Týden v tichém domě

Povídka ukazuje krátké obrázky života a prolínající se osudy lidí, které spojuje život v jednom malostranském měšťanském domě.

https://www.databazeknih.cz/img/books/29_/29002/tyden-v-tichem-dome-29002.jpg 3.823

Kniha Týden v tichém domě

žlučníkář

Člověk, kterej kdyby si sundal cvikr a založil ZZ TOP už za starýho Rakouska, protože vousy by na to měl, nemusel by psát tuhle věc. Jako malostranský povídky docela i dobrý, a tohle v nich myslim je taky. Ale vydávat to samostatně? Vždyť se tam nic neděje. Kdyby se aspoň něco dělo kolem tý mrtvoly. Ale my jenom šmějsíme po starým baráku a čumíme, kdo žije v jaký partaji. Z mýho pohledu je to nuda jak prase. To je jako strávit celej večer střízlivej při hře člověče nezlob se sám se sebou. Žádnej trhák to není a já z toho byl docela zklamanej, ale je to jenom můj názor.

Ty si to ale klíďo přečti. Třeba se ti to bude líbit a vykřikneš ty vole, to je teda síla!

lampernaqui
18.01.2016

Celkem příjemná novela a hlavně můj úvod do edice Světová četba, ze které se pokusím přečíst co nejvíce. Je to text tak akorát na jeden večer, když se čte pomalu, starší čeština mi už po x knihách Jiráska nevadila. Teď ještě skouknout hranou verzi.