Leník95 Leník95 komentáře u knih

Černé léto Černé léto M.W. Craven

Na první díl série jsem narazila díky společnému čtení, a tak mě díl nadchl, že jsem chtěla přečíst i další díl. A nebyla jsem zklamaná. Opět to bylo super. Děj ubíhal rychle, nebyla tam žádná hluchá místa. Hlavní postavy jsou sympatické a skvěle mi sedly. Autor má trošku drsnější případy, ale to mi nevadí. Další díly už na mě čekají na poličce a určitě na ně nenechám dlouho sedat prach. Moc se na ně těším. Nemůžu hodnotit jinak, než plným počtem.

18.09.2023 5 z 5

Spoluviníci Spoluviníci Jana Vagnerová

Tato kniha pro mě byla bohužel velkým zklamáním. Moc jsem se na knihu těšila, ale ničím mě neoslovila. Kapitoly byly dlouhé, děj neměl spád. Příběh klidně mohl být o 150 stránek kratší. Kdybych přeskakovala každou druhou kapitolu, tak se nic nestane a stejně budu vědět, o co se jedná. Kdybych nebyla tak zásadová, knihu bych v půlce odložila, ale bohužel jsem to neudělala. Tušila jsem, jak samotný závěr skončí, takže mě to ničím nepřekvapilo.

07.09.2023 1 z 5

Domeček pro panenky Domeček pro panenky Phoebe Morgan

Hlavní zápletku příběhu jsem poznala celkem brzy. Dostanete jasný obrázek toho, v čem to spočívá a není složité si domyslet ani hlavního "padoucha". I tak se ale dokáže nakonec příběh zamotat. Kniha se četla dobře a příběh ubíhá rychle. Není to ani nijak náročné čtení, ale i tak to vtáhne do děje.

07.09.2023 3 z 5

BreakAway BreakAway Anabelle Stehl

Klasická, romantická oddechovka. Postavy byly sympatické a já jim fandila. Lia je ponížená dívka, která se snaží utéct od reality a potká sympatického Noaha. A romantika je tu! Bylo to příjemné čtení. Skvělý námět celkové zápletky, která je problémem dnešní doby. Autorka to dokázala skvěle popsat a člověk si uvědomí co mohou sociální sítě způsobit. Líbilo se mi, jak se s tím nakonec Lia popere a jaké bylo její konečné zpracování.

06.09.2023 4 z 5

Filmové zpracování hobita jsem si prostě zamilovala a jsem ráda, že jsem se konečně ke čtení knihy dostala. Jde vidět, že kniha je napsána více pohádkovým stylem v porovnání s filmem. I tak bylo skvělé zažívat dobrodružství společně s výpravou Thorina Pavézy. Knihu si klidně mohou přečíst i mladší čtenáři, a tak je pro všechny věkové kategorie.

06.09.2023 5 z 5

Tisíc ďáblů Tisíc ďáblů Frank Goldammer

Osobně mě spíše zasáhla chudoba a zoufalství lidí než samotný detektivní příběh. Autor to uměl živě popsat. Obyčejní lidé trpí a mrznou, avšak hlavouni mají všeho dost. Spíše jsem soucítila s lidmi a těžko se člověk může do takové situace vcítit. Max má srdce na pravém místě a i on dokázal pomáhat těm méně šťastným. Hodnotím knihu spíše po stránce poválečných Drážďan než vyšetřování.

06.09.2023 4 z 5

Moje (tak trochu) dočasná chůva Moje (tak trochu) dočasná chůva Penelope Bloom

Opět příjemné čtení. Všechny tři knihy ze série se mi líbily. Příběh je svižný, postavy sympatické. Je to přečtené za pár hodin. Jsou zde i postavy z předchozím dílů, což udává pěknou rodinnou atmosféru. Všechny díly se autorka snaží odlišit dějově, ale přitom jsou tak podobné. Skvělá kniha na balkón s kávou a nechat se unášet dějem při sluníčku.

