Leninkka Online Leninkka komentáře u knih

Krycí jméno Verity Krycí jméno Verity Elizabeth Wein

Ze začátku jsem se nemohla začíst a knihu několikrát odložila. Nějak jsem se nemohla prokousat spoustu technických a mě neznámých názvů. Nemám ale ráda rozečtené knihy, tak jsem se do knihy po nějaké době zase začetla. Od druhé poloviny byla kniha super, začala mě bavit, měla spád a už jsem ji dočetla až do konce. Kniha mi teda dala zabrat, hlavně její první polovina, ale teď jsem ráda že jsem jí dala šanci. Ostatním doporučuji ten začátek přetrpět a kniha vás pak odmění krásným příběhem.

08.01.2019 3 z 5

Láska & lítost Láska & lítost S. H. Kolee

Knihu jsem dočetla jen s velkým přemáháním a protože nemám ráda nedočtené knihy. Madison byla pro mě nesympatická, věčně nerozhodná a s chováním tak na 12 let. Logan měl teda můj velký obdiv, jelikož bych milou Madison velmi rychle poslala do patřičných mezí :)

06.01.2019 odpad!

Hana Hana Alena Mornštajnová

Jako mnoho komentářů, i já musím potvrdit, že kniha je opravdu skvostná. Děj, postavy i příběh. Kniha vtáhne a nepustí. Člověk opravdu dělá předsudky a i já jsem na začátku knihy Hanu odsuzovala. Po přečtení co všechno Hana zažila, bych si nejradši nafackovala a opravdu mě kniha utvrdila v tom, že NESUĎ ČLOVĚKA, KDYŽ NEVÍŠ ČÍM SI V ŽIVOTĚ PROŠEL!

12.12.2018 5 z 5

Božský Elvis Božský Elvis Joe Esposito

Skvělá kniha!! Přečetla jsem na jeden zátah. Napsané z pohledu Elvisova kamaráda, který s ním trávil hodně času a byl jeho velmi blízký přítel. Popisuje večírky, vystoupení i milostný život Elvise.

12.12.2018 5 z 5

Prozření Prozření Jessica Shattuck

Už jsem knihu měla doma nějakou dobu, ale musela jsem si na ni najít svůj čas. Není to žádná oddechovka a člověk se musí opravdu soustředit, aby vnímal všechny postavy a jejich děj. Je to kniha pro náročnější čtenáře, ale velmi dobře napsaná. Do knihy jsem se začetla a odložila ji až na konci. Určitě doporučuji!

26.10.2018 4 z 5

Červený adresář Červený adresář Sofia Lundberg

Krásná kniha, na kterou budu ráda vzpomínat. Chytne a nutí číst dál a dál. Na konci jsem brečela jako želva. Opravdu krásná kniha jak obálkou, tak i obsahem.

12.10.2018 5 z 5

Devátý hrob Devátý hrob Stefan Ahnhem

No tak nevím, jsem z toho nějak rozpolcená. Jak už tady někdo psal, zdá se mi to strašně překombinované. Také mi trvalo než jsem se v postavách zorientovala. Myšlenka dobrá, ale myslím že by námět vystačil na další dvě knihy. Kniha mě docela zklamala.

26.09.2018 2 z 5

Ztracené děti Ztracené děti Linda Castillo

Opět skvělý díl ze série Kate. Chytne a nutí číst dál a dál. Přečtená na jeden zátah.

22.09.2018 5 z 5

Života sladké hořkosti Života sladké hořkosti Lída Baarová (p)

Nějak té knize a zpovědi paní Baarové nevěřím. Četla jsem o jejím životě více knih a tato mi přijde nejméně důvěryhodná. Asi nedokáži pochopit jak mohla být stále tak naivní a nevědět co se kolem ní děje. Také mi přijde, že byla pěkně sobecká, stále utíkala aby zachránila samu sebe a na ostatní nemyslela. Nechci soudit, kdoví jak to tedy celé bylo, ale kniha mi přijde jen jako obhajoba.

