Velké Medvědí jezero

Kallika, Ujurak, Lusa a Toklo se rozhodnou vydat k Velkému Medvědímu jezeru, kde se všichni medvědi každý rok scházejí, aby oslavili nejdelší den v roce a vzdali hold slunci. Letos je však všechny trápí nedostatek potravy, a tak hrozí, že odvěké příměří, které mezi jednotlivými medvědími druhy v tento den vždy panovalo, bude porušeno. Dokážou medvědi překonat své neshody a spojit síly, nebo mezi nimi vypukne krvavý boj? Podaří se Kallice konečně najít u jezera bratra? Zůstanou Lusa s Toklem a Ujurakem spolu, nebo se jejich trojice rozpadne?...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/39_/398034/big_velke-medvedi-jezero-uKT-398034.jpg 4.218

Volání divočiny 2.

Literatura světová, Fantasy, Pro děti a mládež

Vydáno: , Albatros (ČR)

Seekers #2: Great Bear Lake, 2009

Kniha Velké Medvědí jezero

DK197

E-KNIHA: Už ani přesně nevím, proč jsem se nyní vrhla na pokračování. A v první polovině četby jsem se domnívala, že to bude i můj poslední pokus s touto sérií. A kupodivu za to nemohla prapodivná postava Ujuraka - tak nějak si na tu magii zvyknete, jakože tam patří... Šlo o příběh. Není špatný, jen... mu chyběl pořádný děj a drive, kvůli kterému by člověk dychtil, co bude dál. Bylo to takové líné. Ale (jak už zmiňuje někdo pode mnou) druhá polovina u jezera má svižnější tempo i zajímavější dějové linky... A to natolik, že jsem snížila zpětně hodnocení předchozího dílu - neboť u něj vidím výhrady, které zde nenacházím (nebo už jsem byla připravena, že jsou součástí příběhu) - a zbytek knížky si opravdu užila. Dokonce se těším i na pokračování. Zasloužené 4*

Sariega
24.06.2021

Příběh se za mě rozvíjí čím dál více zajímavěji i když na začátku této knihy se to nezdálo nesmíte čtení vzdát

petrzel
16.03.2021

Nádherný příběh, skvěle se kniha čte, a i mě jako dospělou moc baví.

18LenkA12
20.01.2021

Kniha byla skvělým pokračováním předchozího dílu. Jedná se o jednoduchou četbu celkem oddechovou. Mohu jen doporučit. Opět plno napětí a dobrodružství. Hned začínám s dalším dílem. Jelikož se mi sešly doma dva výtisky tak jednu daruji do veřejných knihoven, kde si člověk může vzít knihu a nějakou tam taky dát.

Dorota09
23.09.2020

(+ SPOILER) Kniha se mi líbila konečně se všichni medvědi potkali a čeká je teď dlouhé putování.

tomas9591
12.08.2020

Nejlepší.❤

encyklopedie
23.07.2019

....čím jsem starší tím mám tuhle medvědí "pohádku" raději............
...a zase 100%

Paj-Inka
18.03.2019

První polovina knihy se strašně vleče, ale když medvědi konečně doputují k jezeru, kde se koná medvědí shromáždění, zase se začne něco dít a příběh nabere pořádný spád!