lidunka1 lidunka1 komentáře u knih

Strach a chvění Strach a chvění Amélie Nothomb

Díky četbě této knihy jsem si uvědomila, jak jsem šťastná že jsem Evropanka a můžu žít svobodně a upřímně.

02.06.2017 4 z 5

Hořká čokoláda Hořká čokoláda Hana Pinknerová

Hanka píše dobře. Její úvahy jsou ze života, mám je ráda.

02.06.2017 5 z 5

Ukradené dětství Ukradené dětství Kateřina Janouchová

Tato knížka se mi líbila a doporučila bych ji k četbě generaci, která už nezažila totalitu.

23.05.2017 5 z 5

Cena, kterou zaplatíš Cena, kterou zaplatíš Joseph Fadelle

Kolik utrpení někdo musí přinést pro svou víru. Neskutečné. Díky za svědectví.

12.05.2017 5 z 5

Máňa Máňa Jaroslav Havlíček

Havlíček napsal tak nádhernou charakteristiku. toho už dnes myslím není žádný autor schopen.

05.05.2017 4 z 5

Život je nádherný Život je nádherný Tereza Boučková

Knížka mě velmi zklamala. Je to jako kdyby téměř kdokoliv z nás vydal svůj deník. A vůbec nechápu, proč se jmenuje Život je nádherný, když má člověk z četby dojem, že život je jen samé trápení..... Opět důkaz, že když je někdo slavný a kniha má reklamu, tak se prodává, aniž má patřičnou úroveň.

03.05.2017 2 z 5

Guláš pro Masaryka Guláš pro Masaryka Milena Štráfeldová

Dávám čtyři hvězdičky, protože se přiznám, že jsem hltala příběh a ty části literatury faktu mě nudily. Ale knížku jsem přečetla rychle a obohatila mě.

02.05.2017 4 z 5

40 dní pěšky do Jeruzaléma 40 dní pěšky do Jeruzaléma Ladislav Zibura

Včera beseda s princem Ládíkem v K.Varech. Velmi vtipné.

20.04.2017 5 z 5

Zraju jako víno Zraju jako víno Virginia Ironside

Mně knížka potěšila. Nehraje si na "velkou literaturu", ale není hloupá a občas jsem se dost nasmála. Přesně to, co jsem právě teď potřebovala.

17.04.2017 4 z 5

Deník venkovského faráře Deník venkovského faráře Josef Beránek

A já zase vím, že když takové hodnocení napíše Cinik - bude to skvělá kniha. Cinik je totiž všude a často v opozici. Kdyby takoví lidé byli všichni, církev by už dávno zanikla.

05.04.2017 5 z 5

Krása lidskosti Krása lidskosti Jean Vanier

Jean Vanier dozrál v nádherného člověka. Knížka je chutným pokrmem pro duši.

04.04.2017 5 z 5

Tři přání Tři přání Liane Moriarty

Kolegyně knihovnice byly úplně nadšené a já jsem na 60 stránce a knížku odkládám. Je to tak "americké"! Koukání na televizi, ovladač, sex. Nevím, že by se někdo z našich teenagerů zeptat rodiče, kdy přišel o panenství. Za mě povrchní.

29.03.2017 3 z 5

Přecitlivělost není slabost Přecitlivělost není slabost Ilse Sand

Knížka mě oslovila, protože jsem se dozvěděla, že mezi velmi citlivými lidmi je cca 35% extrovertů. A víc ted rozumím své únavě a potřebě být občas bez lidí. Jsem ráda, že byla napsaná.

20.03.2017 5 z 5

Sladké zapomínání Sladké zapomínání Kristin Harmel

Knížka mě nadchla.

19.03.2017 5 z 5

Země bez obzoru Země bez obzoru Petr Vaďura

Láďa je člověkem chytrým, ale i moudrým, velmi laskavým a žije svou víru poctivě. Je radost ho číst.

17.03.2017 5 z 5

Do temnoty Do temnoty Pavel Stehlík

Pravdou je, že těch přirovnání je v knize zbytečně moc.....

14.03.2017 5 z 5

Postel, hospoda, kostel Postel, hospoda, kostel Zbigniew Czendlik

Všechny z vás, které zaujal rozhovor s mediálně známým P.Zbygniewem, bych chtěla povzbudit, abyste si přečetli rozhovory s P.Janem Rybářem Deník venkovského faráře.

07.03.2017 4 z 5

Deník venkovského faráře Deník venkovského faráře Josef Beránek

Vynikající kniha. P.Rybář je velmi moudrý, má smysl pro humor. Kniha mi dala velmi mnoho.

07.03.2017 5 z 5

Dvě slova jako klíč Dvě slova jako klíč Josef Formánek

Mně kniha velmi oslovila proto, že autorův příběh rezonuje s mým. Někteří čtenáři z něj můžou být zmateni. Dávám 4 hvězdičky, ale pro mě kniha, která mě dala naději, že pobývat v psych. léčebně není žádné stigma, ale může to být i životní šance.

03.03.2017 4 z 5

Dobrý proti severáku / Každá sedmá vlna Dobrý proti severáku / Každá sedmá vlna Daniel Glattauer

Knížka mě zaujala možná i proto, že bych něčeho takového taky byla schopná - zamilovat se online. Zároveň jsem si brzy pokládala otázku, kdy už jde o nevěru. Glattauer je dobrý psycholog a psát opravdu umí. Doporučuji vřele.

06.02.2017 5 z 5