Leiah Leiah komentáře u knih

Padesát odstínů šedi Padesát odstínů šedi E. L. James (p)

No, vždycky jsem si myslela, že každá knížka má něco do sebe a jako odpad nebudu nikdy nic hodnotit. Nikdy neříkej nikdy tady platí dvojnásob. Tahle napodobenina knížky mě přesvědčila o tom, že odpad skutečně existuje! Děj je totální ubohost, nevím, jestli se to dějem dá vůbec nazvat. Hlavní hrdinka je tele (všem telatům se tímto omlouvám). Erotické pasáže jsou tak "úžasné", že jsem nevěděla, jestli se mám smát, nebo brečet. Doufám, že na nic podobného už nenatrefím!

07.02.2017 odpad!

Nejprve jsem se nemohla začíst, ale vydržela jsem. A stálo to za to!!! Samotný nápad s vystavěním příběhu na základě starých fotografií je originální. A že se ten příběh povedl, není nejmenších pochyb. Trochu strašidelný, hodně originální a napínavý až do konce. A nic není ukončeno, pokračování příště... Tedy v další knížce.

Rudá jako rubín Rudá jako rubín Kerstin Gier

Apoška : Lucy a Paul

Moc hezká knížka. Česky jsem jí sice nečetla, ale možná o to lepší...

12.01.2016

Toskánské věže Toskánské věže Carol M. Cram

Jak tak čtu komentáře ke knize, mám pocit, že někteří četli něco jiného, než já. Asi se budu muset mrknout na český překlad...

23.05.2019 4 z 5

Toskánské věže Toskánské věže Carol M. Cram

Moc hezky napsaná knížka, držící se dějinných událostí. Jen ten konec mě ani trochu nenandchl (i když je docela realistický).

02.03.2017 4 z 5

Dračí píseň Dračí píseň Anne McCaffrey

Další povedená knížka (trilogie) z Pernu. Pokud umíte anglicky, vřele doporučuji druhý a třetí díl, jsou ještě lepší, než ten první!

Stmívání Stmívání Stephenie Meyer

No, jsem na rozpacích. Každopádně nejsem věková skupina pro tuto knížku a opravdu mě nenadchla. Nesedl mi ani styl psaní autorky, ani zápletka. Věřím ale, že podstatně mladší čtenářky ji přečtou jedním dechem a budou vzdychat nad úžasným upírem Edwardem.

Celou ságu jsem přečetla vlastně jen z toho důvodu, že je psaná velice jednoduchým slohem a s angličtinou jsem teprve začínala...

27.01.2017 2 z 5

Acorna Acorna Anne McCaffrey

Moc povedená série. Anne McCaffrey měla dar psát čtivé příběhy, ke kterým se člověk rád vrací. K Acorně jsem se dostala náhodou, když jsem se snažila sehnat nějaké knížky z Pernu. A nelitovala jsem. Opět zajímavý a neokoukaný nápad a čtivě napsaná knížka. Jen škoda, že česky vyšel jen první díl (jak už se u knižních sérií v ČR stalo zvykem).

27.01.2017 5 z 5

Město z kostí Město z kostí Cassandra Clare (p)

Protoze jsem velkym odpurcem prekladu, precetla jsem v originale. A muzu rict, ze me autorka mile prekvapila. Pise skutecne napinave a jeji jazyk je ctivy a barvity.

04.12.2014 5 z 5

Kód apokalypsy Kód apokalypsy Alex Scarrow

Karlos263: obávám se, že ne. A od 5.dílu už jen anglicky. Stojí to ale za to, protože nakonec je všechno uplně jinak, než na začátku vypadalo. Rozklíčovávat se začíná od 5.dílu, ale nakonec člověk stejně musí dojít až k tomu 8.dílu, aby se dozvěděl výsledek.

04.04.2019 5 z 5

Kód apokalypsy Kód apokalypsy Alex Scarrow

Čtu podruhé a docela se bavím tím, jak je všechno nakonec uplně jinak, než se (zatím) zdá.

29.11.2018 5 z 5

Jak vyzrát na cizí jazyky Jak vyzrát na cizí jazyky Lucie Gramelová

Skvělá knížka, hodně mi pomohla.

15.12.2017 5 z 5

Přistání Přistání Marion Zimmer Bradley

Darkover miluju! Škoda, že bylo česky vydáno jen torzo celé série. A ani zdaleka ne to nejlepší!

19.02.2017 5 z 5

Jezdci časem Jezdci časem Alex Scarrow

Moc se mi líbilo. Problém Jezdců časem je ten, že je to vyprávění na pokračování. A těch pokračování je devět. Pak se teprve příběh uzavře. To, co se zdá v jedničce nelogické, je v šestce vcelku logicky vysvětleno. A věřím, že v dalších třech dílech dojde k odhalení i zbytku "záhad a nelogičností". Příběh je napsaný tak, že každá kniha má svoje zcela nezastupitelné místo a dost dobře nejde číst na přeskáčku. Podezřívám pana Scarrowa, že tam ty domnělé nelogičnosti dal schválně, aby čtenáře trochu pozlobil, než odhalí skutečný záměr. Každopádně, zbylé tři knihy jsou na cestě, už se těším na to, jak to nakonec dopadne. Ta předvídatelnost se také zdá být pouze zdánlivá...
Pro info: 1. Jezdci časem, 2. Predátoři, 3. Kód apokalypsy, 4. Absolutní válka, 5. Brány Říma, 6. Město stínů, 7. Král pirátů, 8. Proroctví Mayů, 9. The Infinity Cage (Klec nekonečna??? tady si s překladem nejsem jistá. Možná až přečtu.)

17.02.2017 4 z 5

Zajícův rok Zajícův rok Arto Paasilinna

Přečetla jsem vlastně jen kvůli výzvě. Musím říci, že tento typ humoru mi vůbec nesedí, musela jsem se nutit, abych knihu vůbec dočetla.

04.02.2017 2 z 5

Tessia: Zrození čarodějky Tessia: Zrození čarodějky Trudi Canavan

Uzasna knizka! Prvni, kterou jsem od teto autorky cetla a diky ni jsem jejim kniham naprosto propadla.

16.11.2014 5 z 5