Putování začíná

Tři medvíďata, každé z jiného druhu – lední medvěd, baribal a medvěd grizzly – jsou brzy po narození odloučena od svých rodin. Ale nevzdávají se, jsou odhodlána v kruté divočině přežít stůj co stůj. Jejich cesta ale zdaleka nebude přímá a jednoduchá… Osud je brzy svede dohromady a společně zažijí mnohá dobrodružství a budou muset překonat mnoho útrap…...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/38_/386531/volani-divociny-putovani-zacina-LGx-386531.jpg 4.84

Volání divočiny (1.)

Seekers #1: The Quest Begins (2008)

Literatura světová, Fantasy, Pro děti a mládež
Vydáno:, Albatros

rarášek

MŮŽE OBSAHOVAT SPOILERY!!!
,,Medvědi si rychle něco pošeptali a zašustilo to mezi nimi jako sníh po ledové ploše. Kallika se podrbala za uchem. Mluvili snad o místě, kam vedla Hvězda bezpečí - kde led nikdy neroztaje." (Kallika)
,,Svět byl tak velký... mnohem větší než si představovala.! " (Lusa)
,,Vykoukl ven na nebe, kde stále zářil medvědí duch. Vždy to bude jeho hvězda - opuštěná, pyšná a divoká. Nepotřebovala kolem sebe žádné medvědy a on taky ne." (Toklo)

Konečně se Albatros rozhodl vydat Seekers (Volání divočiny) a jsem opravdu šťastná! Nejsou to kočky nebo psi, ale medvědi, jejichž příběh budeme sledovat. Rozhodně jsem zklamaná nebyla.
Z předchozích knížek jsem si oblíbila tu magickou až mystickou záležitost kolem zvířat. Zde se odehrává příběh tři medvědích mláďat, Kalliky (lední medvěd), Lusy (baribal) a Tokla (grizzly), která zůstanou sama a snaží se zůstat naživu.

Kallika - mladé ledního medvěda, její matku zabili kosatky. Je odhodlaná najít svého bratra Taqqiqa a pomocí Hvězdy bezpečí najít zemi Věcného ledu, kde po obloze tančí barevní lední medvědi. Věří v duchy ledu.
Lusa - mladé baribala, celý svůj dosavadní život strávila v zoo se svou rodinou a kamarádem Yogim. Uteče poté, co slíbí samici grizzly ho, že najde její opuštěné mládě a postará se o něho. Věří, že ji na cestě ochrání hvězda Arktur, Medvědí strážce. Baribalové věří, že se jejich duše po smrti stanou součástí stromů (stromoví duchové).
Toklo - mladě grizzlyho, jeho matka ho ve svém šílenství odehnala. Snaží se v přírodě přežít na vlastní tlapu. Vzhlíží k nejjasnější hvězdě na obloze, na opuštěného ducha medvěda, a chce být přesně jako on, hrdý medvěd samotář. Medvědi grizzly věří, že jejich duchové se stanou součástí Velké lososí řeky (vodní duchové).
Urujak - záhadné medvědí mládě s magickou schopností a se ztrátou paměti

Děj byl často smutný i krutý, hlavně ke Kallice a Toklovi. Co mají všichni tři společného, je odvaha a touha přežít, ať to stojí, co to stojí. Ze všech nejzajímavější mi přišla postava záhadného medvíděte Urujaka, kterého na své cestě potkal Toklo.
Tahle německá obálka je opravdu nádherná, ale víc mi k příběhů sedí ta americká, na které jsou všichni tři medvědi. Na této je pouze lední medvěd (Kallika). :) První díl byl skvělý, už se nemohu dočkat druhého. ❤️❤️

Paj-Inka

Není to veselé čtení. Je to silný příběh plný kruté reality, smutku a zoufalství, ale také velkého odhodlání opuštěných medvíďat přežít. Hvězdičku strhávám za medvídě se zvláštní schopností. Do tohoto světa se mi to vůbec nehodí :/