Li@ Li@ komentáře u knih

Bohyně a jiné ženy Bohyně a jiné ženy Joyce Carol Oates

Nemohu dočíst do konce. Už jí louskám týden. U knihy, která mě baví, mám deadline tři dny. Tohle je ale zvláštní. Soubor povídek. Některé přečtete na jedno nadechnutí, ale jiné jsou nezáživné a nakonec skončí a vy ani nevíte, jak to. A hledáte pointu, která je mnohdy dobře skryta. Ač jsem se snažila, nepodařilo se mi dostat až na dřeň a připadala jsem si u většiny povídej, že stojím moc daleko na to, abych to chápala nebo cítila.

19.01.2014 3 z 5

Severozápad Severozápad Zadie Smith

Depresivní čtení které ale nutí člověka se zamyslet nad sebou samým. Nemůžete ji odložit, protože vás zajímá, jak dopadne a jinde vás zajímá, jak se stalo to, co víte, že tak dopadlo. Zajímavě napsané. Akorát nálada po přečtení je dost melancholická.

19.01.2014 4 z 5

K moři K moři Petra Soukupová

Děsivě realistické - až mě chvílemi mrazilo, zvlášť u závěru knihy.

08.12.2013 4 z 5

Nevinný Nevinný John Grisham

NEUVĚŘITELNÉ! Musela jsem si ve čtení dávat pauzy, jelikož mi bylo až nevolno z toho, jak systém semele nevinné jednotlivce jen proto, aby se tím uspokojilo něčí ego a postavení. Smutný důkaz toho, že Amerika patří mezi nejméně svobodné a rozumné země planety.
Ač jde jen o shrnutí faktů a událostí tak, jak šly za sebou (občas se sarkastickým komentářem autora), je strašné si neustále muset připomínat, že toto se opravdu někomu stalo. Doporučuji.

17.11.2013 4 z 5

Strážci občanského dobra Strážci občanského dobra Petra Hůlová

Po otřesné knize Umělohmotný třípokoj bylo tohle milé vylepšení. Zajímavé čtení, mohu doporučit. Ovšem jen málokdy nesnáším hlavní postavu už od samého počátku. :))

05.11.2013 4 z 5

Dita Saxová Dita Saxová Arnošt Lustig

Tak tohle nešlo...

27.10.2013 2 z 5

Pitná kúra Pitná kúra John Irving

Dala jsem jí svých klasických 30 stránek na rozjezd. Ale nic. Nebudu dočítat. Irvinga miluju, mám spoustu jeho knih v češtině i v originále, ale tady je to asi mimo mě.

28.09.2013

Řekni ano Řekni ano Danny Wallace

No, co k tomu říct. Rozhodně nemůžu souhlasit s červenou " nálepečkou" s názvem "Pozor, neskutečná pr....del". Byla to nuda. Začínalo to zajímavě, vtipně a docela i poutavě. Jenže když se ve třech čtvrtinách knihy stále nedala najít pointa a mě to vážně nebavilo, dočetla sem ji jen s vypětím všech sil. Opravdu mi to nepřišlo zábavné, spíš hloupé. Nemohu doporučit.

28.09.2013 2 z 5

Na vine sú hviezdy Na vine sú hviezdy John Green

Když jsem si ji kupovala, věděla jsem jen základní příběhovou linii a upozorňovali mě, že to bude na depresi. Knihu jsem přečetla za večer a ač příběh opravdu není radostný, stejně ve mně nenechal špatnou náladu nebo onu zmiňovanou depresi. Spíš mě to tak donutilo přemýšlet. Takže silný zásah a za mě spokojenost.

Jediné, co bych vytkla, jsou maličko nereálné postavy. Respektive jejich jazyk. Pochybuji, že by obyčejná šestnáctiletá dívka pronášela takové věty, jaké jí do úst autor občas vložil. Ale celkový dojem to nekazí. Jen mě to tak zarazilo.

13.06.2013 4 z 5

Četla jsem od Kinga už jiné věci a proto jsem byla překvapená, že to nebyl ten klasický nervy drásající trhák. Nicméně bylo to velmi realistické čtení a člověk se tak snadno vžije do situace malé Trish. Nestvůry z pekel reálné nejspíš nejsou, ale ztratit se v tak velkém lese je hororové až dosti. :) Konec slabší, ale to mi přijde už většiny jeho knih.

25.09.2012 3 z 5

Znamení zrodu Znamení zrodu Vladimír Macura

Přečteno jako povinná součást mého vzdělávání na pedagogické fakultě. Místy velice zajímavé, místy trošku nudné a chaotické. Ovšem obecně vzato - spousta informací, které vám ve škole nepoví.

18.01.2012 3 z 5

Čtvrtá ruka Čtvrtá ruka John Irving

Moc krásná knížka se zajímavým tématem. Prostě Irving. :)

Rok vdovou Rok vdovou John Irving

Mně se tedy knížka velice líbila. Prostě jsem se začetla a zhltla ji jedním dechem. Postava Marion mi přijde naprosto dokonale vykreslená a moc se mi líbila.

Alice v zrcadle Alice v zrcadle Jo Kingsley

Myslím, že tato knížka dost pomůže nám "normálním" pochopit myšlení anorektických dívek. Nelituji přečtení.

Prima sezóna Prima sezóna Josef Škvorecký

Knížku jsem nedočetla. Vzdala jsem to v jedné třetině, protože mě to vážně nebavilo.

30.11.-0001 2 z 5

Višňový sad Višňový sad Anton Pavlovič Čechov

Zatím jsem knížku nečetla, ale chci. Viděla jsem Višňový sad jako inscenaci ve Vinohradském divadle a bylo to fakt super! Takže je v pořadí.

30.11.-0001

Strašidlo cantervillské Strašidlo cantervillské Oscar Wilde

Moc pěkná povídka, suchý britský humor a také krásný příběh s dobrým koncem. :)

Zombie Zombie Joyce Carol Oates

Děsivé, místy až odporné čtení.

30.11.-0001 3 z 5

Manon Lescaut Manon Lescaut Vítězslav Nezval

Moc krásná knížka!

Obraz Doriana Graye Obraz Doriana Graye Oscar Wilde

Skvělá knížka. Jen jsem se zděsila nad jakýmsi filmovým zpracováním. Místo mužské postavy, kterou stvořil Wilde, tam najednou byla ženská. Přepla jsem to. Knížku ale doporučuji!