Li@ Li@ komentáře u knih

Řekni ano Řekni ano Danny Wallace

No, co k tomu říct. Rozhodně nemůžu souhlasit s červenou " nálepečkou" s názvem "Pozor, neskutečná pr....del". Byla to nuda. Začínalo to zajímavě, vtipně a docela i poutavě. Jenže když se ve třech čtvrtinách knihy stále nedala najít pointa a mě to vážně nebavilo, dočetla sem ji jen s vypětím všech sil. Opravdu mi to nepřišlo zábavné, spíš hloupé. Nemohu doporučit.

28.09.2013 2 z 5

Velký Gatsby Velký Gatsby Francis Scott Fitzgerald

Ač jsem ji zvládla přečíst za necelé tři hodinky jednou takhle večer, budu si ji muset přečíst znovu. Líbí se mi, že čtenář musí zapojit mozek a fantazii, něco si domyslet a vůbec si to celé představit tak nějak detailněji, než jak Fitzgerald popisuje. Na druhou stranu mě upřímně zklamalo, jak krátký ten román je. Totiž ta líná část mé představivosti by s chutí ráda hltala o něco víc stránek z pera autora. Ale rozhodně zanechala dojem.

05.08.2013 4 z 5

Na vine sú hviezdy Na vine sú hviezdy John Green

Když jsem si ji kupovala, věděla jsem jen základní příběhovou linii a upozorňovali mě, že to bude na depresi. Knihu jsem přečetla za večer a ač příběh opravdu není radostný, stejně ve mně nenechal špatnou náladu nebo onu zmiňovanou depresi. Spíš mě to tak donutilo přemýšlet. Takže silný zásah a za mě spokojenost.

Jediné, co bych vytkla, jsou maličko nereálné postavy. Respektive jejich jazyk. Pochybuji, že by obyčejná šestnáctiletá dívka pronášela takové věty, jaké jí do úst autor občas vložil. Ale celkový dojem to nekazí. Jen mě to tak zarazilo.

13.06.2013 4 z 5

Jak být dobrý Jak být dobrý Nick Hornby

Toto byla první kniha, kterou jsem od tohoto autora četla, a už od začátku mě silně nebavila. Inu, dala jsem jí šanci, ale ani po 50 stránkách jsem v tom nic nenacházela. Takže je mi líto, ale nezaujalo.

15.10.2012 1 z 5

Četla jsem od Kinga už jiné věci a proto jsem byla překvapená, že to nebyl ten klasický nervy drásající trhák. Nicméně bylo to velmi realistické čtení a člověk se tak snadno vžije do situace malé Trish. Nestvůry z pekel reálné nejspíš nejsou, ale ztratit se v tak velkém lese je hororové až dosti. :) Konec slabší, ale to mi přijde už většiny jeho knih.

25.09.2012 3 z 5

Znamení zrodu Znamení zrodu Vladimír Macura

Přečteno jako povinná součást mého vzdělávání na pedagogické fakultě. Místy velice zajímavé, místy trošku nudné a chaotické. Ovšem obecně vzato - spousta informací, které vám ve škole nepoví.

18.01.2012 3 z 5

Borůvky – Muži jsou skvělý doplněk Borůvky – Muži jsou skvělý doplněk Barbara Nesvadbová

Hmm. Co na to říct. Kdybych jela na typickou českou dovolenou (tedy válení se na pláži), asi bych po ní klidně sáhla znovu. Přišlo mi to ale jako dost zoufalé volání o pomoc. Muži jsou na nic, ženy jsou dokonalé a je jim ubližováno. No nevím nevím, neoslnilo mě.

09.01.2012 1 z 5

To To Stephen King

Knížku jsem četla v originále a opravdu jsem jásala nad Kingovým jazykem a stylem psaní. Umí opravdu napínat a pak přijde konec a vy si jenom s úlevou vydechnete.

27.08.2011 4 z 5

Ztracený symbol Ztracený symbol Dan Brown

Knížka super. Četla jsem ji v originále a opravdu jsem se nenudila. Napínavé, zajímavé, místy děsivé. Za mě plný počet.

10.05.2011 5 z 5

Jméno růže Jméno růže Umberto Eco

Knihu odkládám na doby pozdější. Prostě nejsem schopná se dostat přes prvních 60 stránek. Spousta sáhodlouhých popisů a moudrých rozhovorů, které mně ale nic neříkají. A vždy, když už se začne něco dít, opět to po chvíli skončí další popisem nebo rozmluvou. Prostě mám radši spád děje. Téma je nicméně zajímavé a já doufám, že se ke knize ještě vrátím. Zajímají mně věci ohledně církve, inkvizice a záhady, ale zatím nejsem schopna ji dočíst.

25.04.2011 2 z 5

Poslední noc na Klikaté řece Poslední noc na Klikaté řece John Irving

Tak já myslím, že Irvingova dřívější tvorba je lepší. Nevím proč, ale dost jsem se tím prokousávala a nešlo mi se do toho začíst. Chvílemi skvělé, chvílemi nuda.

09.03.2011 3 z 5

Dokud tě nenajdu Dokud tě nenajdu John Irving

Normálně se mi knihy od Irvinga líbí. Má poutavé a neobyčejné příběhy. Ovšem tato knížka mě poměrně dost zklamala. Některé postavy mi přišly dost nereálné a celé to bylo takové trošku sci-fi. No nevím, jsem z toho taková rozpačitá.

30.01.2011 2 z 5

Čtvrtá ruka Čtvrtá ruka John Irving

Moc krásná knížka se zajímavým tématem. Prostě Irving. :)

Rok vdovou Rok vdovou John Irving

Mně se tedy knížka velice líbila. Prostě jsem se začetla a zhltla ji jedním dechem. Postava Marion mi přijde naprosto dokonale vykreslená a moc se mi líbila.

30.11.-0001 5 z 5

Pravidla moštárny Pravidla moštárny John Irving

Jsem už skoro na konci, ale myslím, že už mohu hodnotit. Na rozdíl od Světa podle Garpa mě tato kniha uchvátila ihned. Čte se mi velice dobře. Příběh je velice zajímavý a jeho téma stále aktuální. Navíc je mi postava Homera Wellse velice sympatická. Knížku mohu vřele doporučit. Já si jí zamilovala.

30.11.-0001 5 z 5

Mráz Mráz Thomas Bernhard

Tak horko těžko jsem překousala prvních asi 40 stran. Po jejich přečtení jsem knihu odložila. Až moc negace a nudy. Mráz rozhodně není mým šálkem čaje.

30.11.-0001 1 z 5

Alice v zrcadle Alice v zrcadle Jo Kingsley

Myslím, že tato knížka dost pomůže nám "normálním" pochopit myšlení anorektických dívek. Nelituji přečtení.

Román pro ženy Román pro ženy Michal Viewegh

Odpočinková četba s typickým Viewegovským humorem. Mně se líbí.

Tři sestry Tři sestry Anton Pavlovič Čechov

Ano ano, je pravda, že tady ten děj skutečně hodně chyběl. Škoda, ruská díla mám ráda.

30.11.-0001

Prima sezóna Prima sezóna Josef Škvorecký

Knížku jsem nedočetla. Vzdala jsem to v jedné třetině, protože mě to vážně nebavilo.

30.11.-0001 2 z 5