lernami lernami komentáře u knih

Saturnin Saturnin Zdeněk Jirotka

Velmi vtipné a jako oddech ideální!:)

Hrdý Budžes Hrdý Budžes Irena Dousková

Kniha mě bohužel nezaujala. Děj mi přišel předpovídatelný a samotný námět a provedení mi nepřinesl nic nového pod sluncem. Zlatý průměr:)

24.11.2020 3 z 5

Žert Žert Milan Kundera

Skvělé! Oproti Nesnesitelné lehkosti bytí je v Žertu silnější dějová linka, což mně osobně sedělo víc. Kundera prostě umí psát.

Jan Masaryk – pravdivý příběh Jan Masaryk – pravdivý příběh Pavel Kosatík

Velmi hezky napsaná biografie, která Masarykovo chování dává do historických souvislostí a snaží se držet pravdy.

Steve Jobs Steve Jobs Walter Isaacson

Kniha je skvělá! Vznikla za spolupráce Jobse. Nedá se však říct, že by to nebylo objektivní a že by mu Isaacson mazal med kolem pusy. Je plná zajímavých poznatků a je velmi čtivá.

Vyhnání Gerty Schnirch Vyhnání Gerty Schnirch Kateřina Tučková

Silná emotivní knížka. Ukazuje odvrácenou část historie, o které se toho moc nenamluví. Četla jsem ji jedním dechem!:)

Romeo, Julie a tma Romeo, Julie a tma Jan Otčenášek

Na první pohled ničím originální téma, přesto to ve mně zanechalo spoustu emocí. Autorovi se podařilo zobrazit lásku, tak jak já ji chápu a dokonale popsat ryzost citu (lásky, bezmoci, strachu, naděje..). Podařilo se mu zachytit něco nezachytitelného a na knížku budu ještě dlouho vzpomínat.:)

40 dní pěšky do Jeruzaléma 40 dní pěšky do Jeruzaléma Ladislav Zibura

Jednoduše skvělé! Nejenom, že je kniha velmi vtipná, ale je i edukativní a člověk se toho spoustu dozví. Celkový zážitek ještě zesilují nádherné ilustrace!

Alchymista Alchymista Paulo Coelho

Pro někoho Alchymista může být velký kýč a klišé. Na druhou stranu si myslím, že se někdy v těch největších klišé skrývá nejvíce pravdy. Styl vyprávění je pohádkový a velmi pochopitelný. Knihu můžu jen doporučit:)

Prázdniny v Evropě Prázdniny v Evropě Ladislav Zibura

Kniha byla hezká, ale 40 dní pěšky do Jeruzaléma mě nadchlo mnohem více. Zásluhou vysokého počtu procestovaných zemí se autor nemohl jednotlivým zemím věnovat tolik, jako je tomu v jeho jiných cestopisech. Taky jsem si všimla, že se tam vícekrát opakovaly stejné myšlenky. Ale jinak je kniha pěkná a stojí za přečtení!

23.11.2020 3 z 5