Lassie777

Děti z BullerbynuDěti z BullerbynuAstrid Lindgren

Kdo by zapomněl na Děti z Bullerbynu. Na krásná, milá dobrodružství šesti kamarádů. Tuto knížku jsem četla několikrát, ale ráda bych si ji přečetla znovu a znovu. Děti z Bullerbynu by neměly chybět v žádné knihovničce. Tento příběh patří mezi moje nejoblíbenější srdcovky ️.

06.10.2021

Gump – pes, který naučil lidi žítGump – pes, který naučil lidi žítFilip Rožek

Krásný a dojemný příběh o psí lásce, moudrosti, důvěře a odhodlanosti to nevzdát. Prožívala jsem s Gumpem celý jeho příběh. Škoda, že byl tak krátký.
Když jsem otočila na stránky s reklamami za příběhem trochu mi to narušilo ten příběh. Ale je to na pomoc pejskům, takže to zas tak nevadilo.
Gump je hezký příběh, který by měl přečíst každý milovník pejsků. Myslím, že i mě Gump naučil žít.

30.08.2021

Heidi, děvčátko z horHeidi, děvčátko z horJohanna Spyri

Nadherná knížka. Příběh se odehravá v krásné švýcarské krajině. Díky této knížce chci navštívit Švýcarsko. Vždy jsem si přála běhat po horách s Heidi a a chodit s Petrem a kozami na pastvu. Knížku jsem náhodou našla u babičky a nemohla jsem odtrhnout oči. Určitě jedna z nejlepších klasických dětských knížek. Opravdu doporučuji přečíst.

13.10.2020

Hoši od Bobří řekyHoši od Bobří řekyJaroslav Foglar

Myslím si, že toto je úplně nejlepší Foglarovka. Život chlapců byl nudný a obyčejný, dokud nepotkali studenta medicíny Rikitana. S ním jeli na tábor a lovili bobříky.
Příběh plný přátelství a dobrodružství, která by chtěl prožít úplně každý.

03.01.2021

Čuk a GekČuk a GekA. Gajdar (pseudonym)

Maminka vezme dva sourozence Čuka a Geka do tajgy kde pracuje jejich tatínek. Krásně napsaná knížka. I když je už starší nestratila své kouzlo.

18.10.2020

Cesta domůCesta domůBobbie Pyron

Moje nejoblíbenější knížka. Líbilo se mi, že to bylo z pohledu Tama ,ale i Betty. Psa jako je Tam bych chtěla mít doma :) . Určitě doporučuji.

Babička drsňačkaBabička drsňačkaDavid Walliams

Vtipná knížka o Benovi který opravdu nerd jezdí k babičce. Vše se ale změní, když zjistí, že jeho babička je zlodějka... Jediné co se mi nelíbilo je ,že knížka zkončila docela smutně.

14.10.2020

Poslední bitvaPoslední bitvaErin Hunter

(+ SPOILER) Tak tohle byla nejlepší série jakou jsem kdy četla. Zákon smečky se Erin Hunterové se opravdu povedl. První díl Mrtvé město jsem si vybrala hlavně podle nádherné ilustrace na obálce. Když jsem si přečetla první díl přišlo mi takové průměrné. Ale jak jsem četla další a další díly stal se Zákon smečky mou nejoblíbenější sérií. Jak už napsala Rarášek, tento poslední díl nádherně zakončil celou sérii Soumrak. V tomto díle jsem si oblíbila i Bouři, kterou jsem neměla moc ráda. Také se mi líbilo, jak na začátku knihy Sluníčko (můj nejoblíbenější pes ze Zákonu smečky) věřila Bouři. Tato kniha byla napínavá až do poslední stránky jako ostatní díly. Nemohla jsem odtrhnout oči, když psi ze smečky pátrali po štěňatech unesených Brízou. Musím také napsat, že toto byla první knížka u které jsem chvíli brečela, když Bríza při záchraně Hryzalky zabila jednoho z mých nejoblíbenějších psů.
A ten závěr. Bylo to opravdu dojemné. Závěr byl pohled na život smečky o rok později. Líbilo se mi, že si štěňata Štístka vybrala jména podobná jménům psích duchů. Takový byl život Divoké smečky. Ten závěr jsem si musela přečíst ještě dvakrát.
Nejen této knížce,ale celé sérii bych nejraději dala miliardu hvězdiček. Když jsem dočetla poslední stránky, bylo mi strašně líto, že už nejsou žádné další díly. Erin Hunterová opravdu vás obdivuji a jestli tento komentář čtete (vím, že je to nemožné) prosím NAPIŠTE DALŠÍ SÉRII :)

