Dvanáct

Dvanáct https://www.databazeknih.cz/img/books/28_/280988/bmid_dvanact-6526dadb3e021.jpg 4 192 31

Viki série

Ještě větší vzrůšo než mít jedenáct, je mít DVANÁCT! Viki, veselá, milá a vtipná hrdinka populární knihy JEDENÁCT (Jota 2009), je zase o rok starší a dospělejší. Ovšem její někdy spíše úsměvné, jindy vážnější trable a nedorozumění s rodiči, sourozenci, ale hlavně kamarádkami současnými i bývalými a těmi, s nimiž se nikdy přátelit nehodlá, jí život rozhodně neulehčují. Viki zjišťuje, jak hořce chutná zrada ze strany blízkého člověka, ale zakouší i stud nad svým chováním, když i ona dokáže ublížit. A navíc si musí zvyknout na spoustu novinek, jako jsou například lesky na rty, noví spolužáci, letní tábory, ženské prádlo a hlavně KLUCI!... celý text

Literatura světová Pro děti a mládež Dívčí romány
Vydáno: ekniha , Jota

Twelve , 2007

ellypusik
02.01.2016 4 z 5

Knížka byla krásná. Jako vždy mě mile překvapila, jak je všechno podobné na můj vlastní - tehdy - 12 letý život :)

MarkétJJ
19.07.2015

Super knížka na léto /nejvíce záživná/ :)

Always a reader
09.07.2015 5 z 5

Kdysi se mi tyto knihy moc líbily :)

BojácnéKuře
31.03.2015 odpad!

Tahle kniha mi přišla strašně trapná. Byla o hodně horší, než 11 a vůbec se to nedalo číst. Tím jsem se rozhodla, že v dalších dílech pokračovat nebudu. Nedoporučuji! :(

Sabka123
24.08.2014 5 z 5

Opravdu dobrá kniha. Musím ohodnotit 5 hvězdičkami

jolli
14.06.2014 2 z 5

Kniha byla vtipná a celkem se mi líbila až na to, že viki je nejspíš takováte klasická holka bez originálního názoru na oblečení atak. A navíc je to zas další kniha, kde hlavní hrdinka našla 1. lásku...

Kyta
11.08.2013 4 z 5

Přestože byly vydány i dřívější díly, já jsem tenhle díl začala číst jako první. Myslím ale, že to vůbec nevadí; i tak jsem tomu výborně rozuměla. Musím uznat, že to autorka měla dobře vymyšlené. Je to kniha pro puberťačky, takže nečekejte žádný zázrak, ale protože já jsem tenhle díl četla právě když mi bylo dvanáct, měla jsem k tomu dobrý vztah a něco jsem si z knihy vzala. Kniha je o hrdince Viki, která se seznamuje s tím, že je puberťačka a už není jen "malá holka". Má takové ty holčičí trable, i když některé se mi zdály až moc přehnané.
Do čtení zbývajících dílů se pustím už brzy a jsem zvědavá, jaké starosti Viki čekají za rok či za dva.

rencovav
09.08.2013 2 z 5

Stejně jako první díl, ani tenhle mne nijak zvlášť nezaujal.

terkas2001
17.02.2013 2 z 5

Tato knížka se mi moc líbí. Je poutavá, ale zase mi vydržela asi jenom čtyři dny! (Tak dlouho jsem četla i 11.) Je super! Akorát mi přijde zvláštní, že až teď - potom, co je vydána 12 - je desítka. Ani nevím, jestli si tu desítku přečtu, protože s Viki jsem už někde jinde a nechce se mi vracet ještě před 11...

MilovniceKnih
03.07.2012

Ketly,já vím že jsem asi o dost mladší než ty,ale to je jedno.Mě tyto knihy poutají už velmi dlouho a Lauren Myracle je vinikající spysovatelka.Nevím jak by jsi ty něco takového vytvořila.Chtěla bych vidět tebe jak napíšeš pořádnou knihu.Vím,nejsem vševěd ale knihy 11,12,13,14, a 10,jsou napsané velmi dobře.tak nevím,co se ti na nich nelíbí.

Ketly
27.08.2011 odpad!

Tak tohle je opravdu vrchol všech braků pro dospívající dívky. Nevím, z jakého důvodu vydalo americké nakladatelství Dutton Children's Books a následně české nakladatelství JOTA. Vyskytuje se tu absolutně amatérská chyba, lépe řečeno, že tohle ví i předškolkové dítě. Tahle kniha nemá absolutně žádnou zápletku, žádný děj. Pokud se autorce nedaří psát "deníkovým" stylem tak ať tak prostě nepíše. Vůbec jí tenhle styl nesedl. Sice jsem o několik let starší, než bych jako čtenářka knihy měla být, ale když už píši knihu pro dívky tak ať za něco stojí. Tady nebylo vůbec nic, za co by mi stálo vydat knížku. Možná jen část s menstruací, ta je napsána vcelku dobře. Jako další mi tu hodně vadilo to, že jsou tu nepřehledně sepsány kamarádky Viky. Hodně autorů se ztrácí už při třech přátelích a nedokáže si v nich udělat pořádek, tak proč jich tam dávat rovnou deset?! Čtenář se prostě nemůže seznámit s pěti lidmi na deseti stránkách (pokud je to srozumitelně napsané a není to jak na běžícím páse tak ano), přičemž s dalšími dvěma se v též kapitole rozejde. S něčím se může obyčejný čtenář ztotožnit, ale to je tak asi všechno. Připadalo mi, že mezi jednotlivými měsíci byla pauza tak jeden den, protože hlavní postava jakoby vůbec nestárla. Jediný rozdíl je, že na začátku si jde kupovat první podprsenku a na konci se chlubí, že si jde koupit košíčky B. Shrnuto a podtrženo - odpad! Tohle bych své dceři rozhodně číst nedávala, ani kdyby to mělo sebelákavější obálku. Autorka by se měla vrátit přinejmenším na základní školu.