Ladygeront Ladygeront komentáře u knih

Drak spí Drak spí Michaela Klevisová

Naprosto skvělé čtení! Jinak už jste napsali všechno.-)

19.11.2021 5 z 5

Čas primadon Čas primadon Naďa Horáková

To se to krásně četlo! Milé pro duši, procházky Brnem, toulání kolem a k tomu trochu napětí. Chybu to ale má, já to přečtu do rána a pak koukám.-))

02.08.2022 5 z 5

Korálky z klokočí Korálky z klokočí Naďa Horáková

Líbí se mi hodně knih Nadi Horákové a tahle se mi líbila také!

02.06.2022 5 z 5

Zapomenutý král Zapomenutý král Ludmila Vaňková

Paní Vaňková předpokládá,že jsme už my všichni,co čteme její romány,velice dobře trénováni.Také se mi Mongolové pletou.Rusové ne,jejich jména jsou přece jen odvoditelná.Jména sem,jména tam,já nedám na Vaňkovou dopustit.Píše skvěle.Četla jsem od ní všechno.Jen se modlím,aby ještě psala dál.A je jen dobře,že se dívá na historii jako žena.Její hrdinové žijí.Není to jen vyprávění.Píše o jejich životech.Proto jsou její knihy tak čtivé.Proto si přeji,aby ještě psala a psala a psala-). Víte jak báječné by musely být její knihy z doby pohanských Čech?

03.06.2015 5 z 5

Na zemské stezce Na zemské stezce Martin Nesměrák

Tak dávám jen 4 hvězdy. Ten začátek byl k nepřežití. Kdyby autor obětoval jednu stránku na mapu oblasti s popisem, nemusela jsem se padesát stránek mořit s přdstavami kde to asi tak mohlo být, popis střídání hranic sem tam mě definitivně dorazil! Ale pak už to šlo. Příběh má sice dlouhý rozjezd, ovšem hrad Landštejn je jeden z mých zamilovaných hradů. Dál už příběh přece jen běžel slušně. Celkem pohodové čtení.

10.05.2020 4 z 5

Přemyslova krev Přemyslova krev Jitka Svobodová

Mě se kniha líbila moc!! Mám ráda, když je děj ukotven v místopisu, dovedu si představit kde to bylo. V dějiných souvislostech, vím co je skutečná historie a proto mi nevadí spisovatelská licence. I když historický romám vlasně přejde do historické fantasy, Ludmila Vaňková psala stejným způsobem a její knihy se nikdy neohřály v knihkupectví. Měla vytříbenější styl, nedivím se, protože knih napsala hodně. Přemyslova krev je hodně dobrá knížka. Je to první kniha autorky v tomto stylu, já si ráda počkám na druhou, třetí atd. 800 stran mi nevadí, klidně mohlo být 1000. A co se týká pohanství a křesťanství, když někomu něco berete, musíte počítat s tím, že se bude bránit a ne nadarmo se říká, že myšlenku nezabiješ! Já jen doufám, že paní Svobodová má napsanou další knihu, nebo alespoň polovinu z ní-))).

28.04.2019 5 z 5

Vraní oko Vraní oko Michaela Klevisová

Tentokrát nechválím, to se to nekonečně vleklo!

03.07.2023 3 z 5

Jarmarečník Jarmarečník Vlastimil Vondruška

Zařekla jsem se, že po přečtení prvního dílu končím, mě tam prostě ta historie strašně chyběla! Jenže! Přišla další vlna uzavření všeho a já jsem zjistila, že nemám co číst-(. Hotová katastrofa, protože když nemám co číst, tak jsem vzteklá a nervozní-))). A tak přišel na řadu Jarmarečník. Světe div se, mě se to líbilo. Historie ovšem opět chybí. Ale vzala jsem to jako čtení románu skoro bez historie. Takže za mě 4hvězdy jako dík za docela příjemné čtení.

23.12.2020 4 z 5

Deník malého poseroutky Deník malého poseroutky Jeff Kinney (p)

Vnuk nechtěl číst žádné knihy. Bylo mi to líto, protože já čtu hodně a tak vím o co se ochuzuje. A tak jsem se v knihovně zeptala co prepubescenty bere, co čtou?? A paní mi poradila tuto knížku s mnoha díly. A poradila mi dobře, protože když hlídám svého mladšího vnuka, tenhle starší mě upomíná, že mi bude číst nahlas-)))). Smějeme se oba a vnuk se naučil číst s výrazem a ne to školní monotónní brmlání, které mě strašně štvalo!! Třeba jsme, Jeff Kinney a já, zaseli jedno dobré zrnko-).

