LibraryGirl LibraryGirl komentáře u knih

Oliver a já Oliver a já Karla Michalíková

Je to hezky napsaný příběh, velmi přeslazený (místy mě až bolely zuby z toho cukru:-)), ale hezky to utíká. Je to pohádka pro velké holky. Příběh mě bavil a odpočinula jsem si u něho.

08.02.2022 4 z 5

Ten, koho přece znám Ten, koho přece znám Mike Gayle

Moc krásná kniha. Postavy Jamese a Dannyho si prostě musíte zamilovat, hlavně proto, že jsou tak lidské a uvěřitelné. Všechny trampoty a těžkosti života se totiž klidně mohou stát komukoli z nás. Poctivé čtyři hvězdy! Feel good román.

06.12.2020 4 z 5

Sedmkrát upadnout, osmkrát vstát Sedmkrát upadnout, osmkrát vstát Naoki Higašida

Nejvíc mě překvapilo, jak pestrý a bohatý je vnitřní svět lidí, kteří se musí potýkat s těžkostmi autismus (nelze to brát pro všechny autisty stejně), jak velmi se musí snažit, aby s námi ostatními komunikovali, jak se v našem světě dorozumíváme my, přijde nám naprosto běžné psaní, déšť, hodiny, prostě všechno. Několikrát jsem si za dobu četby této knihy představovala, jaké by to bylo, kdyby to bylo opačně, my ostatní „normální“ jsme v menšině a snažíme se domluvit s ostatními, kterým by autismus připadal běžný. Velmi obdivuji jeho rodinu a okolí. Některé věci byly smutné, ale některé mě rozesmály, Naoki má velký smysl pro humor. Zábavná a poučná kniha, doporučuji.

09.08.2020 4 z 5

Hvězdný šéf Hvězdný šéf J. D. Hawkins

Příběh to byl hezký a příjemně se četl. Rychle to utíkalo. Je to ideální kniha k vodě, má sympatické postavy, humor a sexy romantiku. Těším se na další autorovu knihu :-)

12.07.2019 4 z 5

Skleněný pokoj Skleněný pokoj Simon Mawer

Nádhera! Moc krásný příběh. Konec mohl být důkladnější a propracovanější, ale jinak se mi kniha velmi líbila.

13.04.2019 5 z 5

Něco skutečného Něco skutečného Erin Watt

Lehce se to četlo, ale bohužel série Off-Campus to není. Ta je bombastická, hlavně první dva díly. Takže zase tak unesená z tohoto příběhu nejsem. Ale své čtenáře si určitě najde. Za mě lepší průměr. Uvidíme jaké budou další knihy od této dvojky.:-)

06.07.2018

Dej mi své jméno Dej mi své jméno André Aciman

Nádherná! Něžná! Skvostná!:-)

24.06.2018 5 z 5

Guta Habsburská - slabý král, mladá královna a mocný Záviš Guta Habsburská - slabý král, mladá královna a mocný Záviš Oldřiška Ciprová

Velmi kraťoučký příběh. Paní Ciprová píše čtivě, ale měla jsem pocit, že čtu půlku knihy. Téma Záviše, Václava II. a Guty si zasloužilo více prostoru. Bylo to jen takové lehké nastínění doby a chování lidí. Kniha skončila moc brzy. Pěkné, ale moc krátké.

12.03.2018 3 z 5

Jako pravá dáma Jako pravá dáma Alissa Johnson

Mně se kniha líbila, i když to není úplně top ve svém žánru. Má klidný a pomalý děj, místy hodně rozvláčný. Ale i tak pěkné, byla jsem spokojená. Další knihu autorky ráda zkusím.

16.07.2017 4 z 5

Vegetariánka Vegetariánka Han Kang

Byl to zvláštní příběh. Ani pořádně nevím, co napsat. Četlo se mi to pěkně, ale bylo to velmi syrové, strohé a divné, ale v tom dobrém slova smyslu. Ve společnosti, která je zvyklá na určitou zvyklost, se najednou objevuje postava, která odmítá jíst maso. Neuvědomuje si, že takovou banalitou může vyvolat něco velkého. Nechala jsem příběh plynout a žít si svým životem během čtení. Nemusela jsem to pochopit, stačilo to přijmout.

29.06.2017 4 z 5

Bábovky Bábovky Radka Třeštíková

Dvanáct žen, dvanáct osudů propojených v jednom románu. Ano, tak to sedí. Takže hned na začátku musím říct, že se to četlo celkem dobře, ale na mě tam bylo velmi málo dialogů. Je to spíš o pocitech hlavních hrdinek. Po otevření knihy jsem byla docela překvapená a musela jsem si zvyknout na styl psaní. Ale jakmile jsem si zvykla na ten jiný styl, musela jsem přeskakovat, začalo mě to prostě nudit. Styl se totiž vůbec neměnil a já už sama odhadovala, co všechno mi hlavní postava řekne. Stačilo trošku pozměnit vyprávění a hned by celý „román“ dával lepší smysl, víc by čtenáře bavil. Postavy se totiž měnily, ale psaní zůstávalo stejné. Vadilo mi, že se jedná jen o malé střípky ze životů Rebeky nebo Aleny (příklad několika postav). Autorka asi chtěla napsat povídky, ale stále chtěla zachovat dojem většího celku. Je to jako když jen nakukujete do oken a to ještě přes sklo, ale pokud to mělo splnit tento smysl, tak potom ano. Ale pro mě to nebylo úplně to pravé. Co mě tedy docela mrzí je, že jsem si nemohla oblíbit ani jednu hlavní postavu. Každá z těch žen měla prostě svoje dobré i špatné stránky. Kdyby to vycházelo jako krátká povídka v časopise, nezlobila bych se. Ke konci čtení mi to trošku připomínalo telenovelu. Je to taková česká telenovela, každý s každým. Tato kniha uspokojí spíš někoho, kdo má rád kratší úseky a nemá moc času na čtení. Za mě prostě průměr – 3,5*, po dalším dílku autorky asi nesáhnu, uvidíme v budoucnu. A ještě jsem během čtení měla chuť na bábovku, protože v každé „kapitole“ se objeví slovo bábovka:-)

