Zachraň mě byl skvělý, druhý byl už horší, kniha Zachraň se mi přišla spíše jako příprava na velké finále, kde se v podstatě až na závěr nic tak podstatného nestalo. Jenže závěr, který jsem očekávala bohužel nepřišel. V knize nezůstalo nic nevyřešení či nezodpovězené, to bylo super. Bohužel tam pro mě nebylo žádné velké překvapení. Vše bylo zcela předvídatelné a šlo to hned vyčíst již z prvních malých náznaků v samotném textu. Takže se žádné "páni" nebo "wow moment" bohužel nekonal. Za mě tomu moc nepřidalo ani to, že se vlastně v knize mísily tři příběhové linie a s rukou na srdci upřímně mohu říci, že kdyby se např. dějová linka spojená se sestrou hlavní hrdinky zcela vynechala, asi by to taky příběh nijak nepoznamenalo. Možná to bude i tím, že YA není zcela moje nejoblíbenější část romantiky, možná kdyby mi bylo tak o 15 let méně, byla bych odvařená z této série asi podstatně více. Bohužel takto jsem měla zřejmě příliš vysoká očekávání, která nebyla naplněna.

07.07.2022 2 z 5

Dvůr stříbrných plamenů Dvůr stříbrných plamenů Sarah J. Maas

Velmi dlouho jsem s touto knihou otálela a přitom jsem si Dvory zamilovala hned od prvního dílu. Popravdě jsem byla předem velmi skeptická zejména kvůli hlavní postavě tohoto dílu - Nestě Archeronové, která mi byla velmi, ale velmi nesympatická z předchozích dílů a byla doslova zralá na facku. V této své póze pokračovala i na počátku této knihy. Musím ale přiznat, že i když jsem tomu absolutně něvěřila, svým způsobem jsem pro ni našla pochopení a prokousala si k ní i svou cestičku. I po dočtení Dvoru stříbrných plamenů mám ale na jisté věci ohledně této hrdinky vlastní názor. :) (A co si budeme....nikdo nikdy asi netrumfne Rhysanda a Feyre :) )Kdo byl ale absolutně dokonalý tak byl Cassian. Jako to že autorka umí naprosto skvěle psát, o tom se tu ani nemusíme znovu zmiňovat. Mezi autory se dnes těžko hledá někdo, kdo umí napsat skvělé fantasy navíc s erotikou tak, aby vše dávalo smysl, mělo to hlavu a patu a nebylo to přeplácané. V tomto ohledu je Sarah mistryně! Ale tato kniha mi přišla jednoznačně nejžhavější z celé série a opravdu bych chtěla vidět, zda by se vůbec našel někdo, koho by při čtení Dvora stříbrných plamenů Cassian nerozparádil! :)) Velmi jsem si oblíbila i vedlejší postavy Gwyn a Emerii. Protože ty holky spolu byly prostě skvělé a jejich příběh zajímavě spestřil celkový vývoj událostí, ke kterým směřujeme v následujících dílech, na které pevně doufám nebudeme muset tak dlouho čekat. Tato kniha mě definitivně přesvědčila, že tuto sérii prostě musím zařadit i v knižní podobě do své skromné knihovničky a budu jí každému všemi deseti doporučovat! Po dočtení každé z knih z této série jsem byla bez dechu a nikdy se mi nechce tenhle dokonalý svět opouštět. :( A nevím jak vy, ale já se velmi těším na Azrielův příběh :)

07.07.2022 5 z 5