Lana33 Lana33 komentáře u knih

Kulti Kulti Mariana Zapata

Kniha se čte sama, hlavní hrdinka je velmi sympatická a má boží trpělivost. K příběhu nemám jedinou výtku - svižný děj, sympatické postavy, drama.
Jediné co bych knize vytkla, je hromada chyb. Pár chyb se dá přehlédnout, ale když se to opakuje stále častěji, tak to ruší zážitek ze čtení knihy.

23.11.2019 4 z 5

Počátek Počátek Dan Brown

V novém díle se již známý profesor Langdon vydavá opět za dobrudružstvím, které je svým tématem velmi aktuální. Setkáváme se s rozporem mezi vědou a náboženstvím, které je líčeno velmi poutavě. Jak už jsem tu několikrát četla, kniha není nejakčnějším dílem autora, nicméně je velmi současná. Velmi se mi líbí, že Brown vyúžívá začlenění různých biologických tezí, technických poznatků i detailních popisů míst bez mystifikace čtenáře.
Kniha je poutavá, nicméně se neustále opakuje stejný styl všech autorových knih s RL - navození problému, tragédie, únik s atraktivní ženou, obvinění Langdona, prchání a pronásledování, velké odhalení.
Tentokrát zde byl i nastíněn problém s umělou intelgencí a celkově toto nové téma mělo osvěžující nádech.
Na druhou stranu si říkám, že by to bez toho klasického "brownovského" děje nebylo ono :)
I přesto - skvělá kniha jako vždy.

08.07.2018 3 z 5

Drasticky děsivý Dexter Drasticky děsivý Dexter Jeff Lindsay (p)

Kniha, která mě od začátku chytla. Velmi dobře napsané, nic se tam sáhodlouze a zbytečně nepopisuje jen proto, aby to dalo 1000 stran. Děj příjemně frčí, má to spád, jedním slovem super.

15.01.2018

Zapomenuté dítě Zapomenuté dítě Charlotte Link

Po trošku zmateném začátku a směsicí různých postav mě kniha mile překvapila. Nejvíce mě bavili pasáže, ve kterých se popisoval příběh Nobodyho. A při vyprávění Semiry mi doslova běhal mráz po zádech.
Hodně milé překvapení.

20.07.2017 4 z 5

Milý Johne Milý Johne Nicholas Sparks

Kniha je zajimava - to ne ze ne - ale prislo mi, ze se autor snazi ve druhe pulce knihy ctenare za kazdou cenu rozbrecet a neco mi tam proste chybi.
Nicmene se mi libil vyvoj vztahu mezi Johnem a jeho otcem. Kniha je celkem okay.

04.07.2017 3 z 5

Sběratel kostí Sběratel kostí Jeffery Deaver

Rhyme je velice neobvykle volený hrdina, který i přes svůj handicap skvěle využívá svůj mozek a instinkt. Velice se mi líbí myšlenka propojení geniální a egoistické mysli. Popis některých scén byl pro mě až moc dobře představitelný (bohužel nebo bohudík?). Nicméně se mi líbí tento neotřelý příběh "vysloužilého" detektiva. Rozhodně si ještě něco o Rhymeovy přečtu.

15.03.2017 4 z 5

Mutace Mutace Robin Cook

Kniha, která poskytuje pohled na odvrácenou tvář genetiky. A to, že hrát si na stvořitele není vždy nejlepší nápad. 4 hvězdy za nápad!

25.02.2017 4 z 5

Hypnotizér Hypnotizér Lars Kepler

Myslím, že série s Joonou je skvělá. Hypnotizér patří asi do průměru celé série.

31.01.2017 4 z 5

Matky Matky Brit Bennett

Jak už tu několikrát v komentářích zaznělo, kniha se čte těžce. Je zvláštně napsaná. Ze začátku (asi 120 stran) jsem se ztrácela v tom, kdo vlastně že danou část příběhu vypráví. Nicméně po té půlce knihy mě to začalo i relativně bavit (vzhledem k tomu, že jsem už byla odhodlaná knihu odložit a znovu neotevřít) a už jsem se do čtení nemusela nutit. I když konec je zvláštní, čekala jsem víc, nějaký jednoznačný závěr. V příběhu je spousta nezodpovězenývh otázek (pro mě hlavně ohledně Nadiiny matky), které by potřebovaly vyjasnit.

11.03.2024

Kruh Kruh Bernard Minier

Místy trochu zdlouhavý děj, popisy míst a situací mi občas nedokázaly přijít na mysl, ač jsem si je zkoušela představit sebevíc. Stejně jako u prvního příběhu více zvratů. Sem tam bych rozvedla některé myšlenky hlavního hrdiny, ne vše mi bylo hned jasné. Kniha se ale čte svižně, hlavní hrdina mi přijde občas trochu natvrdlý, ale sympatický.

16.09.2019 3 z 5

Jak zabít manžela Jak zabít manžela Kathy Lette

Tak u této knihy jsem se opravdu bavila. Sarkasmus a nadsázka mi sedly a tak jsem knihu přečetla velmi rychle. Jediné, co mi vadilo, byla Jazz - a to hodně. Za chvíli se vdávám, tak doufám, že některé rady nebudu potřebovat.

01.04.2019 4 z 5

Popis Čeňka jako malého Satana je vtipný, nicméně mně zaujal více autorův blog než celá kniha. Celkově nejlepší mi přišly stati s Natašou :) na ukrácení volného času ideální :)

25.02.2017

Deník jedné mrchy Deník jedné mrchy Suzanne Hawley

No tak nějak nevím, co si o knize myslet...Možná, že název mi měl napovědět, ale i přesto jsem takhle nesympatickou, zlou a sobeckou hlavní hrdinku ani nečekala. Knihu jsem přečetla jen kvůli čtenářské výzvě. Jedna hvězda za postavu Jacka a Anny.

01.02.2017 1 z 5

Kam se poděla Elizabeth Kam se poděla Elizabeth Emma Healey

Skvělý pohled na život starých lidí trpících Alzheimerem. Hlavní postavu jsem si zamilovala již po prvních stránkách. Můžu jedině doporučit.

31.01.2017