Lilith7 Lilith7 komentáře u knih

Až najdu klíč Až najdu klíč Alex Ahndoril (p)

Strašný, strašný, strašný. Mělo být trestné zaštiťovat se Agathou Christie, když to vedle její knížky ani neleželo. Achjo. Naprosto banální čtení, naprosto banální příběh, bez napětí, pořád se tam jen jí a všichni jsou krásně oblečení... Taková knižní soap opera. Nuda a vyhozené čtyři stovky. Doporučuju zajít do knihovny a za tuto banalitku neutrácet.

29.11.2023 odpad!

Kundera: Český život a doba Kundera: Český život a doba Jan Novák

Neskutečně náročné čtení (hlavně pasáže s Kunderovou budovatelskou poezií jsou strašný ****) a trvalo mi to hodně dlouho, než jsem se tímto "špalkem" prokousala, ale stálo to za to! Tato knížka obohacuje!!!
I když je autor obviňován z dojmologie, jsem přesvědčená, že ten obraz, který vytváří, by si nikdo z prstu nevycucal. Skláním se před autorovou mravenčí prací.
Krásné jsou i medailony dalších spisovatelů, zejména Jana Zahradníčka. Kdyby nic, tak alespoň tohle si přečtěte :-)

13.01.2024 5 z 5

Naprosto skvělá knížka, tady není ani věta ani písmenko navíc - úžasně čtivý styl a ten obsah??? To je TAK silné!!! Děkuji autorovi, že to napsal.

03.09.2022 5 z 5

Toyen - první dáma surrealismu Toyen - první dáma surrealismu Andrea Sedláčková

Úžasné, dechberoucí, nádherné, fantastické... je ovšem tristní, že tato knížka není navržena na Magnesii literu.

04.03.2024 5 z 5

Úžasný román, silné téma, skvěle napsané! Mistrovský kousek! :-)

28.05.2023 5 z 5

Klára a Slunce Klára a Slunce Kazuo Ishiguro

Nádherné! Víc psát nebudu... nutné přečíst :-)

11.08.2023 5 z 5

Tajemství Tajemství Radka Třeštíková

Nedočetla jsem, i když jsem se snažila, ale bylo to TAK banální... achjo. Zbytečná knížka.

02.09.2022 odpad!

Mysterium tremendum Mysterium tremendum Sebastian Rainer

Achjo :-( Jsem ráda, že jsem si knížku nekupovala. Moc jsem se na ni těšila, ale je u mě naprostý propadák. Když postavy z Beskyd mluví jako Pražáci, to je příšerné, snad i trestuhodné. První věc, která mě znechutila...
Připadá mi, že se autor inspiroval snad vším... (pochybuji o nějakém SR). Postavy v době komunistického režimu umí rozklíčovat symboly, pomalu jako Robert Langdon (křičím: Dan Brown vykradl SR), jiný hrdina, absolvent komunistické školy pro policajty, bravurně dešifruje řeč těla - autor snad viděl seriál Anatomie lži či dobře četl Deavera... a tak by se dalo pokračovat... (Mimochodem ta škola snad v Holešově pro ty policajty ani nefungovala...http://www.spshol.cz/index.php?option=com_content&view=article&id=241&Itemid=295)
Pro mě je to příběh, kdy "Pejsek a Kočička dělali k svátku dort" - taky do něj dali všechno... a tomu psovi potom bylo blbě, ne?
No, snad jen to píárko, to bylo skvělé... Přiznám se, že jsem tomu příběhu o knížce vázané v lidské kůži na chvíli i uvěřila... Jen do té doby, než malý "Pražáček" zůstal fascinován v kroměřížském zámku obrazem od Tiziana...
Skvělý nápad, zhovadilé provedení...

24.07.2015 odpad!

Rozložíš paměť Rozložíš paměť Marek Torčík

EDIT
Po přečtení knížek Édouarda Louise vidím velkou inspiraci tímto francouzským autorem, tomu nemůže MT zdaleka konkurovat, za mě jen naskočil na vlnu a veze se :-(
Part 1
Vůbec z toho nejsem tak nadšená jako ostatní, mě to nebavilo, dočetla jsem na sílu, styl je pro mě více než zvláštní zvláštní. I přes mé hodnocení jsem přesvědčena, že tato knížka letos dostane nějakou cenu :-(

13.01.2024 2 z 5

Růže sama Růže sama Muriel Barbery

Zklamání
Moc jsem se na knížku těšila, ale takové zklamání jsem nečekala. Myslím, že nevadí, že nejsem obdivovatelka Japonska, ani nadšenec do zenových zahrad či květin. Příběh jak z červené knihovny, rozvláčné "popisy pro popisy". Z Japonska mi to moc neukázalo, nebo to tam prostě neumím najít. Podruhé už bych se netrápila, dočetla jsem jen proto, že rozečtené knížky většinou dočtu. Pro mě zbytečný příběh. Nejhezčí na knížce je obal.

05.12.2021 1 z 5

Budoucnost Budoucnost Dmitry Glukhovsky

Velmi čtivý román, některé pasáže jsou opravdu strhující. Líbil se mi mnohem víc než Metro 2033. Zajímavý pohled na budoucnost...

02.06.2023 5 z 5

Iluminace Iluminace Mary Sharratt

Knížka mě opravdu moc bavila :-) příjemné a pohodové čtení, ideální na dovolenou.

20.11.2022 5 z 5

Voda, která hoří Voda, která hoří Jitka Vodňanská

Krásně napsaná kniha, osobitý styl, hluboké myšlenky, nový pohled na Havla.

05.12.2021 5 z 5

O Pavlovi O Pavlovi Daňa Horáková (p)

Jedna z nejlepších knížek, které jsem letos přečetla. Úžasně napsané.

05.12.2021 5 z 5