16.10.2016 3 z 5

Leo Leo Mia Sheridan

Mia prostě umí, o tom žádná. V tomto žánru patří určitě mezi top. Krásný příběh dvou zraněných duší, které se opět dávají dohromady. Ze začátku jsem byla zmatená z děje, ale postupem doby se to pěkně vyjasnilo. Jen tedy musím říci, že si Mia s příběhem Lea nedala práci tak, jak si dala s Archerem. Ten je prostě jasně lepší, oba dva jsem si sice zamilovala, ale Archer prostě vede. Postavu Lea vykreslila opravdu dobře, ale na mě to mělo málo stránek, trošku chudší děj. Kdyby propojila vypravěče (jako to udělala u Archera), byl by příběh bohatší a nemusela se vydávat další kniha z Leova pohledu. Toť verdikt. A už teď se těším na další knihu od Mii.

05.03.2016 5 z 5

Zkrocený Zkrocený Emma Chase

Tak tenhle díl nebylo žádné překvapení:-) Napsané ve stejném duchu jako Zapletený a Zaskočený, ale trošku mi tady chyběla drsná prostořekost Drewa a jedinečnost Kate. Matthew byl dobrý, jako jo, ale ve srovnání s Drewem je to trošku slušňák, podle mého:-) Dee... je prostě Dee - ztřeštěná holka, co si na sebe vezme všechno možné, jen aby to nebylo normální. A tady mi Billy nepřišel vůbec jako blbec, jak ho Drew popisoval v prvním díle, docela ráda bych si přečetla jeho příběh:-) V Los Angeles je přeci tolik zajímavých žen...:-D

30.11.2015 4 z 5

Městečko Virgin River Městečko Virgin River Robyn Carr

Jestli jste měli těžký den v práci a chcete si chvilku oddechnout, tak Městečko Virgin River je to pravé. Klidná americká romantika, která je okořeněná špetkou napětí a velkou porcí lásky. Příjemné a sympatické postavy a jeden velký morous. Doporučuji!

30.08.2015 4 z 5

Šest let Šest let Harlan Coben

Romantický hrdina Jake, který si jde za hlasem svého srdce, místo aby chvíli použil hlavu a poslouchal, co mu ostatní říkají. Nádherný příběh a Hugh Jackman bude skvělý Jake. Musím říci, že jsem se při této knize i smála, ačkoli tam vlastně žádný veliký humor není, ale hlavní hrdina má ironický pohled, ale v jádru je to snílek. Prostě hrdina, kterému jsem pevně držela palce. Natalie přece musí někde být. Byla to složitá cesta, ale odložit tuhle knihu - tak to ani náhodou! Nedala jsem ji z ruky, dokud jsem se všechno nedozvěděla. Byla to moje první kniha od Cobena a už se těším na ostatní:-)

07.08.2015 5 z 5

Prvok, Šampón, Tečka a Karel Prvok, Šampón, Tečka a Karel Patrik Hartl

Knížka mě moc potěšila :-) Vtipná, ale nepopadala jsem se za břicho. Byla malinko dojemná, ale neplakala jsem. Hodně sarkastická. Je to příběh ze současnosti. Někdy až moc reálný. Autor na to jde naostro, žádné květnaté řeči kolem. Každá postava byla jiná. A konec byl dobrý, prostě mi sednul. Více takových knih, prosím :-)
Moje nejoblíbenější postava z knihy byl Prvok a pak Tečka. Příběh by se mi líbil i jak film nebo několikadílný seriál do televize. Během čtení jsem už viděla, které české herce bych vybrala:-) Zvažte to, pane spisovateli!:-) :-)

05.05.2015 4 z 5

Láska není slepá Láska není slepá Barbara Cartland

Něžná romantika na několika stránkách. Trošku děje, kapku dobrodružství. Na zabavení na dvě hodinky ideální. Bavila mě.

10.03.2015 4 z 5

Ona Ona Carey Heywood

Trošku mě to zklamalo. Myslela jsem, že autorka tam víc rozvine děj, i když je vlastně stejný. Trošku se liší úhel, ale jinak jde o stejný příběh jako u ON. Chyběly mi tu dialogy. Je tam 90% popisu a myšlenek Willa. Dialogy žádné. Za posledních cca 60 stránek dávám hvězdu navíc, ale jen proto, že se dozvíme jak to teda se Sárou a Willem dopadlo. ON je hezký příběh, ale kdybych nečetla ONA, nic by se nestalo.

26.11.2014 4 z 5

Třešinka Třešinka Raine Miller

Neila si musíte zamilovat:-) Je to stejné zlatíčko jako Ethan. Elaina mi přišla trošku chladná v Aféře, ale tady se krásně rozvinula její postava. A ta jejich minulost byla fakt super. Milovali se už tak dávno. Neil jen počkal, až jeho holka prostě dospěje. Fakt sladké. Doporučuji. Celá Aféra je opravdu pěkná série a tato kniha ji jen krásně doplňuje. Je to prostě Třešinka:-)

28.09.2014 5 z 5

Smaragdové objetí Smaragdové objetí Shannon Drake (p)

Je to špetku romantické, hodně tajemné, nesmírně záhadné a docela dobrodružné. Moje první setkání se Shannon Drake, ale rozhodně ne poslední. Mně se příběh moc líbil.

20.08.2014 5 z 5