Lenka541 Lenka541 komentáře u knih

Cukr a sůl Cukr a sůl Táňa Keleová-Vasilková

Ikdyž mám ráda trošku akčnější příběhy, knížka se četla dobře. Ranč u dědečka se mi líbil víc. Jinak pohodové čtení.

13.11.2022 4 z 5

Nebezpečná hra Nebezpečná hra Camilla Läckberg

Trošku neuvěřitelný námět se šíleným koncem. Nešlo nepřečíst na jeden zátah.

04.05.2022 4 z 5

Vandrovní apatykářka Vandrovní apatykářka Iny Lorentz

Když jsem četla níže napsané komentáře o knize, musím dát skoro všem za pravdu. Půjčila jsem si ji v knihovně náhodou dle obalu, který mě zaujal a chtěla jsem se něco dozvědět z historie vandrovních apatykářů. Ale obsahem to odpovídalo spíše pohádce,kde dobro zvítězí nad zlem. Druhý díl už číst nemusím.

04.02.2024 4 z 5

Domů ze slunečných stepí Domů ze slunečných stepí Uri Orlev (p)

Moc laskavý , i když smutný příběh z období druhé světové války, vyprávěný malým chlapcem. Přečetla jsem už pár knížek právě z tohoto válečného období a i když se mi leckdy čtou těžce, vždycky mě překvapí a dojme další neobyčejný příběh.

09.11.2023 5 z 5

Zlatá klec Zlatá klec Camilla Läckberg

Napínavý příběh, kde nechybělo násilí, vulgarismy, živočišný sex a až příliš dokonalá pomsta.
Knížka mě začala bavit až od druhé půlky. Za mě ani nemusela být tak dlouhá. Po dalším pokračování asi nesáhnu.

02.03.2022 3 z 5

Reflexní terapie jako samopomoc Reflexní terapie jako samopomoc Radka Dvořáková

K paní Radce jsem měla tu čest zajít na reflexní terapii. Jelikož mě to nadchlo, musela jsem si od ní přečíst tuto knížku. Útlá,ale hezky přehledná.

18.02.2024 5 z 5

Mladší sestra I Mladší sestra I Jane Austen

Tato knížka se mi dostala do rukou díky Čtenářské výzvě. Není to můj šálek kávy se přiznám, nicméně se četla dobře a dostat se na chvíli do jiného světa bylo zajímavé. Další dva díly ale číst nebudu,snad mi to čtenářky Jane Austenové odpustí.

12.09.2023 4 z 5

Manželské nehody Manželské nehody Randy Susan Meyers

Příběh trochu rozvláčný, moc na mě nezapůsobil. Po knížkách z období válek se není ale čemu divit. Opravdu hodně americké, Maddy s Emmou mi přišly sympatické,ale až po nehodě. Před nehodou mě rodinka příliš nebavila.

28.05.2022 3 z 5

Dědička ohně Dědička ohně Sarah J. Maas

Opět strhující a čtivý příběh. Linka s čarodějnicemi mě bavila už méně, nicméně se na další díl této úžasné série moc těším a věřím, dle vysokého hodnocení, že opět nebudu zklamaná.

01.04.2024 5 z 5

Štěstí hřeje jako slunce Štěstí hřeje jako slunce Pauline Mai

Pohodové čtení vhodné na dovolenou. Pro mě zbytečně zdlouhavý, ale jinak milý, romantický příběh z Itálie.

12.01.2024 4 z 5

Amerikána Amerikána Chimamanda Ngozi Adichie

Přečteno v rámci čtenářské výzvy,ale později i osobní. Chtěla jsem ji několikrát vrátit nedočtenou,ale pořád jsem ji dávala šanci. Příběh samotný a rasová problematika si určitě zaslouží lepší recenze než ode mě a určitě to tak i bude. Já ji četla dlouho a nějak mě nenadchla.

18.04.2022 2 z 5

Závod s časem Závod s časem Lisa Regan

Tento 8. díl se mi líbil více než předcházející, který mi přišel až zbytečně překombinovaný. Příběh je dobře promyšlený, propracovaný a napínavý jako u správné detektivky.

05.06.2024 5 z 5

Koloušek Koloušek Jana Bernášková

(SPOILER) Koloušek, jako třetí příběh o bláznivé Lucii, se mi líbil ze všech nejvíc. Knížka mě dostala. Přirovnala bych ji k takovému životnímu koktejlu se vším dobrým, veselým,ale i smutným, co k životu patří.

13.05.2024 5 z 5

Deník uprchlice Deník uprchlice Oksana z Ukrajiny (p)

Smutné i působivé. Přečteno v rámci Čtenářské výzvy

14.09.2023 4 z 5

Umři znovu Umři znovu Tess Gerritsen

Dobrá detektivka s překvapivým závěrem . Děj v Botswaně se mi líbil víc než děj v Bostonu, ale to kvůli buši a zvířatům.

20.06.2024 5 z 5