lenyleny lenyleny komentáře u knih

Mrtvé oči Londýna Mrtvé oči Londýna Edgar Wallace

Na stylu psaní tohoto autora je znát novinářská a zpravodajská minulost - stručnost spád, dost velká neochota prokreslit osoby z příběhu. Je to prostě oddechovka, detektivní jednohubka jak říkal můj děda, který četl hlavně cestopisy nebo detektivky. Tak jsem si "jednohubkovně" a s nádechem detektivky odpočinula.

05.03.2021

Host do domu Host do domu Jiří Wolker

Tuto malou ,útlou knížku jsem vzala do ruky již mnohokrát. Nejsem žádný velký čtenář poezie, ale mám několik oblíbenců. A sbírka Host do domu k nim patří. Musím se však přiznat že v knize mám několik favoritů, ke kterým se ráda vracím Všechny básně najednou jsem přečetla jen asi dvakrát. A tak jsem se rozhodla, díky čtenářské výzvě, přečíst opět všechny . Povedlo se,( pár jich asi přidám k favoritům) je to takové jiné ale příjemně jiné.

23.02.2021 4 z 5

Druhý díl mne nezklamal. Jako v prvním díle jsem si jednak připomněla dějepis , ale i zde jsem zjistila, že plno souvislostí mi z naší historie unikalo a že některé byly trochu jinak než si pamatuji. Těším se na další díly, ale dám si trochu větší čas na vstřebání celé té doby .

02.01.2021 5 z 5

Příběh mladšího bratra Příběh mladšího bratra Ludmila Vaňková

Tak dočteno, nezklamalo. Ale dalo mi to trochu zabrat . Ne příběh z českých dějin, ale historie okolo křižáckých výprav. Vím, paní spisovatelka je perfekcionalista a tak snaha ve stručnosti uvést čtenáře do dějin okolo historie svatých válek, panovníků, bojů o trůny, rodových propletenců a křižáckých výprav v rozmezí tolika let mi dalo pořádně zabrat ( ale stejně jsem se v tom ztrácela ). Ale o to víc se těším na další část našich dějin.

31.01.2020 5 z 5

Pejskování s Polynou Pejskování s Polynou Hana Doskočilová

Několik dětských knížek v naší knihovně je pořádně ohmataných neboť se četly stále a stále. A tato knížka je jednou z nich. Nejprve jsem ji četla já a pak si ji již četl sám syn. Nyní se to opakuje , ale nyní knížku předčítá syn svým dětem a myslím se stejným úspěchem.

18.11.2019 4 z 5

Pěstování kaktusů Pěstování kaktusů Zdeněk Fleischer

Knihu jsem dostala jako malá holka od dědy a k tomu tři kaktusy.A to byl základ mé záliby v pěstování kaktusů a trvá dodnes (a to je asi tak 50 let). Kniha byla mým kaktusářským slabikářem.

20.08.2019 5 z 5

Ze starých pověstí a legend Ze starých pověstí a legend Leontina Mašínová

Četla jsem jako žáček ,ale hlavně se mi líbily ilustrace. Četla jsem ji synovy i jemu se líbily příběhy a hlavně ilustrace . Nyní ji čtu vnučce a vybrala si ji v knihovně hlavně kvůli ilustracím. Dětské knihy by měly mít ilustrace. Kniha nás provází již třetí generaci a bude dál.

12.08.2019

Co mě naučil tučňák Co mě naučil tučňák Tom Michell

Na základě komentářů jsem od knihy očekávala hlavně oddechové čtení, a to se potvrdilo. Velice čtivě napsané se spádem i hlubším zamyšlením, které však nebylo nudné.

05.02.2019 5 z 5

Pražské pověsti Pražské pověsti Václav Cibula

Tuto knihu jsem vybrala pro předčítání pro jednu starší paní, která se nedokáže déle soustředit a tak pro ni nemohu číst romány nebo delší povídky.Tato kniha je však ideální ,neboť její jednotlivé pověsti jsou krátké srozumitelné a napsané krásnou češtinou a navíc z Prahy kde paní žije a Prahu má moc ráda. No a moje srdcovka to je i s ohledem na ilustrace od pana C.Boudy.