16.01.2021

Hanin kufříkHanin kufříkKaren Levine

Smutný, ale bohužel pravdivý příběh. Hanu jsem si okamžitě oblíbila a o to víc jsem byla smutná z konce knihy. Co musím vytknout jsou pro mě ne moc zábavné kapitoly, které se odehrávají v Japonsku. Ale jinak je to krásný příběh při kterém proběhne mráz po zádech. Knížka ukazuje (a to nejen dětem) jak moc důležitý je mír.

Jirka v rážiJirka v rážiRichmal Crompton

Vtipná knížka o rošťákovi Jirkovi. Příhody Jirky a Psanců mě opravdu pobavily. Skoro jim ta dobrodružství závidím. Škoda, že dnes už většina dětí Jirkova věku tráví čas raději u počítače a tato dobrodružství ani neznají.

04.05.2021

Černý mustangČerný mustangKarl May

Skvělá knížka. Vinnetou a Old Shatterhand opět nezklamali. Jako v ostatních dílech byla jejich dobrodružství napínavá. Jak to dopadne s Komanči? Podaří se jim chytit Sama Timpe? A zachrání Firwood Camp? To vše mě napínalo až do konce knížky. Jestli máte rádi Vinnetoua a Old Shatterhanda tak knížka opravdu stojí za přečtení. Howgh!

09.12.2021

Vlček trosečníkemVlček trosečníkemWolfram Hänel

Krásně napsaná knížka pro začínající čtenáře.

DelfínDelfínEric Lambert

Nadherná knizka. Spisovatel krasne vystihl malou australskou vesnicku Jindi. Urcite doporucuji.

07.10.2020

Šťastný Art - Co by ti tvůj pejsek řekl, kdyby uměl mluvitŠťastný Art - Co by ti tvůj pejsek řekl, kdyby uměl mluvitDenisa Prošková

Pěkná knížka o pejskovi jménem Art. Doporučuji všem pejskařům.

Vinnetou IIIVinnetou IIIKarl May

Tento díl se mi líbil stejně jako první a druhý. Příběh dvou nerozlučných přátel Vinnetouva a Old Shatterhanda. Jenom mi bylo líto ze Vinnetou skončil špatně ,ale nějak to skončit muselo. Knížka byla napínavá až do poslední stránky. Určitě doporučuji přečíst.

16.10.2020

Nikolina cestaNikolina cestaMichaela Fišarová

Knížka byla velice stručná. Nikola mi přišla trochu nesympatická. Ale jinak hezký příběh o tom ,že ne všichni to mají doma lehké. Nakonec se to Nikole a Martínkovi podařilo obrátit k lepšímu.Trochu mi to připomíná knížku Sama doma.

28.10.2020

Přes palubuPřes palubuTerry Lynn Johnson

MOŽNÁ SPOILER
Napínavá a dobrodružná knížka se šťastným koncem. Když se loď převrátila a Travis s Marinou zůstali v moři, opravdu jsem nevěděla jak to s nimi dopadne. Naštěstí knížka dopadla celkem dobře. Určitě doporučuji těm, kteří mají rádi dobrodružné knížky.

20.11.2020

Ve spárech šelmy - Přežila jsem útok grizzlyů, 1967Ve spárech šelmy - Přežila jsem útok grizzlyů, 1967Lauren Tarshis

Hezky napsaná knížka. Doporučila bych především mladším začínajícím čtenářům. Kniha má velká písmenka a jednoduchý příběh. Líbilo se mi, že autorka píše o tom, jak je důležité chránit přírodu a v ní žijící zvířata.

04.05.2021

Rozvrácená smečkaRozvrácená smečkaErin Hunter

(+ SPOILER) ,,Fanoušky Kočičích válečníků nadchne možnost vycestovatz lesa do této nové série z prostředí savany.'' Kirkus Reviews

Tak kde začít. Od této další serie od Erin Hunter jsem nevěděla, co čekat. Některé její knížky mě bavily, ale některé mě moc nezaujaly. Tato knížka byla do první poloviny jedna z těch horších. Ale od druhé poloviny se začalo něco dít a kniha byla hned zajímavější. Hrdina se opět setkal s Titánem, a Trn zjistil, že Kůra nezemřela při ochraně tlupy a Obloze se vyplňovala její vidina. Velmi mě překvapilo, kdo byl zrádce tlupy, to jsem opravdu nečekala. V této druhé polovině mě knížka pohltila a já nemohla přestat číst. Nezbývá mi nic než jí dát plný počet. :)
Rozvrácená smečka je další povedená knížka od Erin Hunter i když podle mě s trochu nudnějším začátkem. Už se moc těším na další díly.

