Dvanáct

Dvanáct https://www.databazeknih.cz/img/books/28_/280988/bmid_dvanact-6526dadb3e021.jpg 4 192 31

Viki série

Ještě větší vzrůšo než mít jedenáct, je mít DVANÁCT! Viki, veselá, milá a vtipná hrdinka populární knihy JEDENÁCT (Jota 2009), je zase o rok starší a dospělejší. Ovšem její někdy spíše úsměvné, jindy vážnější trable a nedorozumění s rodiči, sourozenci, ale hlavně kamarádkami současnými i bývalými a těmi, s nimiž se nikdy přátelit nehodlá, jí život rozhodně neulehčují. Viki zjišťuje, jak hořce chutná zrada ze strany blízkého člověka, ale zakouší i stud nad svým chováním, když i ona dokáže ublížit. A navíc si musí zvyknout na spoustu novinek, jako jsou například lesky na rty, noví spolužáci, letní tábory, ženské prádlo a hlavně KLUCI!... celý text

Literatura světová Pro děti a mládež Dívčí romány
Vydáno: ekniha , Jota

Twelve , 2007

Carmela9
17.11.2022 4 z 5

Takže knížka se mi moc líbila. Je to poučivá a zajímavá vtipná knížka. Za mě je lehká na čtení, doporučuji.

VioletMokrasova
16.02.2022 4 z 5

Tahle knížka se mi líbí v tom jak se Viki dokáže se vším poprat. Zároveň je neskutečně vtipné číst věci jako třeba růst prsou atd.

Nora759
23.12.2021 5 z 5

Viki má novou nejlepší kamarádku, přechází na jinou školu, a má trable s pubertou. Super knížka:-D!

Pavlína79
10.09.2021

dvanáctky to baví!

PanTydlitát
29.05.2021 4 z 5

Myslím, že nějak takhle by svůj dvanáctý rok popsala leckterá dívka. :D

Lassie777
03.11.2020 1 z 5

Tahle knížka mě opravdu nezaujala. Četla jsem ji ve dvanácti letech a nedočetla jsem ji. Bylo to zmatené a divně napsané. Hodně lidem v tomto věku se to líbí, ale mě opravdu NE!

Akléda_
30.04.2019 4 z 5

Kdybych tohle četla v deseti až třinácti letech, byla by to moje oblíbená série. Teď je to za mě dobrá oddechovka, která je čtivá.

nikikostadinova
26.12.2018 4 z 5

Škoda, že jsem nečetla dřív. V době vydání mi bylo stejně jako Viki v knize :-D Prostě poznání, že život není jen pohoda.

Míša06
02.08.2018 4 z 5

Velm povedená kniha, a myslím že svůj výchovný účel rozhodně splní :-D. Občas se sice stávalo, že mi přišla Viki až moc naivní, ale ok dalo se to. Rozhodně si přečtu další díly a to nejen kvůli tomu, že mi z toho mamka udělala každonarozeninovou tradici.

DancerJaneBooks
21.04.2018 5 z 5

Přestože už mi není dvanáct, tak jsem si tuhle knížku přečetla a bavila mě. Četla jsem i předchozí díl, ale asi už jsem z něho pravděpodobně něco zapomněla. Hlavní hrdinka Viki je mi moc sympatická: je milá, vtipná i citlivá. V mnoha situacích jsem se viděla. Tahle knížka je psaná přesně formou deníku, protože se tam neřeší jen jedna zápletka v celé knížce, ale vždycky je nějaká zápletka v každém měsíci (kapitole). Je to taková oddechová, ale i záživná knížka, u které jsem se hodněkrát i zasmála. Viki tam řešila problémy všeho druhu, ale někdy převážně problémy s kamarádstvím, což mě bavilo číst. Mám v plánu přečíst si i další díly.

kyticka152
17.04.2018 3 z 5

Knížka mě bavila i přesto, že byla určena mladším čtenářům. Bavilo mě jak spisovatelka podávala pubertu holek svým způsobem. Poslední kapitola sice skončila nejnaivněji jak mohla, ale asi se to tak nějak očekávalo. Pokud máte přiměřený věk této knize, tak... Doporučuji k přečtení.

SmallLucia
16.09.2017 4 z 5

Moc pěkná kniha o dospívání, první lásce a přátelství. Jako mladší mi hodně dala.

zsykorova
21.08.2017 4 z 5

Tato série knih o Viki mě zaujala. První díl mě moc nebavil, ale druhý je mnohem lepší.

Topsinka
26.05.2017 4 z 5

V tomto díle se s Viki sbližujeme ještě víc. Oproti prvnímu dílu mi připadá dospělejší, což je celkem pochopitelné, ale taky méně sebestředná a sobecká. Myslím, že pokud vás nezaujal první díl, směle se pusťte do druhého, protože je mnohem lepší!

brčko-A
07.01.2017 5 z 5

Vážně pěkný. Dokonce mě i překvapila.

kajčamach
20.07.2016 5 z 5

Tahle knížka byla opravdu úžasná. Nevím jak to popsat takovou knihu jsem ještě nečetla bavila mě od začátku do konce.

MirijamFrankl
09.05.2016 5 z 5

Knížka se mi líbia,Viki byla sympatická a často jsem se s ní ztotožnila.
Nebylo to nic přemrštěně náročného,hezký oddech od dystropie a fantasy.

KnihomolAnn
26.03.2016 4 z 5

Tato kniha je velmi čtivá, zábavná a hlavně vtipná! Líbí se mi jak je hlavní hrdinka Viki svá. :)
První puberťácké trable mě opravdu pobavily, protože je to docela dost výstižné. Ovšem mám docela problém s tím, že už nejspíš nebude pokračování. Doporučuji!

HannaFuchs
05.03.2016 3 z 5

Celá série je bezva. Četla jsem ji přesně v těchto letech. Doporučuji...

Magie102
11.02.2016

Tato kniha se mi moc líbí díky humorným zápletkám , které můžou i ve skutečnosti :-)