legonka - Příspěvky

Černobílý světČernobílý světK. Stockett

Nádherná knížka,zajímavé téma o kterém jsem toho moc nevěděla a nemohla jsem knihu odložit dokud jsem ji nepřečetla do konce ...

Hovory s T.G. MasarykemHovory s T.G. MasarykemK. Čapek

Tuto knihu donesl můj 12ti letý syn ze školy jako vyřazenou knihu na sběr papíru...Jak může ZŠ vyhazovat do sběru takový skvost!!?Jiz po přečtení prvnich kapitol jsem byla uchvacena!Krasny nahled do zivota Masaryka od narození,pohled na venkovský zivot a dobu 19.století za dob Rakouska Uherska,Masarykovy názory,které se v mnohém dají přenést do dnešní doby a dá se z nich čerpat!Povinná literatura!Stačí na jakékoli stránce knihu otevřít a vždy najdete větu,odstavec,který vás nutí se zamyslet.Nektere pasáže jsou velmi náročné a je potřeba na ně více času,ale kniha nádherná!

Okamžiky štěstíOkamžiky štěstíP. Hartl

Ano,je to čtivé,text pěkně utíká,ale po čase zjistím,že vlastně čtu blábol.Nepřišlo mi to vubec humorné,spíš naopak a nějaké zamyšlení?No,říkala jsem si: panebože ta Veronika je ale hloupá...prostě mě to nenadchlo,podle komentářů jsem čekala víc. Zkusím ještě Prvok,Tečka a Karel.

15.02.2017

Království za storyKrálovství za storyP. Šabach

Tak tohle mě opravdu nebavilo.

Za soumrakuZa soumrakuS. King

Některé povídky lepší,jiné horší. Dávám tři hvězdy.

Rothschildova flaškaRothschildova flaškaP. Šabach

Oddychovka prečtená za chvilku,ale nějak zvlášť mě nebavila a neoslovila. Trošku mám pocit napodobování Hrabala....Ale Hovno hoří me bavilo

13.02.2017

Žízeň po životěŽízeň po životěI. Stone (pseudonym)

Nádherná kniha,která vás velmi čtivě vtáhne do života konce 19. století. Života umělců-malířů a prostředí, které mělo zásadní vliv na tvorbu malirského genia Vincenta van Gogha. Velmi smutné,ale působivé, po přečtení dlouho zustane v mysli. Tato kniha patří do knihovny,alespoň v té mé zůstane. Ráda se k ní vrátím.

12.02.2017

Sirotčinec slečny Peregrinové pro podivné dětiSirotčinec slečny Peregrinové pro podivné dětiR. Riggs

Ztráta času.

11.02.2017odpad!

Vyhnání Gerty SchnirchVyhnání Gerty SchnirchK. Tučková

Naprosto vynikající knížka!Po přečtení jsem na ni ještě dlouho myslela. Zařadila bych ji do seznamu povinné literatury pro středoškoláky.

11.02.2017

Okamžiky štěstíOkamžiky štěstíP. Hartl

Taková oddychovka...nenadchne....neurazí,ale v knihovně nezůstane.

11.02.2017

TmaTmaB. Minier

Přečetla jsem všechny tři díly, jsou výborné,ale tento je jednoznačně nejlepší!!Čte se jedním dechem!Absolutně vás pohltí.

10.02.2017