11.06.2021

I delfínům se občas stýskáI delfínům se občas stýskáSarah Bosse

Knížka mi přišla zmatená.

Johanka v ZapadáčikuJohanka v ZapadáčikuToňa Revajová

Vtipná knížka o Johance, která se přistěhovala do nové vesnice a postupně se seznamovala s různými dětmi a našla si různé kamarády. Knížka je spíš pro mladší čtenáře, ale pobaví i ty starší.

Přízraky nociPřízraky nociErin Hunter

Tento díl mi přišel slabší, než ostatní, ale i tak byl celkem napínavý. Jenom mi vadí, že v druhé sérii je hlavní postavou Bouře, kterou nemám moc ráda. Jinak další skvělý díl ze skvělé série. Zákon smečky určitě patří mezi mé oblíbené knížky:)

23.10.2020

DvanáctDvanáctLauren Myracle

Tahle knížka mě opravdu nezaujala. Četla jsem ji ve dvanácti letech a nedočetla jsem ji. Bylo to zmatené a divně napsané. Hodně lidem v tomto věku se to líbí, ale mě opravdu NE!

03.11.2020

Pozdvižení v PompejíchPozdvižení v PompejíchVeronika Válková

Opravdu pěkně napsaná knížka.Vůbec nevadilo, že jsem začala tímto dílem aniž bych četla první. Bára je velmi sympatická. Kouzelný atlas ji tentokrát přenese do Pompejí, kde se stane otrokyní. Líbí se mi, že to nebylo napsané jako v učebnicích, a přesto jsem se dozvěděla něco o Pomejích. Opravdu skvělý příběh. Určitě si přečtu další díly.

10.11.2020

Rudý měsícRudý měsícErin Hunter

Takhle dobrou sérii jsem už opravdu dlouho nečetla. Sice už vím, kdo je zrádce, ale příběh je napínavý až do poslední stránky. Bylo zajímavé, jak se k Bouři na začátku příběhu chovali všichni mile a přátelsky a na konci nebyl snad jediný člen smečky, který by se jí zastal. Jen škoda, že některé postavy, které mám ráda se najednou chovali úplně jinak a Bouři obviňovali a měli z ní strach.
Knížka je skvělá jako všechny ostatní díly této série. Zákon smečky určitě doporučuji přečíst.

02.01.2021

HurikánHurikánJennifer Li Shotz

Městečko Gulfport zasáhne hurikán a Hrdina s Benem a Adamem se vydávají na pomoc Jakubovi a Skatovi. Na cestě na ně čekají nejrůznější nebezpečí. Poradí si Hrdina s rozvodněnou řekou, aligátorem nebo sesuvem bahna?
Tento díl mě mile překvapil. Čekala jsem, že bude podobný tomu prvnímu, ale právě naopak. Jediné co musím vytknout, že některé části mi přišly až moc nereálné (např. část s aligátorem).
Dobrodružný a napínavý příběh pro milovníky psů a dobrodružství.

08.02.2021

Putování začínáPutování začínáErin Hunter

(+ SPOILER) Tři medvíďata, každé jiného druhu, jsou brzy po narození odloučena od svých rodin. Osud je brzy svede dohromady a společně se vydávají na cestu plnou nejrůznějších překážek a nástrah.
Upřímně, čekala jsem, že tato kniha bude podobná Zákonu smečky. Líbil se mi ten začátek. Kallika a Toklo přišli o matky a tak se o sebe museli postarat sami. Jenomže pak se tam objevilo mládě s kouzelnými schopnostmi, které úplně narušilo ten děj. Vůbec se mi tam nehodilo. A druhá věc, přesně jak napsala DK197 je hodně nepravděpodobné, že by se v divočině setkala zrovna tato dvě medvíďata, která se už dlouho hledají.
Co se týče medvíďat nejvíce jsem si oblíbila Lusu.
Kdyby to šlo knížce bych dala 3a 3/4 hvězdiček.

03.03.2021