lampernaqui lampernaqui komentáře u knih

Ledový ostrov Ledový ostrov James Rollins (p)

Příjemná knížka, která rychle utíkala, akce střídala akci, jednou vyhráli Američané, jednou Rusové, všude výbuchy, střelba... potvory, zmražování... a než se čtenář naděje, je konec. Dal jsem teď třetí knihu od Rollinse v řadě, kupodivu mě zatím jeho scifi dobrodružné thrillery baví.

25.11.2014 4 z 5

Pohřbeno v hlubinách Pohřbeno v hlubinách James Rollins (p)

Stejný příběh od stejného autora, vždy jen s malými obměnami. Zde to fungovalo (narozdíl od Podzemní říše). Zase nějaký ten vědecký úkaz, skupina vědců, kteří se vydají do neprozkoumaného terénu, nějaká ta potvora a... objev. Bavil jsem se celou knížku, samozřejmě, je to odpočinková literatura, nesmí se od toho očekávat nic jiného. Hlavní hrdina, hezká hrdinka, holt musíme přežít to, že se vždycky dají dohromady. Ale tak nějak to k tomu patří.

24.11.2014 4 z 5

Podzemní říše Podzemní říše James Rollins (p)

Podzemní říše nepatří podle mého mezi Rollinsovi nejlepší knihy. Holt je to prvotina, musí se s tím počítat. Šablonu má stejnou jako jeho pozdější knihy, jen s tím rozdílem, že tady kniha s druhou polovinou a velkým objevem hodně ztrácí. Nebudu snad moc spoilerovat, když řeknu, že Rollins potkal K. Zemana a Vernea a něco splácali dohromady. Určitě má tento autor mnohem lepší knihy.

24.11.2014 3 z 5

Třináct záhad Třináct záhad Agatha Christie

Nebylo to špatné, ale u detektivek jsem povídky nikdy neměl moc rád. Některé jsou dobré, jiné průměrné. Ale pořád jde o slečnu Marplovou, takže jsem knihu přelouskal během jednoho dne.

24.11.2014 3 z 5

Vražda na faře Vražda na faře Agatha Christie

Rozhodl jsem se přečíst Agathu pěkně postupně, začneme tedy se všudypřítomnou slečnou Marplovou. Kniha má všechno, co jsem od autorky očekával. Povedný děj, pozvolna se rozplétající případ... ale hlavně ten nádherný popis venkova, kdy by prostě každý hned chtěl bydlet.

12.11.2014 4 z 5

Falešná hra Falešná hra Lincoln Child

Druhý díl Gideon překvapil a byl mnohem lepší než první. Teroristé hodlají provést útok ve velkém americkém městě. Kdo jediný jim to může překazit než muž, který se nebojí smrti? Akce od začátku do konce, pár zvratů, ale hlavně kopa zábavy. Tohle byl typ knížky, jakou mám od obou autorů nejraději. Povedlo se a na Gideona se můžu těšit potřetí.

12.11.2014 4 z 5

Kód smrti Kód smrti Lincoln Child

První kniha s novým hrdinou. Nebylo to špatné, ale Pendergast je přeci jenom Pendergast. Očekávám, ze Gideon bude pár dílů mít, tak po pátém by se dozvěděl, že ohledně nemoci mu všichni lhali a že ji buď nemá, nebo je možná nebezpečná operace, kterou podstoupí. Jeho vychytávky a lži byly občas za hranou, vyptávání bylo "nenápadné" a všichni mu sdělili všechno to, co by jinak nesdělili..ok... A souboj rypadel? Kde jinde to uvidíte!

12.11.2014 3 z 5

Třetí brána Třetí brána Lincoln Child

Znovu stejné schéma - uzavřený komplex, uzavřená skupina lidí a jeden po druhém umírají. Proč? Na to by měl přijít hlavní hrdina, záhadolog, který mi však po celou dobu knihy přišel jen tak do počtu. Ale samotné popisování archeologického naleziště a všech prací, to stálo za to. A projít až ke třetí bráně? No jistě.... Knihu jsem přelouskal za den a něco, z toho vyplývá, že bavila.

03.11.2014 4 z 5

Utopie Utopie Lincoln Child

Nebylo to špatné, ale autor (popřípadě v jiných knihách autorská dvojice) má na kontě lepší knihy. Je to sice všechno na jedno brdo - uzavřený prostor, krátký časový úsek... ale já to mám rád. Tahle kniha byla napínavá, jen hodně předvídatelná - člověk poznal, kdo je na straně teroristů hned od začátku. Stejěn zůstanu Lincolnovi věrný.

03.11.2014 3 z 5

Luciferovo evangelium Luciferovo evangelium Christopher Hyde

Tohle byla už třetí knížka od stejného autora se stejnou hrdinkou a stejným příběhem přes kopírák. V rychlém sledu vystřídat hromadu lokací, nahodit na čtenáře hromadu zajímavostí a rychle dál. První kniha mě bavila, ale potom už to šlo z kopce. Stejný problém mám s Brownem, ale ten to alespoň nehodlá ukončit do 200té stránky. Templářskou sérii zatím nechám někde u ledu, autor mi prozatím stačil.

