Liduka Liduka komentáře u knih

Devátá stezka Devátá stezka Meg Cabot

Tento díl se mi líbil více než ten první. Akorát mohla autorka vynechat neustále shrnování prvního dílu.

02.11.2015 4 z 5

Lamentace Lamentace Christopher John Sansom

Dvě knihy, dva lidé, kteří je chtějí zoufale najít, jinak budou mít problémy. Tiskař, kterému se dostaly do rukou, je kvůli nim zavražděn. Kdo za vším stojí? Co skrývá Shardlakeův nový majordomus a jeho příšerná klientka Isabel? To vše se dozvíte v Sansomově nové knize. Popravdě mě kniha zklamala. Sice byla čtivá jako všechny předchozí knihy, historické pozadí bylo dokonale zpracováno, ale chybělo mi tam více napětí. Vyšetřování bylo takové nemastné neslané a děj se dal předvídat. V polovině knihy jste věděli, kdo byl vrahem, ne ovšem to, pro koho pracoval. To si autor nechal až nakonec. Případem Isabel se Matthew mohl podle mě zabývat více. V otázkách víry jsem se celkem ztrácela, protože byla hromada odnoží a Sansom se v tom dost vyžíval. Celkově 3 a půl hvězdičky.

29.10.2015 3 z 5

Návrat domů Návrat domů Melanie Rose

Stejně jako první kniha Má noc je tvůj den, byla tato kniha moc pěkná. Obsahovala jak romantiku, tak napětí v podobě pátrání po tom, co se vlastně stalo Vincentově ženě a také oné záhadné Kitty z minulého života. Jediné co mi vadilo byly přehnané reinkarnace všech zůčastněných osob. To si mohla podle mě autorka odpustit a nechat pouze jednu a to u hlavní hrdinky.

22.10.2015 4 z 5

Labyrintem smrti Labyrintem smrti Ariana Franklin (p)

Byla to moje první kniha od autorky a na to jak jsem se na ní těšila, tak mě docela zklamala. Sice se velmi dobře četla, ale děj se dal určitě zkrátit a hlavně mně přišlo, že se Adélie vyšetřování vraždy nějak moc nevěnovala a na konci najednou z ničeho nic přišla na to, kdo je vrah Rosamundy. Historické romány patří k mým nejoblíbenějším, ale tato autorka rozhodně nepředčí mého nejoblíbenějšího autora C.J.Sansoma.

16.10.2015 3 z 5

Krajina plná stínů Krajina plná stínů Meg Cabot

Hezká duchařská kniha, i když se mi zrovna moc nepozdávalo, že v okolí Suzannah je ještě další mediátor. To mi přišlo docela přehnané.

09.10.2015 4 z 5

Záhada údolí králů Záhada údolí králů Cay Rademacher

Kniha byla celkem pěkná. Mám moc ráda starý Egypt. Líbilo se mi, jak se v průběhu vyprávění měnili případní vrazi. Naopak na škodu byly mnohdy zdlouhavé nezáživné pasáže.

07.10.2015 3 z 5

Má noc je tvůj den Má noc je tvůj den Melanie Rose

Moc pěkná knížka.

25.09.2015 4 z 5

Poslední výkřik Poslední výkřik Kevin O'Brien

výborná kniha. Sice už člověk ví, kdo za vším stojí už asi od poloviny knihy, ale stejně vás to nutí číst dál.

20.08.2015 5 z 5

Gwendelina Gwendelina Jane Ashford

hezký nenáročný román

20.08.2015 3 z 5

Kainovo dědictví Kainovo dědictví Charlotte Lyne

Mám moc ráda historické romány. Tento byl napínavý i trochu romantický - co víc si přát.

20.08.2015 4 z 5

Dívej se, jak umírám Dívej se, jak umírám Erica Spindler

Kniha je napínavá od začátku do konce. Vřele doporučuji přečíst :-)

30.07.2015 4 z 5

Tajný deník Lucrezie Borgii Tajný deník Lucrezie Borgii Joachim Bouflet

dvěma slovy - hrozná kniha. Nuda od začátku do konce. Velké množství postav, ve kterých jsem se vůbec neorientovala a děj absolutně o ničem.

23.07.2015 1 z 5

Její výsost Její výsost Anne O'Brien

Velice hezky psaná kniha o životě Eleonory akvitánské. Jenom mi tam chybí tak trochu závěr. Myslela jsem, že tam bude zachycený celý její život a ne jenom část.

03.07.2015 4 z 5

Před svatbou Před svatbou Jane Costello

velice hezká, vtipná kniha, četla se úplně sama....

25.06.2015 4 z 5

Dáma s kaméliemi Dáma s kaméliemi Alexandre Dumas, ml.

Krásný, čtivý, ale smutný příběh.

20.06.2015 4 z 5

Megiddský kruh Megiddský kruh Nathalie Rheims

Na začátku se mi kniha velice líbila. Byla čtivá, měla rychlý spád i děj byl celkem zajímavý. Konec mě ale hrozně zklamal a zařadil tuto knihu mezi totální blbosti.

20.06.2015 1 z 5

Prázdné místo Prázdné místo J. K. Rowling (p)

Kniha byla docela nudná a zbytečně zdlouhavá. Jedině konec byl celkem zajímavý a měl spád. Proto ta druhá hvězdička.

20.06.2015 2 z 5