LenkaKa LenkaKa komentáře u knih

Hlas kukačky Hlas kukačky Hana Marie Körnerová (p)

Od autorky, už jsem četla víc knih, pro mě je to tradičně hezké čtení.

30.06.2022 4 z 5

Dívka v modrém plášti Dívka v modrém plášti Monica Hesse

Mě ta kniha teda úplně nenadchla. Četla jsem jiné knihy z války a chytily mě za srdce mnohem víc.

13.06.2022 2 z 5

Rybí krev Rybí krev Jiří Hájíček

Hodně dobrá kniha. Kromě jiného se opět ukazuje, že nejhorší je, když spolu lidi nekomunikují. Motiv zkázy vesnic kvůli jaderné elektrárně mě hodně zajímal. Někdy je potřeba jít dál, ale pro zúčastněné to může být bolestivé a je potřeba to dělat hodně citlivě.

30.05.2022 5 z 5

Český ráj Český ráj Jaroslav Rudiš

Je to zvláštně napsaná kniha, ale nakonec se mi celkem líbila.

23.05.2022 3 z 5

Jen jedna bude královnou Jen jedna bude královnou Philippa Gregory

Za mě tedy nic moc. Číst se to dá, ale četla jsem mnohem lepší knihy:)

23.05.2022 2 z 5

Prosím vás, sestřičko Prosím vás, sestřičko Hana Marie Körnerová (p)

Už jsem od autorky četla víc knížek. Umí dobře vyprávět. Tahle je z trochu jiného prostředí, ale dobré čtení.

02.05.2022 4 z 5

Sítě z pavučin Sítě z pavučin Táňa Keleová-Vasilková

No tahle kniha mě teda nenadchla. Neumím úplně říct proč, ale hlavní hrdinka mě štvala od začátku do konce. Je to v krátké době druhá kniha od autorky, tak si musím asi dát odstup.

25.04.2022 2 z 5

Vyhnání Gerty Schnirch Vyhnání Gerty Schnirch Kateřina Tučková

Co k tomu napsat...hrůza, ale je potřeba to stále připomínat, protože znova se to děje. Je to silný příběh a nejhorší je asi princip kolektivní viny. Na to bychom si měli dát pozor.

20.04.2022 4 z 5

Tajemství Tajemství Radka Třeštíková

Tahle kniha mě zaujala. Chvíli mi trvalo než jsem si ty postavy utřidila, ale rozhodně se mi to četlo mnohem líp než minulá kniha Foukneš do pěny.

15.04.2022 4 z 5

Stíny nad zálivem Stíny nad zálivem Lucy Clarke

Tak tohle byla skvělá kniha. Náhodně jsem si ji půjčila v knihovně. Napínavé až do konce, takové "složité", ale tak to často v životě chodí. Nic není černobílé a nikdo není jenom hodný nebo zlý.

06.04.2022 5 z 5

Zahrada v měsíčním svitu Zahrada v měsíčním svitu Corina Bomann

Taková hezká pohádka pro dospělé...ale proč ne, četlo se to hezky.

02.04.2022 4 z 5

Slzy a smiech Slzy a smiech Táňa Keleová-Vasilková

Od téhle autorky jsem něco četla hrozně dávno a teď jsem na ní v knihovně zase narazila. Četla jsem to jedním dechem a líbilo se mi to. Najdu si časem ještě nějaké další knihy.

22.03.2022 4 z 5

Opět jsem se skvěla pobavila a něco dozvěděla. Jen toho alkoholu bylo na můj vkus až dost:)

14.03.2022 5 z 5

Slavík Slavík Kristin Hannah

Úžasná kniha, tu si budu pamatovat napořád jak Sofiinu volbu.

08.02.2022 5 z 5

Naděje v oblacích Naděje v oblacích Meredith Appleyard

Za mě nic moc, hlavní hrdinové mě docela štvali, jen jsem čekala, že nakonec to dopadne.....

13.01.2022 2 z 5

15 roků lásky 15 roků lásky Patrik Hartl

Za mě opět skvělá kniha, ponořila jsem se do ní a nepolevila, dokud jsem to nepřečetla. těch 15 let jsem s nimi prožila během pár dnů :)

10.01.2022 5 z 5

J... jako justice J... jako justice Sue Grafton

Celá série je pro mě hezké oddychové čtení, už se pomalu blížím ke konci. ani nevadí, ž to čtu i na přeskáčku.

02.01.2022 3 z 5

Pán hor 6 Pán hor 6 Hana Marie Körnerová (p)

Tak jsem dočetla celou ságu. Každopádně autorka umí skvěle vyprávět. Někdy mě trochu štvaly "milostné" vztahy. Ona ho nechce on jí ano.....většinou se to ale zase posunulo někam jinam. Miluju tyhle ságy, jak se mění svět, život, zvyky.....moc hezký je závěr, že se vlastně "dostaneme" do současnosti.

22.12.2021 3 z 5

Tančím tak rychle, jak dokážu Tančím tak rychle, jak dokážu Barbara Gordon

Tohle nebylo lehké čtení, ale strašně zajímavé a ve výsledku prospěšné. Každý z nás si něco neseme životem a snažíme se to pochopit.

15.12.2021 5 z 5

Dokud se budeš smát Dokud se budeš smát Hana Marie Körnerová (p)

Čtivé, jako všechny knížky od autorky. Život je často těžký a tom ta kniha je. Ale je potřeba se nevzdávat.

06.12.2021 4 z 5