16.05.2023 4 z 5

Klaun v kukuřičném poli Klaun v kukuřičném poli Adam Cesare

Díky krátkým, úderným kapitolám se kniha četla rychle. Děj uběhl asi během čtyř dnů. Ale jinak nic extra. Byl to dost krvák a nedokážu si představit, jak by parta puberťáku zvládala takový masakr. Když jsem viděla slova "horor" a "klaun" asi se dosti lidem, stejně jako mě, vybaví "To" od Stephena Kinga, ale tohle bylo něco úplně jiného. Popsané scény byly dosti úsměvné a nic zajímavého to vlastně nepřineslo.

16.05.2023 2 z 5

Rekviem za sen Rekviem za sen Hubert Selby

Dlouho jsem si musela zvykat na styl psaní. Chyběla mi přímá řeč, odstavce a byly využity dlouhé kapitoly. Asi to nebyla kniha pro mě. Jelikož jediného člověka, kterého mi bylo líto, byla Sára. Ale ostatní postavy mi nepřirostly k srdci, dokonce jsem cítila i odpor. Mohli si za to sami a v dané situaci jsem je vůbec nelitovala. Čekala jsem trochu jiný vývoj příběhu.

15.05.2023 2 z 5

Hračkář Hračkář Andrew Mayne

První díl jsem hodnotila jako lepší detektivku, tak jsem si řekla, že se pustím i do druhého dílu. Ale tady bohužel kvalita klesla. Prvních 80 stránek jsem protrpěla a neuměla jsem se začíst. Časté odbíhání od hlavního tématu a některé výklady vědeckých postupů byly příliš zdlouhavé. Kapitoly byly krátké, takže vás to nudí číst dál. Avšak konečný závěr mě hodně zklamal. Závěrečná scéna popsaná na jednu A4? To ne. Myslím, že by si čtenář zasloužil více.

20.04.2023 3 z 5

Mechanický princ Mechanický princ Cassandra Clare (p)

Tento díl mě bavil více než ten první. Ale abych řekla pravdu, spíš mě oslovil vývoj vztahů mezi hlavními postavami, než celková zápletka. Příběh není nijak složitý, všechno to plynuje navazuje a dává smysl. Ale pokaždé, když jsem se začetla do romantické části, tak jsem zatajovala dech a čekala jsem, jak se to celé bude dál vyvíjet. Třetí díl nebude dlouho čekat na přečtení. Jsem zvědavá, jak to celé dopadne.

20.04.2023 5 z 5

Teď už se na Chandlera budu dívat pokaždé jinak. Nečekala jsem až takovou otevřenost. První půlka knihy byla taková "seznamovačka", ale u čtení druhé poloviny už jsem nevěřila vlastním očím. Příběh není napsán chronologicky, ale to mi vůbec nevadilo. Zároveň jsem ráda, že to napsal svým stylem. Připadala jsem si, jako bych byla s ním v místnosti a vyprávěl to jen mě. Nechápu, jak to ten člověk zvládal. Neuvěřitelné čtení.

28.03.2023 5 z 5

Ve špatné rodině Ve špatné rodině Tarryn Fisher

Do příběhu jsem se neuměla vůbec začíst. Čekala jsem nějakou neuvěřitelnou "storku", kterou mi hlava nevezme, ale nebylo to tak. Anotace zněla tak, že by to mohl být dobrý příběh. Samotný závěr knihy s hlavním tématem nesouvisel, a proto mi to požitek ze čtení pokazilo. Hlavní postavy mi nepřirostly k srdci, takže jsem ani neměla pochopení k jednotlivým situacím. Juno - s jejími myšlenkovými pochody - někdy až bohužel úsměvné.

