Lily101 Lily101 komentáře u knih

Manuál copywritingu Manuál copywritingu Vojtěch Untermüller

Za mě kniha není vůbec špatná a doporučuji ji těm čtenářům, kteří netuší, co se pod pojmem skrývá anebo to ví, ale zajímalo by je víc, jak funguje reklama (nic o tom neví či mají jen velmi maličké povědomí).

Prodal autor sám sebe? Za mě ne, ale aspoň to zkusil. Nicméně já jsem na toto až alergická. Je to tzv. “americký styl a mě prostě nesedí, ale toto není samozřejmě součást hodnocení.

Asi jsem od knihy čekala, že mě naučí psát poutavé texty na blog. Malilinko mi pomohla tím, že mi pomohla si osvěžit jednu starou informaci, která již byla z mé strany prakticky zapomenuta. Ovšem psaní textu na blog není copywriting a samozřejmě to vím. Má hloupost a není součást hodnocení.

Opakovat dříve napsané mi u tak útlounké knížky nedává smysl.

Kniha mi přišla tak plytká, že si z ní po dočtení prakticky nic nepamatuji. A to mi přijde škoda.

13.01.2024 3 z 5

Hluboký sníh Hluboký sníh Brian Freeman

Za mě super kniha, která ale mohla být napsaná trochu svižněji (očekávám napětí od počátku do konce a zde byly popisné pasáže, které trochu hlavní dějové linky protahovaly). Ale nemusíte se bát; kniha měla překvapivý závěr a i přes výše uvedené byla čtivá.

12.01.2024 4 z 5

Inspirace Baťa Inspirace Baťa Gabriela Culík Končitíková

Kniha se nečte snadno, protože jakmile ji budete číst na jeden zátah, tak ji cca v polovině budete muset odložit a chvíli o ní nevědět, abyste pak mohli znovu navázat.

Není psána nečtivě; jen Tomáš Baťa byl vizionář a přála bych si mít takového zaměstnavatele, kterému záleželo na blahu svých zaměstnanců a současně je učil tím správným způsobem.

Kniha za mě přínosem je, protože obzvláště v dnešní době je fajn vrátit se k jednoduchým pravidlům, na které jsme v době internetové, možná již zapomněli (přičemž nová generace již možná ani tato pravidla nezná).

Od poloviny knihy mi přišlo, že byly pravidla banálněji zpracované (zkrátka text se v nich opakoval, ale současně mám pochopení pro to, že každá kapitola musela být aspoň na dvě strany. Nicméně pro čtenáře to není vždy příjemné.

I přes výše uvedené bych knihu doporučila; především té nejmladší generaci, která už internet bere jako každodenní samozřejmost, žije už výhradně internetovým životem od dětství a necítí se dobře, ale netuší, proč), ale i nám všem ostatním. Třeba po dočtení budeme na sebe aspoň trochu víc milí a víc se usmívat.

09.01.2024 4 z 5

Organizační porno Organizační porno Aneta Martinek

Pokud jste nikdy nečetli knihu o organizaci, tak vřele doporučuji.

Jinak je kniha jen shrnutím toho, co již pravděpodobně víte (min. u sekce organizace). Přišlo mi, že je v knize spoustu zbytečné vaty (typu popis, jak plánovat na denní, týdenní, měsíční a roční bázi - přičemž postup je dost podobný); ale budiž.

Kladně hodnotím vzorové šablonky zdarma, které mám v plánu si vytisknout.

Jinak se kniha poměrně dobře čte.

08.01.2024 2 z 5

Advokát a jeho pán Advokát a jeho pán Josef Klíma

Kniha nebyla špatná a byla jsem překvapena, jak se poměrně hodně liší od audioknihy (kterou jsem poslouchala v minulosti a dovedla mě k přečtení knihy jakožto předlohy).

Podle mě knize chyběla větší rešeršemin. co do rozdílu mezi právníkem a advokátem, protože mezi oběma pojmy není rovnítko. Právník je každý, kdo vystuduje dnes obor “Právo a právní věda. Advokát je právník, který má za sebou koncipientskou praxi a úspěšně
složené advokátní zkoušky, jejichž obtížnost se s roky stupňuje.

