Invaze

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Pohodlný život Johna Francise Kováře, šéfa globální pašerácké organizace, přeruší návštěva dlouho ztraceného přítele Vincenta Vegy a informace o usedlosti Chateau Molineraux, kde se prý dějí věci související s paralelními světy a kde snad, možná, zahynuli i někteří z Kovářových přátel. * Chateau Molineraux se nachází v Normandii, bohužel v Normandii roku 1944 okupované Němci. Spojenecká invaze je na spadnutí a Kovář s Vegou mají jedinou možnost, jak se tam dostat včas – využijí tajný průchod mezi světy a připojí se k americké 82. výsadkové divizi. V Den D seskočí spolu s dalšími pětatřiceti tisíci parašutisty do Normandie. Invaze však nemusí probíhat podle učebnic dějepisu. V Chateau Molineraux sídlí člověk, který nechce, aby něco tak malicherného jako válka rušilo jeho výzkum, a nebojí se Němcům nabídnout pomocnou ruku. Pro Kováře a Vegu to dost možná bude ten nejdelší den....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/17_/175400/agent-jfk-invaze.jpg 3.757
Série

Agent JFK 31.

Žánr
Literatura česká, Sci-fi
Vydáno, Triton
Orig. název

JFK 31 - Invaze, 2013

více informací...
Nahrávám...

Komentáře (9)

Kniha Invaze

Přidat komentář
witko
05. ledna

Po dlouhé době se v sérii taky objevily i jiné postavy než jen JFK. Za mě dobré čtivo.

sharik
18.03.2019

Nečtu všechny díly, ale jen vybrané kusy, přesto si myslím, že už se ve světě série Agenta JFK tak nějak orientuji. Teď přišla na řadu Invaze, román odehrávající se v alternativní realitě, kde je výsledek druhé světové války ohrožen a vypadá to, že nacisti zvítězí. Jan Kotouč je "militarista", takže víc než na science fiction prvky je zde armáda a pak především samotná invaze v Normandii. Ok, informace o ní jsou už tak nějak známé a možná, že se nedají v samotném průběhu (vyjma jádra tohoto příběhu, paradoxně, že) čekat nějaké originální informace. Jenže proč by to pak měl psát? Myslím, že Kotouč mohl přidat trochu nového pohledu na Den D - tady ho totiž podezírám, že místy až prakticky opsal situace ze seriálu / knihy Bratrstvo neohrožených. Některé jsou totiž fakt příliš podobné, včetně chování postav. Ale i tak jde o solidní a svižnou oddechovku, která dokáže vtáhnout. Nicméně pozdější knihy tohoto autora mi přišly výrazně lepší.

T800
30.11.2018

Tak tohle bylo zklamání. Čekal jsem, že když se v příběhu objeví Vega Vincent bude to zábava a dobrodružství. Opak je bohužel pravdou. Jako by se série dostávala do slepé uličky. Ona už v ní vlastně byla a teď se spisovatelé snaží jí vrátit původní krásu. Nejde jim to.

NemmamSlov
15.01.2018

Tak mame tu dalsie stretnutie Johna s Vegou, ktory dostavaju echo od neznamej osoby, ze vo svete ktory sa nachadza v obdobi 2. sv. vojny sa nachadza ich znama osoba z minulosti. Ci je to priatel alebo nepriatel netusia, ale urcite to stoji za preskumanie a pripajau sa k Americkek armade v Normandii. Dalsia cast z historickeho sudku, uz by to chcelo nejaky ten vyspelejsi svet, mozno aj preto sa mi zda ze tato seria upada.

Terva
23.03.2017

Pozorovatel, hlášení 3:

Tři paralelní reality jsou spolu propojeny stabilně, je pravděpodobné, že budou existovat i další přístupové světy.

Po misi číslo 27 nazvané „Dlouhý černý úsvit“ se mi zdá, že úroveň Kovářovo příběhů prudce klesá.

Invaze je military fantasy, plná násilí, rozkazů a zelených mozků. Vše se odehrává v paralelní Druhé světové válce. Je to tu samej nácek. Každej na ně nadává, ale každý scénárista, režisér nebo spisovatel je velmi vděčný, když něco z SS může ve svém příběhu použít. Také je to velké lákadlo pro konzumenty. Já jsem jiného názoru. Pokud budu chtít něco o válce, přečtu si něco o válce. Tuhle knihu o válce jsem dočetl s velkým odporem a to jen díky tomu, že je to v této sérii, pro pochopení celkového děje a je prostě nutné vědět kde kdo a jak skončí.
Agentura již neexistuje, ale přesto všichni, kteří v sérii pokračují, připisují Kovářovo jednání a chování, jaky by to byla další agenturní mise. NENÍ!!!!! Je to samostatné Kovářovo jednání. Proto to ztrácí na té původní kráse.
Tento příběh se mi skoro nelíbil. Jeho hodnocení dvěmi hvězdami je lehce nadsazené. Jednu hvězdu jsem přidal za snahu napodobit humor (špatně napodobený) mistra Procházky a pokus držet se pivní linie, kterou dodal mistr Žamboch. Ale to je tak vše. U příběhu jsem se nudil a čistě a jistě mě nebavil.

Jo a kdyby jste po válce chtěli na pivo, tak si mě najděte.

Malá ochutnávka:
Studoval jsi vůbec nějaké historické materiály ohledně invaze v Normandii?
Ne, ale hrál jsem Call of Dutty.

Vzkazy:
Pro milovníky války a military knih – přidejte si jednu hvězdu.
Pro odpůrce piva – odeberte si jednu hvězdu.
Pro fanoušky JFK – Nutno přečíst pro kontinuitu příběhu.
Pro Salonku – Nečti to :-)

Vybral jsem asi osm nazelenalých citátů a uložil jsem je Janu Kotoučovi do sumky.

Na konci knihy je přidána opět další povídka.
Tato se jmenuje „Kaťuša“ a napsal jí, tak jako v předešlé knize, Jaromír Vykoukal.
Malý komentář najdete v kolonce „Povídka“.
Mohu jen připsat, že jsem povídku ohodnotil čtyřmi hvězdami a dodávám, že je sice krátká, ale je mnohem lepší než příběh Invaze.

Svůj svět si musíme zasloužit.

lampernaqui
21.10.2014

Tohle byl díl, který mě chytil a bavil po celou dobu. Skvělá atmosféra, dobře napsané a popsané vylodění, které proběhlo tak trochu jinak, než jsou naší historici zvyklí. Nějaký ten zlý Němec sem, zlý Němec tam, k tomu přírodní portál kdesi v podzemí a dostat se k němu vede přes další zlé Němce. A pokud by vás někdo vyslýchal, nažeňte mu strach trochou své vlastní historie, jak jste utíkali ze zámku Wolfenstein a zničili Hitlerovy plány na zombie vojáky.

Neo1tex
13.02.2014

Kotouč je definitivně jeden z mých oblíbených českých autorů sci-fi. Četl jsem od něj tuto knihu a Příliš blízké setkání a musím konstatovat, že píše nesmírně poutavě, velmi jednoduše, ovšem nikoliv triviálně a jeho příběhy mě prostě baví. Vřele doporučuji k přečtení...

olle3
03.12.2013

Nakonec příjemně překvapilo

1

Doporučujeme

Naslouchač
Naslouchač
Projekt Kronos
Projekt Kronos
Led pod kůží
Led pod kůží
Řetězová reakce
Řetězová reakce