lenyleny lenyleny komentáře u knih

Hejnické pastorále Hejnické pastorále Vlastimil Vondruška

Celá tetralogie byla skvělá. Postavy se mi nepletly, návaznosti příběhu srozumitelné, vypravěčská kvalita jako vždy vynikající. Určitě se k celému dílu ještě vrátím.

31.07.2021 5 z 5

Freddie Mercury: Bohémská rapsodie jednoho života Freddie Mercury: Bohémská rapsodie jednoho života Lesley-Ann Jones

Hudba skupiny Queen je moje mládí a vlastně je to hudba, která mne provází dodnes a nic lepšího jsem neobjevila. Je to pro mne hudba pro krásné chvíle, ale neobejdu se bez ní ani když je mi těžko.
Knihu mám v knihovně již déle, ale nějak mne to nelákalo ke čtení , pro mne byla a je skupina Queen a Freddie Mercury něco tak úchvatného a nadčasového že ..... Až potom co jsem viděla film Bohemian Rhapsody jsem si knihu přečetla, i když jsem se tak trochu obávala. Nerada totiž čtu životopisy slavných. Ale kniha mne velice příjemně překvapila Velice ji doporučuji přečíst . Je tam v závěrečné kapitole jedna věta a myslím že je výstižná. Říká ji Jim Hutton "Já jsem přesvědčený, že fanouškům je to ukradený, jestli Freddie byl gay, nebo nebyl. " Pravda, která je prověřena tím, že Freddie Mercury je stále legenda.

15.09.2019 5 z 5

Svět podle Boba Svět podle Boba James Bowen

Pokračování knihy Kocour Bob mne nezklamal. Mám ráda optimismus a z konce této knihy přímo tryská. Díky!!!! I když je v životě mnoho zla a pesimismu, tak jeden silný příběh dokáže prosvětlit svět kolem nás.

26.02.2018 5 z 5

Kocour Bob Kocour Bob James Bowen

O p t i m i s m u s - to je správné slovo pro tuto knihu. Zde se poukazuje na skutečnost, že lidi si začnou všímat okolních lidí -cizích lidí někdy až prostřednictvím zvířat, ať je to pes,kočka papoušek fretka...... Najednou je možnost se s tím cizím člověkem začít bavit, všimnout si ho, zapamatovat si ho, najít na něm něco dobrého. A zároveň je zde krásně popsána nutnost mít přítele a nemusí to být člověk ,aby se život se zvládal líp.
Máte-li špatnou náladu, nebo si prostě potřebujete duševně odpočinout tak prosím čtěte. A nemusí být přece každá kniha na vysoké literární úrovni ,aby přinesla štěstí,dobrou náladu a optimismus.

08.11.2017 5 z 5

Lazarovy ženy Lazarovy ženy Marina Lvovna Stěpnova

Pro mne krásná kniha, která mne nadchla hlavně stylem- klasický ruský román. Takovéto knihy jsou nezapomenutelné (stejně jako např. Vojna a mír). To jsou knihy, na které si musíte udělat čas, uvelebit se někde, kde je vám dobře a začíst se a vychutnávat si styl hloubku, děj a myšlenky. Není to kniha do tramvaje nebo metra.Já mám prostě ráda klasické ruské romány a proto mne tato kniha okouzlila.

24.12.2016 5 z 5

Jednooký král Václav I. Jednooký král Václav I. Vlastimil Vondruška

Tak tento díl se mi líbil ještě víc než první.(ale více hvězdiček dát neumím). Po přečtení jsem si uvědomila jak slavné dějiny jsme měli, jak velcí panovníci v Evropě Češi byli, jak velkou autoritu měli. A nemohu říci ,že jsem si zopakovala dějepis, spíše jsem se toho mnoho nového dozvěděla a doufám i naučila. Třetí díl je již na nočním stolku a moc se na něj těším.

20.04.2022 5 z 5

Deník Deník James Patterson

Život není jednoduchý není ani fér, bývá krutý ,ale i hezký. Knihu určitě nikomu nebudu doporučovat ani si ji asi nikdy již nepřečtu. Ne proto že by se mi nelíbila nebo nebyla dobrá, ale proto že pro mne byla tak trochu depresivní.Při čtení této knihy si uvědomíte že život nejsou jen světlé a šťastné dny. Tak si ho ne neničme zbytečnými spory,nenávistí, malichernostmi zlobou a schválnostmi.

05.11.2019 5 z 5

Měděný jezdec Měděný jezdec Paullina Simons

Jsem ráda, že jsem si počkala na všechny díly a četla nejprve knihu Bellagrand. Pak teprve je ucelený pohled na postoj Alexandra, na jeho chování a názory. Kniha je zase velmi popisná, ale tak jsem si na to zvykla, že mi to již nevadilo (na rozdíl od první knihy). Člověk si uvědomuje při čtení této knihy jak těžká to byla doba jak co se týče války, blokády, ale i komunismu. A o co víc pro člověka, který poznal něco jiného, lepšího. Obdivuji statečnost Táni, z počátku naivní holčička ,pak chováním vyspělý a statečný člověk. Těším se na další díly.