Současně mě trochu děsí vykreslení advokátů v tak negativním duchu, jako je tomu v knize.

07.01.2024 3 z 5

Mlha Mlha Ragnar Jónasson

Kniha byla čtivá, ale některé pasáže textu (paradoxně hlavně v první části) jí na napětí ubíraly. Druhá část knihy ok, jen mi vadilo, že závěrem nebylo řečeno, co se tedy dělo v rámci vedlejší linie příběhu, konkrétně soukromém životě vyšetřovatelky (asi jsem pochopila mezi řádky, ale SPOILER možná jsem pochopila špatně - byla chyba manžela vyšetřovatelky v tom, že nereagoval lépe nebo se tam jednalo o násilí z jeho strany - těžko říct KONEC SPOILERU). Jinak kniha byla napínavá a čtivá (obojí většinou), ale bylo by jí ku prospěchu, kdyby byla rozsahově ještě kratší, aby napětí postupně gradovalo více intenzivně (ovšem kdo ví, třeba byl
na autora vyvíjen tlak, aby kniha měla určitý minimální rozsah).

06.01.2024 4 z 5

Majonéza k snídani Majonéza k snídani Markéta Lukášková

Kniha, která má jako hlavní téma něco, čím jsem se v mládí (shodou náhod zhruba ve stejném věku jako hlavní protagonistka) zabývala i já sama. Dokonce jsem také sbírala příběhy jiných, obdobně jako hlavní protagonistka.

Kniha, u které zapomenete na čas, protože Vás pohltí. A to, že jste o x let starší než hlavní protagonistka, z knihy pro Vás činí guilty pleasure.

06.01.2024 5 z 5

Úžasná kniha. Mám od autora načtenou většinu knih (až na snad dvě) a je to neuvěřitelné, ale s každou další knihou mám dojem, že autor nastavuje laťku víc a víc.

Není součást hodnocení: Co mě po obsahové stránce zaráží je skutečnost, že se lékař musí postarat o každého pacienta stejně, ale z knižního rozhovoru vyplývá (nebo se aspoň zdůrazňuje), že lékař zachraňuje víc (min. delší dobu) pacienta, u kterého ví, že má malé dítě. Jako bezdětnou se mě tato “diskriminace dost dotkla, ale jinak
ok.

04.01.2024 5 z 5

Stopařův průvodce Galaxií Stopařův průvodce Galaxií Douglas Adams

Nebýt čtenářské výzvy, tak knihu nikdy nečtu. Viděla jsem film a byl super. Kniha ale byla boží. Ten excelentní a inteligentní humor. Klobouk dolů.

02.01.2024 4 z 5

Řetěz Řetěz Adrian McKinty

Až na ten moc akční až neuvěřitelný závěr, byla kniha ok. Čtivost se jí rozhodně upřít nedá a napětí (především v první polovině knihy) je skoro až hmatatelné.

23.12.2023 4 z 5

Vodní hrob Vodní hrob Martin Goffa

První přečtená kniha od autora a velmi čtivá!

15.12.2023 5 z 5

Zpětný ráz Zpětný ráz Peter May

Můj první čtenářský zážitek s knihou od tohoto autora. Kdysi mi jej doporučovala známá jakožto úžasného autora detektivních příběhů.

Ano, jsem zklamaná. Mnoho zbytečných popisných pasáží textu, které zničili napětí, prvních cca 100 stran jsem se do četby musela nutit (nečtivé) a knihu o necelých tři sta stranách jsem nečetla v běžném tempu (očekávala jsem 2, max. 3 dny), ale dlouhý týden (nepočítám pár dní, kdy jsem se k četbě nedostala nebo nedonutila).

Příběh a zápletka dobrý, závěr překvapivý, ale jinakkaždopádně dám autorovi ještě jednu šanci.

