Ve spárech šelmy - Přežila jsem útok grizzlyů, 1967

Ve spárech šelmy - Přežila jsem útok grizzlyů, 1967 https://www.databazeknih.cz/img/books/46_/467603/bmid_ve-sparech-selmy-prezila-jsem-utok--vSm-467603.jpg 5 9 2

Přežil jsem série

< 17. díl

Akční a dobrodružný příběh pro děti na motivy skutečných událostí. Jedenáctiletá Melody jezdí do parku se svou rodinou každé léto a vždycky tu dokázala zapomenout na všechny své starosti. Ale letos je to jiné. Po mámině smrti je každý okamžik v parku jen srdcervoucí připomínkou minulosti. Pak se Mel setká tváří v tvář s majestátním medvědem grizzlym. A najednou jde jen o jedinou věc – přežít. Mel se má stát aktérkou jedné z nejtragičtějších sezón v dějinách amerických národních parků – hrůzyplného léta, které navždy změní přístup k soužití lidí a grizzlyů v divočině. V národním parku Glacier ještě nikdy nezabil grizzly člověka... až dodnes. Jedenáctiletá Melody Vegová jezdí do parku se svou rodinou každé léto a vždycky tu dokázala zapomenout na všechny své starosti. Ale letos je to jiné. Po mámině smrti je každý okamžik v parku jen srdcervoucí připomínkou minulosti. Pak se Mel setká tváří v tvář s majestátním medvědem grizzlym. A najednou jde jen o jedinou věc – přežít. Mel se má stát aktérkou jedné z nejtragičtějších sezón v dějinách amerických národních parků – hrůzyplného léta, které navždy změní přístup k soužití lidí a grizzlyů v divočině.... celý text

Literatura světová

Vydáno: , CPress

I Survived the Attack of the Grizzlies, 1967 , 2018

tami1
25.11.2021 5 z 5

Skvělá dobrodružná knížka pro děti.
Autorka se inspirovala skutečným příběhem z roku 1967. Svižné tempo vyprávění je podbarveno lehce ekologickým pohledem. Děti se dozvědí spoustu zajímavostí o medvědech gryzzlich a také o jiných zajímavých zvířatech která žijí v Národním parku Glacier.

Lassie777
04.05.2021 5 z 5

Hezky napsaná knížka. Doporučila bych především mladším začínajícím čtenářům. Kniha má velká písmenka a jednoduchý příběh. Líbilo se mi, že autorka píše o tom, jak je důležité chránit přírodu a v ní žijící zvířata.