Deník venkovského faráře

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Nejsem žádný intelektuál, říká o sobě P. Jan Rybář. Možná právě proto vypráví o světlých i stinných stránkách života přímo a bez zbytečných ohledů. Pětaosmdesátiletý jezuita patří k posledním svědkům dramatických událostí 20. století. Pamatuje hrůzy II. světové války, divoké odsuny, nástup komunistické totality, vězení a permanentní dohled StB. Pamatuje ale také naděje, které vyvolal II. vatikánský koncil, a návrat svobody v roce 1989. A evangelijní svobodu a humor si při vší pokoře nenechá vzít, ba naopak rád je bude sdílet se všemi čtenáři....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/32_/321917/big_denik-venkovskeho-farare-QsD-321917.jpg 4.725
Nahrávám...

Komentáře (7)

Kniha Deník venkovského faráře

gab72
20. ledna

Velice dobrá kniha o opravdové víře a lásce k bližnímu a i k sama sobě. Když člověk lásku sám nemá nemůže dávat dál :). Trochu zarážející informace o vedení církve jako takové. Pro mě osobně už ne tolik podstatné, hierarchie církve je pro mě složitá, co je však důležité je víra, naděje a láska a jejich skutky. Doporučuji i nevěřícím :). Pan Rybář je nejspíše farář s lidským přístupem.

lidunka1
05.04.2017

A já zase vím, že když takové hodnocení napíše Cinik - bude to skvělá kniha. Cinik je totiž všude a často v opozici. Kdyby takoví lidé byli všichni, církev by už dávno zanikla.


Cinik
05.04.2017odpad!

Je jen málo smutnějších věcí, než kniha katolického kněze přetékající herezemi a útoky na katolickou víru a katolické věřící.

Heyhey
13.03.2017

Oba autoři mají co říct. A umí to říct. Za mě velké doporučení k přečtení všem generacím.

Hor105
09.03.2017

Jedna z nejlepších knížek,co jsem četla.Ihned po dočtení má člověk chuť číst některé kapitoly znovu a nechat se hladit a zklidňovat moudrostí pana Rybáře.

lidunka1
07.03.2017

Vynikající kniha. P.Rybář je velmi moudrý, má smysl pro humor. Kniha mi dala velmi mnoho.

Dragan
03.03.2017

Jan Rybář je pro mne velké překvapení. Tak hluboký pohled na život, církev, Boha… jsem nečekal. K této knize se jistě budu vracet mnohokrát.