11.01.2019

Nedělejte poplach Nedělejte poplach Farley Mowat

Nemáte dobrou náladu, někdo vás naštval nebo vás prostě nic nebaví.... Přečtěte si tuto knihu a svět je náhle světlejší, přijatelný a možná i veselejší.

03.01.2017 5 z 5

Sen o Somersetu Sen o Somersetu Leila Meacham

Mám ráda rodinné ságy (což je vidět na mé knihovně ) a tak jsem si hned koupila a jako první jsem četla Poselství růží. Sen o Somersetu - prostě druhá nádhera od této spisovatelky. Jsou spisovatelé, kteří vás svým vypravěčským umem vtáhnou do děje již po prvních stránkách a vykreslí osoby tak, že si je umíte okamžitě představit. A toto vše se odehrálo po přečtení prvních stránek i mně. Prostě nezapomenutelné čtení se vším všudy.

03.09.2016 5 z 5

Klub odložených žen Klub odložených žen Olivia Goldsmith

Knihu jsem četla dříve než jsem viděla film. Knihu jsem přečetla a měla jsem z ní velice dobrý pocit. Bylo v ní vše, humor, životní moudrost i hloubka. Ale co z toho udělali ve filmu??????. Asi to jako žena chápu jinak. Kdybych viděla dříve film, knihu bych si nepřečetla a to by byla chyba.

10.01.2016 5 z 5

Zelené pahorky africké Zelené pahorky africké Ernest Hemingway

Lov zvěře mi nic neříká , ale tato kniha se mi velmi líbila. Popis krajiny a atmosféry je velmi sugestivně napsaný. Když například popisuje vedro, sálající slunce, žízeň, tak to čtenář prožívá s ním (alespoň já ano). Tato kniha od autora, kterého jsem opakovaně nečetla mne docela nadchla.

03.09.2023 4 z 5

Emma Emma Jane Austen

Vím, že je to klasika, ale není to tak úplně můj šálek kávy. No poprala jsem se s tím a dočetla a splněn jeden bod v čtenářské výzvě.

15.06.2023 2 z 5

Anna Falcká Anna Falcká Hana Parkánová-Whitton

Ano je to romantika, ale příjemná, nevtíravá a dalo by se říci oddechová. Navíc zlidšťuje našeho velikána Karla IV a to velice hezky. Jako vždy díky za takovéto knihy.

09.05.2023 5 z 5

F. L. Věk IV. F. L. Věk IV. Alois Jirásek

Několikrát jsem viděla seriál vysílaný televizí, skoro nikdy jsem si ho nenechala ujít , až nyní mi nějak proklouzl. A tak jsem se rozhodla si román přečíst. A nelituji. Skvělé, skvělé a ještě jednou skvělé. Z knihy mám krásný pocit. D o p p o r u č u j i.

27.12.2022 5 z 5

F. L. Věk I. F. L. Věk I. Alois Jirásek

27.12.2022 4 z 5

Školák Kája Mařík 1. díl Školák Kája Mařík 1. díl Felix Háj (p)

Po babičce a dědovi zbylo docela dost knih a mezi nimi i romány o školákovi Kájovi. Jen mi chyběl první díl a tak jsem se do přečtení nepouštěla. Tak jsem si první díl půjčila a začala se sérií dílů. Tak první dočten. Neurazí, nešokuje jen mile pohladí.

23.08.2022 4 z 5

Poklady pod sněhem Poklady pod sněhem Patricia St. John

Velice krásný a dojemný příběh. I obyčejný život přináší velké příběhy. I když jsem knihu poprvé četla před mnoha lety, musela jsem si ji přečíst znovu.

07.05.2022 5 z 5

Plzeňské mordy, Nepohřbený rytíř, Případ s alchymistou Plzeňské mordy, Nepohřbený rytíř, Případ s alchymistou Vlastimil Vondruška

Tahle kniha mne tak nenadchla jako ty předchozí, ale čtla se velmi dobře, asi jsem na ni neměla tu pravou náladu. Určitě se k ní zase vrátím. Knihy pana Vondrušky jsou odpočinkové i poučné a to mně vyhovuje.

16.01.2022 5 z 5