11.09.2018 3 z 5

Mengeleho děvče Mengeleho děvče Viola Stern Fischerová

Naprosto úžasná kniha, která ve mě zanechala nesmazatelnou stopu! Strhující příběh ženy a její rodiny, která se musela vypořádat s osudem. Některé pasáže byly pro mě, jak pro matku naprosto strašné a příšerné. I proto mám obrovský obdiv a smekám před všemi, kteří si takové hrůzy museli prožít. Je to i důkaz, jak člověk dokáže být silný a odolný, že je stále za co bojovat. A také zamyšlení, jak někteří lidi dokáží být krutí a dokáží odvracet zrak od příkoří, které se dělo. Co mě také velmi zasáhlo, byly návraty těchto lidí, kteří se dostali po takových hrůzách domů a tam se jim stalo další příkoří (zabrané byty, ukradený majetek ...). Obdivovala jsem, že se opět dokázali nad tímto příkořím povznést a jít dále. Až neuvěřitelné, co dokáže člověk snést a vytrpět. Smekám před všemi, kteří toto všechno dokázali zvládnout a je mi líto těch, kteří takové "štěstí" neměli. Doporučovala bych přečíst knihu všem, aby se nikdy na takové zvěrstva nezapomnělo!!!!!!!!

06.09.2018 5 z 5

Slib mlčení Slib mlčení Linda Castillo

Velmi čtivá a napínavá kniha. Nemohla jsem ji odložil a hltala každou stránku. Super kniha a určitě doporučuji

27.08.2018 5 z 5

Šťastně až navěky Šťastně až navěky Elizabeth Maxwell (p)

Byly to muka :( Začátek byl slibný, ale pak už jsem musela prostředek přeskočit. Nedalo se to číst. Za mě jedno velké zklamání. Moje první a taky poslední kniha od této autorky.

24.08.2018 odpad!

Polámané panenky Polámané panenky James Carol

Tak to byla paráda!! Skvěle propracovaný děj, zápletka i postavy knihy. Kniha od začátku až do konce drží čtenáře v napětí. Nemohla jsem se od knihy odtrhnout a rozuzlení případu bylo parádní. Za mě teda 5* se vším všudy. Byla to moje první kniha od tohoto autora, ale už se chystám na další :))

21.08.2018 5 z 5

On On Carey Heywood

Tak tohle byl teda děs! Prý "román pro ženy", no tak to ani náhodou. To tak maximálně pro 13leté puberťáky (a to teda nic proti puberťákům, ale kniha je jak od autorky Lanczové, co jsem četla někdy v pubertě). Trpěla jsem při čtení a přemlouvala se, abych knihu dočetla a neodložila ji. Hlavní hrdinka mě vytáčela a byla mi dost nesympatická. Přišlo mi to i dost nereálné a celé úplně mimo (jasně, jen tak se hrdinka sebere a odjede a pak prásk, po 7 letech je všechno OK). První knížka, u které se tluču do hlavy, že jsem jí vůbec četla.

16.08.2018 odpad!

My, sex a aférky My, sex a aférky Kamila Tomsová

Čtivá a úsměvná oddechovka.

12.08.2018 4 z 5

My, sex a podpatky My, sex a podpatky Kamila Tomsová

Vtipná a čtivá oddychovka. Člověk nemusí nad knihou přemýšlet a ještě se i nasměje.

10.08.2018 4 z 5

Hrdina Hrdina Samantha Young

Čtivá kniha. V půlce jsem se začala trošku nudit a myslela že knihu odložím. Ale pak se to opět rozjelo a já ji dočetla na jeden zátah. Musím říct, že mě kniha nakonec mile překvapila.

05.08.2018 3 z 5

Vůně jasmínu Vůně jasmínu Corina Bomann

Velmi čtivá kniha. Nemohla jsem se od knihy odtrhnout a stále čekala jak to dopadne. Velmi silný příběh kde se prolíná současnost a minulost. Určitě stojí za přečtení.

29.07.2018 4 z 5

Z písku a popela Z písku a popela Amy Harmon

Kniha se velmi dobře čte, jen už jak tady někdo psal, připomněla mi knihu Kabinet milostných dopisů. Příběh je napínavý, čtenář si přijde na romantiku i na drama. Autorka velmi dobře popsala ten strach, utrpení, bezmoc i naději.
Kniha mě donutila přemýšlet. Přemýšlet o lidech, kteří byli tak silní a dokázali na úkor svého nebezpečí pomoci druhým.
O matkách, které dokázali nechat jít své děti, jen aby přežily (viz. Pierre a jeho maminka).
O rodinách, které se dokázali semknout a pomáhat.
Opět jsem byla ráda, že jsem tuto dobu nezažila a některé pasáže jsem četla i se slzou v oku.
Ovšem jediné čím mě kniha trošku zklamala byl konec. Přišlo mi to všechno najednou strašně rychle ukončené.

23.07.2018 4 z 5

Poslední výkřik Poslední výkřik Alice Clayton

Poslední díl ze série a taky úplně nejslabší... Bylo fajn, že se tam propletly všechny postavy, ze všech předchozích knih, ale to bylo asi tak všechno.

08.07.2018 1 z 5