18.04.2019 5 z 5

To jsme, prosím, nebrali To jsme, prosím, nebrali Stanislav Rudolf

Dobře se četla. Víc ke knize psát nebudu, jen to že mi připomněla moje mládí.

27.11.2023 4 z 5

Tento díl se mi zas tak moc nelíbil. Jednak to již nebylo tak úplně o hlavních postavách , ale spíše takový přílepek k předešlým dílům. Ale bylo fajn že se zase objevovaly vtipné hlášky , takže se čtenář pobavil a zasmál. A o to vlastně šlo.

05.12.2021 3 z 5

Aristokratka ve varu Aristokratka ve varu Evžen Boček

Poslouchala jsem audioknihu, je velice působivě čtená a má to šmrnc. Knihu jsem začala také číst, ale pak jsem si od známé půjčila audioknihu a ta se mi líbila více. Z knihy bych asi tak příjemný zážitek neměla.

05.07.2021 4 z 5

Sága rodu Forsytů Sága rodu Forsytů John Galsworthy

Nejprve jsem viděla původní film, vlastně seriál, pak jsem slyšela audio podání vlastně dramatizaci. Oboje bylo krásné i když každé trochu jiné. A tak jsem usoudila že bych měla jít na začátek a poznat knižní verzi. A to byl teprve ten pravý zážitek a opravdová nádhera. Je pravdou, že se mi sága četla mnohem snáz protože jsem již z filmu byla obeznámena s postavami. O to více jsem si to užívala. V této době to pro mne byl balzám na duši.

23.03.2021 5 z 5

Falknovská huť Falknovská huť Vlastimil Vondruška

Kniha nemá chybu. ¨Velice dobře se čte, děj i postavy se perfektně prolínají, snadno si je zapamatujete. Ani popisy dějin a prostředí vás nenudí a velice dobře se čtou Prostě moc fajn kniha. Hned jsem se pustila do druhého dílu

04.09.2020 5 z 5

To nejlepší z nás To nejlepší z nás Nicholas Sparks

I když je to více jak rok, tak tento příběh nemůžu dostat z hlavy. Nádherně vyprávěný příběh s opravdu nečekaným závěrem. Smutný, ale i takový život je. Proto si vážím každé hezké chvíle. Třeba i s takovouhle knihou.

18.11.2016 5 z 5

Přej mi domov Přej mi domov Kay Bratt

Ať si říká kdo chce co chce pes umí být přítelem. Tato kniha je i o lidském přátelství pochopení a pomoci. A tak to má být. Vztah člověka a psa je taková pomyslná třešnička na dortu .A tato kniha je o tom. Já si neumím a ani nechci představit život bez psího přítele.

04.08.2023 4 z 5

Tak jsem se odhodlala a pustila se do obsáhlé epopeje. A musím přiznat, že obavy z velikosti díla byly zbytečné (alespoň tak usuzuji po přečtení prvního dílu). Kniha se četla velice dobře děj mne vtáhl již od začátku a již se těším na další díly. Musím přiznat, že ve škole mne toto období v dějepisu moc nebavilo, ale takto podané jsem si to vychutnávala.

13.11.2020 5 z 5

Oznamuje se vražda Oznamuje se vražda Agatha Christie

Knihu jsem poprvé četla již před mnoha a mnoha lety. Obsah jsem si pamatovala jen okrajově a tak když jsem našla stařičké brožované vydání této detektivky a venku ke všemu bylo ošklivo, tak jsem ji začala číst znovu. Detektivky s paní Márplovou moc nemusím , ale tato je vyjimkou. Velice mistrně napsané . Některé knihy můžete číst několikrát a neomrzí.Tato k nim patří

04.06.2019 4 z 5

To by se zvěrolékaři stát nemělo. Díl 1. (Zvěrolékař na blatech) To by se zvěrolékaři stát nemělo. Díl 1. (Zvěrolékař na blatech) James Herriot (p)

Tuto knihu jsem poprvé četla asi před 30 lety. Velice se mi líbila a působila na mne jako živá voda. A tak když jsem potřebovala dodat trochu životního elánu, sáhla jsem po ní znova. Příběhy spojené se zvířaty jsou prostě ++++++ Díky za takové knihy

06.06.2018

Špalíček pohádek Špalíček pohádek František Hrubín

Tato kniha by měla být v každé knihovně pro děti. Klasické pohádky,ano s těmi by se mělo u dětí začínat. A samozřejmostí u dětské knížky by měly být krásné obrázky, tak jako je to u této knížky. Již se těším na to , až ji budu číst a ukazovat mým vnoučatům.

18.11.2016 5 z 5

Lovci mamutů Lovci mamutů Eduard Štorch

Když jsem tuto knihu četla ve třetí třídě, tak se musím přiznat, že se mi nelíbila. Asi za to mohl styl psaní. Po padesáti letech jsem si knihu přečetla znova a nyní jsem na ní nenašla nic co by mi vadilo. Hezký příběh,i styl psaní vnímám nyní jinak - prostě se mi kniha líbila více než v dětství.

17.11.2016 4 z 5