LenkaKa LenkaKa komentáře u knih

Poslední věta Poslední věta Lisa Genova

Uff, tohle nebyla jednoduchá kniha. Když si přejeme navzájem "hlavně zdraví", zní to už trochu otřepaně, ale tuhle nemoc nechce nikdo. Je to hodně zajímavé čtení nejen o nemoci ALS, ale i o tom, jak je důležité, aby spolu lidi mluvili, aby si vyjasnili svoje přání, touhy, nálady, postoje....... Někdy už může být pozdě.

14.12.2022 5 z 5

Kronika života a vlády Karla IV., krále českého a císaře římského Kronika života a vlády Karla IV., krále českého a císaře římského František Kožík

Není to taková ta kniha jedním dechem, ale každopádně pro mě zajímavé a poučné čtení. Spoustu věcí člověk z dějepisu zapomene a tady si to oživí. Doba to ale byla divoká :). Všichni se zrazovali a bojovali proti sobě. Karel IV. byl ale na svou dobu jiný. Snažil se budovat, řešit spory dohodou, proto mu právem patří přední místo v našich dějinách.

08.12.2022 4 z 5

Rembrandtovo poselství Rembrandtovo poselství Daniel Silva

Napínavé, čtivé...moje druhá kniha od autora. Zase jsem teda nedodržela posloupnost série :), ale ono to tak nevadí.

21.11.2022 4 z 5

Selský baroko Selský baroko Jiří Hájíček

Skvělá kniha, strašně zajímavý námět. Bydlím v Sudetech a četla jsem spoustu knih na téma Mnichov, odsun apod. Téma "kulaků" a vztahů na vesnici není pro mě úplně nové, ale každopádně se víc dozvídám z téhle knihy. Samozřejmě nic není černobílé....

02.11.2022 5 z 5

Prokletý původ Prokletý původ Klára Janečková

No přečetla jsem to, ale moc mě to nenadchlo.

31.10.2022 2 z 5

Učedník Učedník Hans Rosenfeldt (p)

No trochu psycho....ale přečíst to jedním dechem je nutnost:). Dám si chvíli pauzu a pak budu ve čtení série pokračovat i když Sebastian mě často štve. Každopádně doporučuji číst postupně, já bohužel četla nejdříve poslední díl :(

24.10.2022 4 z 5

Po povrchu Po povrchu Tomáš Třeštík

Moc se mi do čtení nechtělo, ale kniha mě překvapila a líbila se mi. Je to úplně jiný svět než ve kterém žiju já, jiná generace...ale ve svém věku už toho většinou moc neodsuzuju a hodně věcí není černobílých. Každopádně zajímavé čtení.

14.10.2022 4 z 5

Dvojčata paní Karoliny Dvojčata paní Karoliny Ronald H. Balson

Hezká, čtivá kniha. Téma holocaustu je třeba stále připomínat. Pro hodně mladé lidi je tahle forma asi nejlepší. Já si ale musím od toho dát na chvíli pauzu. Nikdy mě nepřestane překvapovat, co všechno si museli ti lidé vytrpět.

12.10.2022 4 z 5

Ostrov šedých mnichů Ostrov šedých mnichů Michaela Klevisová

Za mě skvělé čtení, jedním dechem od začátku až do konce. Najdu si další knihy od autorky.

06.10.2022 5 z 5

Tatér z Osvětimi Tatér z Osvětimi Heather Morris

Za mě dobrá kniha a nikdy by se na to nemělo zapomenout.

03.10.2022 4 z 5

Temná tajemství Temná tajemství Hans Rosenfeldt (p)

Jako první ze série jsem četla poslední díl, ten mě úplně nadchnul. Vrátila jsem se tedy na začátek. Rozjezd trošku pomalejší, ale čtení skvělé. Dávám 4 hvězdičky a uvidíme, co přinese druhý díl :)

26.09.2022 4 z 5

Kdo šije u Podolské? Kdo šije u Podolské? Lucie Hlavinková

Hezké čtení. Je to moje druhá kniha od autorky. Má to trochu pomalejší rozjezd, ale kniha se mi líbila. Má ráda, když se nakonec dozvím jak to dopadlo po letech.

19.09.2022 4 z 5

Jak přežít svého muže Jak přežít svého muže Jana Bernášková

No za mě nic extra, ale přečetla jsem to.

06.09.2022 3 z 5

Sedmilhářky Sedmilhářky Liane Moriarty

Viděla jsem nejprve seriál, takže jsem se docela rychle zorientovala a některé věci věděla dopředu, ale i tak je to dobré čtení.

01.09.2022 4 z 5

Šaty pro královnu Šaty pro královnu Jennifer Robson

Zajímavé a příjemné čtení.

22.08.2022 4 z 5

Kdo seje vítr Kdo seje vítr Hans Rosenfeldt (p)

Tak tohle bylo rychlé, nedalo se přestat, dokud to nepřečtu. Moje první kniha ze série, bohužel ta poslední:). Ale určitě se postupně vrátím na začátek, skvělá detektivka. už dlouho jsem žádnou severskou detektivku nečetla, už mě přišly moc morbidní, ale tahle byla akorát.

04.08.2022 5 z 5

Apatykář Apatykář Lucie Hlavinková

Docela zajímavá kniha. Trochu pomalejší rozjezd, ale nakonec se "záhady" objevily a vyřešily.

31.07.2022 3 z 5

Děravé paměti - Šedesát báječných let pod psa Děravé paměti - Šedesát báječných let pod psa Michal Viewegh

Mě se ta kniha líbila. Mám autora ráda, četla jsem skoro všechny jeho knihy, viděla filmy. Psát prostě umí, vrátím se k některým starším titulům, které jsem nečetla.

18.07.2022 4 z 5

Podbrdské ženy Podbrdské ženy Jana Poncarová

Už jsem od autorky četla několik knih, tahle se mi hodně líbila. Ženy to neměly lehké a rodinné vztahy byly jiné než dnes. Autorka píše takovým pomalejším tempem, hezkým jazykem...a vlastně se mi to líbí.

06.07.2022 4 z 5

Chirurg Chirurg Petra Dvořáková

Trochu drsně napsané, ale zajímavé je prostředí a pohled doktora na nás pacienty.

30.06.2022 3 z 5