lampernaqui lampernaqui komentáře u knih

Soumrak Matareseů Soumrak Matareseů Robert Ludlum

Pro mě zklamání. Příběh mě vůbec nevtáhnul a přišlo mi to, jako kdyby pan Ludlum psal o něčem, co už mu nesedí. Přeci jen moderní technologie (napsáno 1997) všechno mění od dob, ve kterých psal své největší hity. Ale to je asi jen můj názor, nějak tak mi to během čtení přišlo. Škoda, první kniha byla příjemné čtení.

25.01.2016 2 z 5

Podobizna / Něvský prospekt Podobizna / Něvský prospekt Nikolaj Vasiljevič Gogol

Dvě skvělé povídky. To bych nečekal, jak mě obě zaujmou a vždy jsem si myslel, že teď by měl být konec, ale příběh i nadále pokračoval. A vždy se ještě něco dalo vyprávět. Pro mě velké překvapení, ať až jde o příběh snové lásky a nebo o téměř horrorový příběh mladého malíře.

18.01.2016 4 z 5

Týden v tichém domě Týden v tichém domě Jan Neruda

Celkem příjemná novela a hlavně můj úvod do edice Světová četba, ze které se pokusím přečíst co nejvíce. Je to text tak akorát na jeden večer, když se čte pomalu, starší čeština mi už po x knihách Jiráska nevadila. Teď ještě skouknout hranou verzi.

18.01.2016 3 z 5

Matareseův kruh Matareseův kruh Robert Ludlum

Po všech historických románech z poslední doby trocha špionážních her neuškodí. A po kom jiném sáhnout než po Ludlumovi. Mataresova organizace postupně všemi chapadly zasahuje znepřátelené státy. Jen dva agenti, doteď stojící proti sobě, musí zachránit svět. Popis praktik tajného agenta nikdy nenudí - od hesel přes schránky, výslechy a taktické plány. Četlo se to dobře.

15.01.2016 3 z 5

Legenda o Brokenu Legenda o Brokenu Caleb Carr

Na knihu jsem se těšil a když jsem se do ní začetl, musel jsem si přiznat, že jsem čekal něco úplně jiného. Chvíli mi trvalo, než jsem se do příběhu dostal, ale nakonec jsem se pohyboval na území Brokenu celkem obstojně. Kniha je velice popisná, hraje si s prostředím, historií, zvyky, autor si to hodně promyslel. Dodatky tvoří skoro pětinu knihy. Ale příběh samotný by se klidně mohl odvyprávět na mnohem kratší knize. To ale záleží na úhlu pohledu.

11.01.2016 3 z 5

Temno Temno Alois Jirásek

Kvalitní kniha od Jiráska, která odsýpala příjemně rychle. Nenudila, příběh o potírání nekatolických občanů, pálení knih páterem Koniášem... Díky Bohu, že jsem ateista a nějaké různé výklady Knihy mě netrápí.

11.01.2016 3 z 5

Silueta Silueta Justin Richards

Čisté dvě hvězdy, zatím nejlepší kniha o Doktorovi. A tentokrát psáno i jako kniha, ne jen jako scénář k obyčejné epizodě. A ještě jedno plus - žádní klauni. Ano, to je velké plus.

11.01.2016 2 z 5

Dalecká generace Dalecká generace Nicholas Briggs

Spíše jedna a půl hvězdy. Hrozný styl předchozí knihy byl vyměněn za lepší, ale pořád to nebyla plnohodnotná kniha. Jen to bylo (alespoň pro mě lepší než Sinclairovky). Ale pokud se to bude s každým dalším dílem zlepšovat, budu jen rád.

10.01.2016 2 z 5

Závoj smutku Závoj smutku Tommy Donbavand

Tady asi půjdu dle Jiráska - Proti všem. Doktora znám (nejsem žádný whovian, je to odpočinkový seriál), teď jsem začal skoukávat klasické díly... k tomu jsem zkusil knihu. No, spíše "knihu". Nejedná se o román, spíše jen o velmi rychle převyprávěný díl... Kvalitou je to pro mě něco jako sešity John Sinclair, ale ty jsou pro mě nostalgická záležitost. Jestli další knihy budou stejně psané, rozhodně přestávám číst. Škoda peněz - a raději se nevyjadřuji k pasáži s klaunama, to by bylo na delší rozbor :)

10.01.2016 1 z 5

Říjnový seznam Říjnový seznam Jeffery Deaver

Rozmýšlel jsem mezi třemi a čtyřmi hvězdami, nakonec jsem dal horší hodnocení, protože i přesto, že se to četlo dobře a vše do sebe zapadalo, tak všechny Deaverovské zvraty se dají už dopředu předpovědět... Nejvíc mě dostane, až jednou skončí knížku, kdy policisté dopadnou vraha... a nic víc. A přiznám se, že na tenhle jeho román se těším. Tady kombinoval a kombinoval, poslední kapitola mi přišla celkem zbytečná, ale dobře. Přečetlo se to za jeden den, odsýpalo to a člověk se v tom neztrácel.

