lapetitedeny Online lapetitedeny komentáře u knih

Muka Muka Lauren Kate

Jsem vážně ráda, že jsem se rozhodla tohle zrecenzovat až jako celou sérii a ne po jednotlivých dílech, protože recenze na Pád i Muka by pravděpodobně vypadala téměř stejně. První půlka byla zas nepopsatelná nuda, druhá pak byla mnohem lepší a čtivější. Pořád naivní a plná hovadin, ale prostě to něco má, něco díky čemu chci ten příběh Daniela a Luce znát, ať už jsou ti dva sebepitomější.

14.10.2015

Pád Pád Lauren Kate

První polovina knihy byla hrozný zlo, fakt jsem nevěřila, že to začne bejt dobrý a že budu mít chuť zkusit i další díl. Světe div se, někdy po tý půlce se začalo něco dít a přestalo to bejt tak zlý a ten druhej díl zkusím. I když mi to místy přišlo poněkud nesmyslný anebo přitažený za vlasy (to pak hlavně ke konci, to s tou Sofií).

09.10.2015

Isla a šťastné konce Isla a šťastné konce Stephanie Perkins

Anna mě nadchla. Lola zklamala. Isla byla poslední naděje. A povedla se. Je to doopravdy úžasná kniha.
A v Isle jsem se chvílema vážně našla, tak moc, že se mi tomu ani nechce věřit.

19.08.2015

Dědička Dědička Amanda Hocking

Hlavní hrdinka je na zabití a postavy celkově nestojej za nic. Nejednou to postrádá logiku. Ačkoliv styl psaní není zdaleka dokonalej, oproti všemu ostatnímu je skvělej, alespoň se to rychle čte.

06.08.2015

Šepotání Šepotání A.G. Howard (p)

Wellp, nakonec to bylo celkem fajn. Ale často jsem absolutně nechápala, co se to děje a ztrácela se, huh.

Morefus je boží.

01.08.2015 3 z 5

Veganův průvodce Veganův průvodce Karolína Rathousová

Tak můžu říct, že to nejen úžasně vypadá, ale i obsah je super. Vážně je to moc povedený a věřím, že nejednomu člověku to dost pomůže ^^

26.07.2015 5 z 5

Proč jsem žila v domnění, že ve filmu Sirius na konci umřel?
Každopádně, zprvu jsem se absolutně nemohla začíst, neskutečně mě to nudilo a musela jsem se do toho hrozně nutit. Pak to ale zas začalo bejt fajn, naštěstí. Dala bych tři a půl, ale to nejde, tak to zaokrouhlím na čtyry.

Jo a na další díl jsem zvědavá, protože o tom už nic nevím, další filmy jsem neviděla :D

26.07.2015 4 z 5

Selekce Selekce Kiera Cass

Kdybych řekla, že jsem byla připravená na všechno, lhala bych, protože na rovinu - byla jsem připravená na to, že to bude špatný. A ačkoliv to nebylo dokonalý, spousta věcí mě štvala, nelíbila se mi a nefungovala, něco na tom je a jo - nakonec se mi to vlastně i líbilo. A ačkoliv jsem dneskla prohlásila, že z bytu nevylezu ani pro jídlo, mám dojem, že si vyběhnu do knihkupectví pro Elitu.

18.07.2015 4 z 5

Želvy Ninja: Menu číslo 1: Jedinečný originál Želvy Ninja: Menu číslo 1: Jedinečný originál Kevin Eastman

Tohle bylo bezva! ^^ A fakt strašně žeru to zpracování alá "pizza menu"! :D

16.06.2015 4 z 5

Léto na druhý pokus Léto na druhý pokus Morgan Matson

Posledních čtyrycet až padesát stran jsem prořvala. Takže tak. (Ale pořád si žel stojim za tim, že předtim to bylo takový nijaký a prázdný.)

14.06.2015

Vějíř – sborník české mangy 2015 Vějíř – sborník české mangy 2015 Michal Wokoun

Kresba a celkově provedení jsou fakt neskutečně skvělý. Bohužel příběhy samy o sobě mě moc nebavily a není tam jedinej, kterej by mě doopravdy nadchnul, pobavil bo tak.

09.06.2015 3 z 5

Zápisník smrti 1 Zápisník smrti 1 Tsugumi Ohba

Tak teda sice to nebylo nic, u čeho bych si po dočtení řekla něco jako "Okamžitě potřebuju další díl!!!", ale i tak to bylo bezva (což ovšem nebylo žádné překvapení, protože DN má fakt skvělou pověst). Tak si říkám, že asi na to anime nekouknu, dokavaď nepřečtu mangu, huh :D (Ačkoliv několik dílů jsem už kdysi viděla a tak si řikám... To anime je dost natahovaný, co?)

31.05.2015 4 z 5

Všechny pernské Weyry Všechny pernské Weyry Anne McCaffrey

Předchozí tři díly jsem četla nějaký dva - tři roky zpátky a tak jsem se fakt bála, že už by se mi to nemuselo tak líbit. Ale líbí. Je to pořád stejně boží a super a tak.
Nah, vážně byste týhle sérii měli dát šanci. Stojí to za to. (Ovšem, vůbec neuděláte blbě, když tenhle díl dočtete jen do konce 19. kapitoly a na 20. se vyserete. Ta dvacátá je kurva hrozná a kurva bolí a brečim a omg proč, kurva, proč. Ako jo, čekala jsem, že to přijde, ale ne tak brzo a prostě... omg.)

