Deník venkovského faráře

od:

Deník venkovského faráře

Nejsem žádný intelektuál, říká o sobě P. Jan Rybář. Možná právě proto vypráví o světlých i stinných stránkách života přímo a bez zbytečných ohledů. Pětaosmdesátiletý jezuita patří k posledním svědkům dramatických událostí 20. století. Pamatuje hrůzy II. světové války, divoké odsuny, nástup komunistické totality, věze... celý text

Nejsem žádný intelektuál, říká o sobě P. Jan Rybář. Možná právě proto vypráví o světlých i stinných stránkách života přímo a bez zbytečných ohledů. Pětaosmdesátiletý jezuita patří k posledním svědkům dramatických událostí 20. století. Pamatuje hrůzy II. světové války, divoké odsuny, nástup komunistické totality, vězení a permanentní dohled StB. Pamatuje ale také naděje, které vyvolal II. vatikánský koncil, a návrat svobody v roce 1989. A evangelijní svobodu a humor si při vší pokoře nenechá vzít, ba naopak rád je bude sdílet se všemi čtenáři. méně textu

https://www.databazeknih.cz/images_books/32_/321917/denik-venkovskeho-farare-QsD-321917.jpg 4.48
Žánr:
Literatura faktu, Literatura česká, Biografie a memoáry
Vydáno:, Vyšehrad
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (6)

Přidat komentář
lidunka1
05. dubna

A já zase vím, že když takové hodnocení napíše Cinik - bude to skvělá kniha. Cinik je totiž všude a často v opozici. Kdyby takoví lidé byli všichni, církev by už dávno zanikla.

Cinik
05. dubnaodpad!

Je jen málo smutnějších věcí, než kniha katolického kněze přetékající herezemi a útoky na katolickou víru a katolické věřící.

Heyhey
13. března

Oba autoři mají co říct. A umí to říct. Za mě velké doporučení k přečtení všem generacím.

Hor105
09. března

Jedna z nejlepších knížek,co jsem četla.Ihned po dočtení má člověk chuť číst některé kapitoly znovu a nechat se hladit a zklidňovat moudrostí pana Rybáře.

lidunka1
07. března

Vynikající kniha. P.Rybář je velmi moudrý, má smysl pro humor. Kniha mi dala velmi mnoho.

Dragan
03. března

Jan Rybář je pro mne velké překvapení. Tak hluboký pohled na život, církev, Boha… jsem nečekal. K této knize se jistě budu vracet mnohokrát.