27.10.2014 2 z 5

Aztécký kodex Aztécký kodex Paul Christopher (p)

Mám rád knihy Rollinse, Cusslera, Prestona-Childa a podobné. Trocha toho dobrodružství v různých koutech světa, nějaká historická záhada - nebo dokonce poklad. Je to odpočinkové, nic náročného, člověk se dozví pár zajímavých informací a zabaví se. Nic víc nečekám, ale tohle bylo takové... podivné a uspěchané. Nejsem zvyklý, že podobná kniha má pod 190 stránek. Další díl si přečtu, ale nečekám nic extra. Ale obálky jsou pěkný,to je pravda :)

21.10.2014 2 z 5

Invaze Invaze Jan Kotouč

Tohle byl díl, který mě chytil a bavil po celou dobu. Skvělá atmosféra, dobře napsané a popsané vylodění, které proběhlo tak trochu jinak, než jsou naší historici zvyklí. Nějaký ten zlý Němec sem, zlý Němec tam, k tomu přírodní portál kdesi v podzemí a dostat se k němu vede přes další zlé Němce. A pokud by vás někdo vyslýchal, nažeňte mu strach trochou své vlastní historie, jak jste utíkali ze zámku Wolfenstein a zničili Hitlerovy plány na zombie vojáky.

21.10.2014 4 z 5

Lhář 4 Lhář 4 Jakub Ćwiek

Zajímavé zakončení, které jsem v tomhle duchu nečekal. Jinak klasická Lhářova kniha, která neurazí, ale bohužel už si na ni za týden nevzpomenu. Zombie, andělé, démoni, severští Bohové, Bakchus, lidé schovaní v obrazech, divadelní krysy... kde jinde to najdete?

21.10.2014 3 z 5

Lhář 3 Lhář 3 Jakub Ćwiek

Povídky byly opuštěny, autor se vrhnul na jeden jediný delší příběh o Apokalypse. Není to dlouhá knížka, takže nezačne nudit. Kapitoly se rychle střídají, pořád se něco děje a čas od času dobré hlášky. Není nad souboj andělů a pekla a trochu toho brouzdání po Paříži, plné oživlých mrtvol.

14.10.2014 3 z 5

Rembrandtův portrét Rembrandtův portrét Paul Christopher (p)

Celkem zklamání. Knížka byla přečtena během chvilky, všechno se tam valilo hodně rychle a než si člověk stačil zvyknout na postavy, byl konec. Jinak klasický dobrodružný román, který nepřináší nic nového, jen zabaví na pár hodin.

14.10.2014 3 z 5

Zmizelá Zmizelá Gillian Flynn

Konečně dočteno. Velký hit poslední doby? No, nemůžu říct, že to bylo špatné nebo výborné. Dobrá knížka, zajímavé postavy a závěr se kupodivu dal čekat od dvou třetin. Přečetl jsem i první knihu Ostré předměty od stejné autorky a je pravda, že Zmizelá u mě zafungovala lépe. Klidně vyzkouším i další román.

26.09.2014 4 z 5

Krvavé oko Krvavé oko Giles Kristian

Tohle je ten styl, který mám rád a přiznám se, že od BBArtovek sbírám snad všechny historické knihy, protože se nejen dobře čtou, ale i na pohled vypadají krásně. Sága neoplývá originalitou, to bych ani nějak neočekával, dobrodružství mladíka, který ne zcela proti své vůli pluje za dobrodružstvím na dračí lodi. Pokud si i další díly udrží stejnou kvalitu, budu spokojený.

24.09.2014 4 z 5

Pán Stínů Pán Stínů Darren Shan (p)

Tentokrát závěr nebyl překvapivý, dal se předpokládat. Oproti předchozímu - podle mě - nejslabšímu dílu série znovu zlepšení do klasické Darrenovské kvality. Souboj dvou bývalých kamarádů se blíží. Teď jen čekat, co přinese poslední díl.

Lhář 2 Lhář 2 Jakub Ćwiek

Je to už pár týdnů, kdy se mi do ruky dostala první útlá knížečka o Lhářovi, ale vím přesně, že teprve ve dvojce jsem si ho celkem oblíbil. Příjemné povídky, u kterých stejně vždy předpokládám, že na Lokiho nikdo nemá a on všechny převeze a zničí. A taky to tak je. Ani se o tuto postavu člověk nemusí bát.

23.09.2014 4 z 5

Synové osudu Synové osudu Darren Shan (p)

Výborné zakončení ságy. Přiznám se, že ačkoliv mám už dost načteno a měl jsem připravené varianty, jak se vším autor naloží, takový epilog jsem vážně nečekal.... a byl mnohem lepší. Takže dlouhá sága je za mnou a já se rád vrhnu na další knihy od stejného autora.