30.05.2015

Malý princ Malý princ Antoine de Saint-Exupéry

Tohle je tak neskutečně úžasný. Ve svý podstatě je to strašně primitivní a jednoduchý, ale právě tím je to tak nehorázně kouzelný.

07.04.2015 5 z 5

Příliš mnoho Kateřin Příliš mnoho Kateřin John Green

Sice nedočteno úplně poctivě, ale já ten dodatek o matice ještě přečtu. Až můj mozek bude v nějakym lepšim, bystřejším a chápavějším stavu.

Už snad při první stránce, jsem k tomu začala bejt mírně skeptická a to trvalo snad ještě do nějaký poloviny knihy. Pak to někdy skončilo, nevím kdy.

Každopádně, je to prostě příběh obyčejnech, nezajímavejch a nevyjímečnejch lidí a tak k tomu musíte přistupovat. Jsou to prakticky lidi, jako vy, takže nepočítejte, že to bude nějaký bum po dějový stránce. Ani za mák.

Green ale měl ve zvyku tyhle prostý děje vyvažovat spoustou myšlenek a těma věcma, co jste se dočetli mezi řádky (nebo aspoň u Aljašky a Papírových měst tomu tak bylo, Hvězdy jsou už kategorie jiná). Jenže tady to tak úplně neplatilo. Jako jo, ty myšlenky tam byly, ale jednoduše to nebylo takový. Nebylo jich tolik. Částečně mi to asi přišlo trochu takový prázdný. Až na posledních pár stranách příběhu, bylo to, co jsem očekávala, že bude tak nějak ve většině knihy.

Bylo to fajn. Takový prostý, jednoduchý a tak. Ale neočekávajete kdo ví co. Mám chuť dát teď re-reading Aljašky a Měst, abych zjistila, jestli je ta kniha fakt prázdnější anebo jestli jsem já nějak intelektuálně vyspěla a odignorovávala věci, který se mi Green snažil podstrčit, jako gejniální myšlenky. Anebo jestli jsem přišla vo tu schopnost číst mezi řádky, ale to snad ne.

05.04.2015 3 z 5

Harry Potter a Tajemná komnata Harry Potter a Tajemná komnata J. K. Rowling (p)

Přiznávám, že druhýho Pottera jsem se trochu bála, protože právě film jsem viděla několikrát (celkem vtipný, vzhledem k tomu, že jsem ho viděla nekolikrát dřív, než jsem vůbec viděla celej první) a neměla jsem ho ráda (ale byl dobrej, to jo).
Každopádně, ta kniha byla bezva. Je to takový příjemně dětštější a oddechovější a čte se to jednoduše báječně. Fakt chápu, že na tom tolik lidí vyrostlo.

03.04.2015 4 z 5

Rezistence Rezistence Veronica Roth

Tak jako, nebylo to zas tak hrozný, jak jsem očekávala, po tom, co mi bylo řečeno. Ale pořád nechápu, proč tuhle sérii všichni tak žerete.

Jo a ten konec - tywole, to zas byl nápad jak něco. Naše Tris totiž musí bejt něco spešl, že jo. A to jsem si řikala, jak je bezva, jak je tu hlavní hrdinka, která prostě... neni nějak extra výjimečná nebo tak, že je prostě výjimečná asi stejně jako Uriah, že to není hrdinka, kterou všici znaj a obdivujou, že je jen jednou z davu. Ok. Tak nic no.

29.03.2015

Láska v podsvětí Láska v podsvětí Meg Cabot

To, že tahle kniha bude minimálně skvělá, pro mě byla stejná samozřejmost, jako to, že zejtra vyjde Slunce. Nebyla, tak doufám, že to Slunce ale vyjde i tak.

28.03.2015

Dárce Dárce Lois Lowry

Tohle byla fakt hrozně zvláštní kniha. Troufám si říct, že je to něco úplně jinýho, než co se vám obvykle dostává do rukou. Svym způsobem - kam se hrabou myšlenky v YA a NA knihách, které jsou o životě a jsou plný hlubokejch myšlenek. Na druhou stranu vím, že to s nima nemůžu srovnávat, protože je to fakt něco jinýho. Jen tim chci podotknout, že nějaký myšlenky v TFIOS, Tím všechno začíná anebo třeba Ten, kdo stojí v koutě, nejsou svym způsobem nic oproti tomuhle. A to, že myšlenky těch knih miluju.

Přečtěte si to. Je to jiný. Je to hustý. Je to silný. Má to myšlenku silnou a zpracovanou tak, jak jsem to ještě nikdy neviděla.

22.03.2015 5 z 5

Kořist Kořist Andrew Fukuda

So, čte se to parádně a člověk se nenudí. I když je to místy trochu průhledný. Pořád tam jsou ale hrozně nelogický věci, něco málo se sice vyjasnilo, ale pořád ne všechno a jsou tam drobnosti, který prostě logiku nemaj a nemůžou mít, řekla bych. No, na Past jsem celkem zvědavá. Třeba se vyjasní aj něco víc.

20.03.2015 4 z 5