10.01.2016 3 z 5

Ve stínu sfingy Ve stínu sfingy James Rollins (p)

Úroveň stejná jako u předchozího dílu, takže kdo se bavil, bude se bavit i nyní. Ale já opravdu raději Sigmu.

10.01.2016 2 z 5

Stín krále lebek Stín krále lebek James Rollins (p)

James Rollins a jeho román pro náctileté, který opravdu ocení asi jen náctiletí a my starší si vždy raději sáhneme po další Sigmě. Ale v rámci kompletní čtení autora si dám i další díl, u kterého se snad budu bavit víc.

27.12.2015 2 z 5

V cizích službách V cizích službách Alois Jirásek

Další kousek do přečteného Jiráska. Tentokrát opravdu poslední kniha z dob Husitů, v příští knížce už budu v období Temna. Autor stále baví, uvidíme, jak dlouho mi to vydrží.

27.12.2015 3 z 5

Maryla / Zemanka Maryla / Zemanka Alois Jirásek

Obě kratší novely byl příjemně čtivé, zatím jediná věc, kterou jsem od Jiráska četl a nelíbila se mi, byla Staré pověsti české. Jinak jsem stále udiven, že čtu tohoto autora a sám od sebe, protože bych to nikdy nečekal.

27.12.2015 3 z 5

Trofej Trofej Christopher John Sansom

Pro mě zatím nejlepší díl celé série. Právnický hrdina nemá jeden případ najednou, jak už jsme zvyklý, ale vždy si přidá nějaký navíc, aby se více zapotil. A že tady se zapotí pořádně. Sice má za sebou uvěznění v Toweru, ale teď se žene přímo do války. Autor na celkem nezáživném případu u poručnického soudu postaví tak skvělý román, že k pěti hvězdám chybí jen ždibíček. Blíží se francouzské loďstvo, anglický král hromadí nespokojenou mládež do vojska, chudoba, nové mince, to všechno i útroby bitevní lodě zakusíme během čtení.

27.12.2015 4 z 5

Zjevení Zjevení Christopher John Sansom

Jak to ten autor dělá, že kvalita v sérii neklesá, spíše naopak? Hrbáč právník tentokráte loví vraha, kterému dělá dobrý návod Bible. To už tak bohužel bývá. Znovu výborná atmosféra tehdejší staré Anglie, zamotaný případ, dokonce několik případů, všechno do sebe krásně zapadá a autor se obejde i od dnes populárních závěrečných wow-zvratů, to je bod navíc.

27.12.2015 4 z 5

Vladař Vladař Christopher John Sansom

Další skvělé pokračování, hrbatý právník dostává nové úkoly, znovu se zamotává do politických intrik, do temných kobek Toweru a do sporů se svými právnickými nepřáteli. Děj utíká jedna radost, kvalita rozhodně neklesá.

15.12.2015 4 z 5

Kráter Kráter Douglas Preston

Dobrá kniha, hodnocení něco mezi třemi a čtyřmi hvězdami. Potěšil závěr, který se na posledních stranách povedl, klidně by se mohl dát pryč i epilog. Několik dějových linií se splete dohromady, zjistí se, že meteor není meteorem a začne pátrání po původu.

10.12.2015 3 z 5

Temný oheň Temný oheň Christopher John Sansom

Nejdřív jsem si myslel, že přesunutí dalšího dílu do Londýna bude špatné rozhodnutí. Přeci jenom popis případu uprostřed kláštera se mi líbil, ale tady máme přeplněné město uprostřed vlny veder. Nakonec si mě příběh stejně vtáhl a musím říct, že byl stejně kvalitní. Hrbáč hledá tajemství řeckého ohně, zachraňuje nevinnou dívku z vězení a ještě se snaží přežít nesnesitelné vedro a nepřátelské právníky.

07.12.2015 4 z 5

Rozpuštění Rozpuštění Christopher John Sansom

Skvělý detektivní román ze staré Anglie. Přidávám se k ostatním čtenářům, kteří si oblíbili hlavní hrdinu a s ním i spisovatele. Výborný popis kláštera, doby, atmosféry... to všechno vtáhne do děje a zhltnul jsem to během chvilky. Tohle jsou ty pravé detektivky pro mě. Už se těším na další hrbáčův případ.

07.12.2015 4 z 5