13.12.2023 3 z 5

Kateřina v říši kimči Kateřina v říši kimči Kateřina Kang

Kniha je fajn, ale za mě v ní není o moc více, než na IG autorky. Navíc je kniha poměrně chaotická (neobsahuje chronologii) a nad rámec hodnocení.rozumím, že příprava komiksu zabere hodně času, ale současně je fakt hodně věcí převzatých z IG nebo se nakonec na IG objevilo po vydání knihy a dát 400,- za takovou “knihu je dle mého skromného názoru (i čtenářského zážitku) nadsazené.

03.12.2023 3 z 5

20 případů státního zástupce na okrese 20 případů státního zástupce na okrese Adéla Rosůlek

Naprosto úžasná kniha.

Jen by možná mohla obsahovato něco méně “omáčky, což ale laici pravděpodobně ocení a občas jsou místo jedno až dvou písmen znaky, ze kterých ale pochopíte, o co jde.

Dávám 5 hvězdiček s ohledem na dvě drobné chybičky a skutečnost, že kniha byla velmi přínosná.

#prvniknihavprosinci2023

03.12.2023 5 z 5

Utíkej, Jonahu, utíkej Utíkej, Jonahu, utíkej Jonah Black

Kniha není špatná, ale trochu fantasmagorická, což jí ubírá na uvěřitelnosti

21.11.2023 3 z 5

Přestaň, nepřestávej Přestaň, nepřestávej Jonah Black

Lepší než první díl, kde je spíš snový svět a zbytečně dlouho se čeká, kdy a jestli bude čtenářům konečně sděleno, co se stalo v internátní škole.

Nejsem cílovou skupinou, ale knihu jsem četla poprvé jako náctiletá a celá série se mi tehdy líbila. Doporučuji tedy čtenářům cca od 13 - 15/17 let.

17.11.2023 4 z 5

Černá kniha [Deník puberťáka] I: Holky, holky, holky Černá kniha [Deník puberťáka] I: Holky, holky, holky Jonah Black

Zvláštní kniha.

15.11.2023 3 z 5

Metráček 2 aneb Kosti jsou vrženy Metráček 2 aneb Kosti jsou vrženy Stanislav Rudolf

Ani druhý díl nezklamal. Jen škoda, že už není třetí díl a ani nikdy napsán nebude :-(.

SPOILER; Jen jsem trochu byla naštvaná na to, co Jitka udělala pro kluka, který se jí hned na počátku jejich seznámení vysmíval (1. díl) a nechoval se hezky. Ale láska je slepá. A v mládí dělá člověk větší chyby (to, co udělala, neschvaluji, ani nepodporuji, ba naopak), avšak byla jsem překvapená, jak vše hlavní protagonistce tak prošlo. KONEC SPOILERU.

14.11.2023 5 z 5

Metráček aneb Nemožně tlustá holka Metráček aneb Nemožně tlustá holka Stanislav Rudolf

Byla jsem moc mile překvapená. Protože kniha je nadčasová, stále vtipná a zaujme i čtenáře, kterým už není -náct, ale -cet.

Autor uměl skvěle psát a doufám, že se má ve spisovatelském nebi dobře.

Jako mnoho recenzentů pode mnou i já četla knihu v rámci čtenářské výzvy.

13.11.2023 5 z 5

Mrtvá v knihovně Mrtvá v knihovně Agatha Christie

Musím souhlasit s recenzí níže (uživatel/ka: “Miliarda).

Agatha Christie byla úžasná spisovatelka detektivních případů, nad jejichž logickými zápletkami se tají dech a pro jejichž čtivost jste schopni v noci ponocovat.

Tato knížka však měla pozvolný děj, který nebyl až tak čtivý a nemohu si pomoci, ale z této knížky mohla být povídka. Upřímně uznávám, že nebýt čtenářské výzvy organizovanou Databází knih, které se rok od roku účastním, buď bych nedočetla vůbec nebo jen z úcty k paní spisovatelce (s ohledem na nízký rozsah dle počtu stran, protože už jsem zjistila, že život je prostě hodně
krátký na to, nutit se do četby rozsáhlejších knih jen proto, co kdyby závěr ohromil/bohužel neohromí, ale pořád tomu dávám naději, že i takové knihy - s ohromujícím závěrem - existují/).

11.11.2023 3 z 5