21.03.2023 2 z 5

Tanec skalpelů Tanec skalpelů Jenny Milewski

Velká škoda. Kniha měla dle anotace velký potenciál. Ale její provedení už tak skvělé nebylo. Začátek příběhu byl zajímavý a vtáhlo mě to tak, že jsem čekala, jaký bude výsledek. Bohužel kvalita pak šla dolů. Vrah byl odhalen příliš brzy a hned víte, jak to celé dopadne. Ztratila jsem poté motivaci knihu číst a už mě příběh moc nezajímal. Dočetla jsem to čistě z nutnosti. Navíc jsem se prala se švédskýmy názvy ulic a míst, které byly v knize často uváděny.

10.03.2023 3 z 5

Ziglar o prodeji Ziglar o prodeji Zig Ziglar

Knihu jsem četla v rámci sebevzdělávání. Nicméně jsem čekala více. Pár dobrých tipů v knize bylo, které jsem si zaznačila, avšak obchod, o kterém pan Ziglar mluví, už je dávno z dob minulých. V dnešním světe již takové postupy v praxi nefungují a obchodování je už jiné. Kniha byla zdlouhavá a místy byly uvedeny i zbytečné informace. Úplný propadák to nebyl, ale nic z čeho byste mohli čerpat z každé kapitoly. Bohužel.

10.03.2023 3 z 5

Dům tajemných stínů Dům tajemných stínů Darcy Coates

Poslední knihu ze série jsem četla před 4 měsíci a celkově je tohle 6 kniha. A asi už musím říct, že je to dlouhá série. Díky krátkým kapitolám se čte kniha rychle. Líbila se mi i romantická linka a hrdinům jsem fandila. Zvlášť Joseph mi přirostl k srdci a měla jsem od začátku dobrý pocit. Ale kniha nebyla už tak hororová jako první knihy. Opakují se pořád stejné prvky, i když se autorka snaží nějak příběh odlišit. I tak vás kniha ale pohltí a musíte číst dál. Uvidíme co přinese další díl.

20.02.2023 4 z 5

Tohle bylo lepší než první díl. Knihu jsem přečetla za dva dny. Úplně mě vtáhla do děje. Je to čtivé, vtipné a sexualita jen srší. Líbilo se mi i spojení s Chelsea a Damonen. No a třetí díl? Ten u mě nesmí chybět. Příjemný oddech mezi náročnějším čtením.

07.02.2023 5 z 5

Opravdové zločiny 2 Opravdové zločiny 2 Lucie Bechynková

Ano, podcast od holek miluju a tak jsem měla knížku na seznamu k přečtení. Asi jsem očekávala, že si Lucka vezme ponaučení z recenzí z první knihy, ale to se nestalo. Kniha je úplně to stejné. Mrzelo mě, že si s tím nedala více práce (fotky zločinců, nebo obětí u všech), některé příběhy nebyly chronologicky uspořádané a chaotické. Kniha se dá přečíst rychle, díky krátkým kapitolám. Ale očekávala jsem něco jiného a něco navíc. Bohužel se mé naděje nenaplnily a tak musím dát 3/5.

07.02.2023 3 z 5

Hon na knížete Draculu Hon na knížete Draculu Kerri Maniscalco

Opět skvělé. Nepatřím k těm čtenářům, kteří poznají vraha v půlce knihy, takže konec mě dostal. Tohle jsem opravdu nečekala. Audrey a Thomas? Ti jsou prostě skvělí. Oba dva jsem si zamilovala a romantická linka u vyšetřování je super. Takové příjemné zpestření celého příběhu. Strašně jim fandím. Obě knížky jsem si zamilovala a tak další díl určitě nevynechám. Duben tady je za chvíli.

30.01.2023 5 z 5

Dívka v ledu Dívka v ledu Robert Bryndza

Přidám se k ostatním s názorem, že se kniha četla opravdu dobře. Krátké kapitoly, napínavý příběh a kniha přečtená za 3 dny. Avšak mě zklamal samotný závěr knihy. Vraha jsem jako vždy nepoznala, ale děj je zaměřený čistě na Eriku, a tak mi chybělo samotné chycení vraha. Což mi trošku pokazilo požitek. Ale další knihy od Brynzdy si i tak přečtu.

17.01.2023 4 z 5