22.01.2017 5 z 5

Záhada zmizelého šlechtice Záhada zmizelého šlechtice Martina Novotná

Líbí a hodně! Bavilo mě to, hádala jsem kdo asi byl lump i když ono jich tam bylo víc. Tato kniha byla první, od spisovatelky, kterou jsem četla.A víte proč? Protože do mé knihovny žádná předchozí nedorazila! Já mám ráda Vondrušku i jiné spisovatele, kteří píší historické detektivky a historii vůbec. Myslím, že tato autorka mu bude dobře šlapat na sandál!! A mě ukrátí mé dlouhé noci.Tak ať se daří, paní Novotná.-)

11.01.2023 5 z 5

Spřádači snů Spřádači snů Barbara Erskine

Je mi to líto, ale jak mám ráda Erskinovou, tak toto ne! Roztahané, zdlouhavé.

23.12.2022 3 z 5

František Štěpán Lotrinský: Bohatý manžel chudé císařovny František Štěpán Lotrinský: Bohatý manžel chudé císařovny Josef Bernard Prokop

Tohle nebyl můj šálek. Sice jsem dočetla, ale škoda času. Celá kniha se táhne, opakování situací, manžel podpantoflák, císařovna egoistická. Na celém světě měla pravdu jen ona. Ještě bych ráda věděla, kde vzal autor tvrzení, že měla ráda Čechy!! Neměla, ani náhodou! Její oblíbený národ byli Maďaři.

26.01.2022 2 z 5

Tvůrce českých moří Tvůrce českých moří Jiří Dobrylovský

Líbilo, spisovatel prostě nezklame. Já nejsem technicky zaměřený člověk, trošku obavy jsem měla, že rozumět rybníkářství nebudu nikdy. Ale ukázalo se, že jsem do knihy zapadla jako hrášek do lusku. Jižní Čechy znám celý život a tak nebyl problém představit si děj. A docela mě potěšilo, že Jakub Krčín nebyl vylíčen jen jako kruťas a darebák. Byla jiná doba. Ale jistě nebyl dobrodinec chudých, to by nebyl rožmberským regentem. Jako stavitel rybníků a hospodář obrovského majetku byl geniální. Přesto Rožmberkové stačili všechno rozházet. Jako člověk nebyl Jakub zrovna šťastný člověk. Když to všechno shrnu, musím říct: Děkujeme Mistře Jakube Krčíne. A já děkuji Jiřímu Dobrylovskému.-)

05.10.2020 5 z 5

Dáma v modrém Dáma v modrém Naďa Horáková

Příjemná detektivka, dobře se čte. Bavila mě a přečtená byla brzy. Naďa Horáková má vůbec povedené knihy. Začala jsem u jejích historických detektivek, které byly také velice čtivé.

13.07.2020 5 z 5

Nevinný bratrovrah Nevinný bratrovrah Jiří Dobrylovský

Pro mě skvělé! Sice je to román, neromán,ale i tak to mohlo být. Historické podklady a logika napovídají, že je to vysoce pravděpodobné. Kdo zabil Václava? To už se s jistotou nedozvíme.Kdyby nebylo Boleslava, nebylo by české knížectví. A to nevěřím, že by Václav byl jen modlící se bábovka, to by nikdy nebyl knížetem! Naprostá většina obyvatel byla totiž pohany. Tisícileté zvyky se nedají jen tak vykořenit. Pokřtěni byli jen někteří bohatí a to kolikrát ještě jen na oko. Takže i Václav musel být bojovník, ale bojovat nechtěl a to byl kámen úrazu! Jen si porovnejte jak se říkalo knížeti. Svatý Václav( to rozhodně nebyl), Boleslav bratrovrah ( to nejspíš také nebyl) a jeho synovi Boleslav pobožný , vyvraždil Slavníkovce!! Prostě nám ty charakteristiky nějak nesedí. Boleslav I. vybojoval a zvětšil knížectví až na Červenou Rus . Historici tvrdí, že rozsah Českého knížectví byl větší než za Karla IV. Tak kdo byl tedy zakladatel? Já jen doufám, že spisovatel se pustí do psaní knihy o dalších možných výkladech naší historie. Držím palce-).

25.10.2017 5 z 5

Propast času Propast času Roman Bureš

Bezva čtení! Líbilo a moc. Mě už u Legionáře napadlo, že tenhle pán by mohl stvořit něco pěkného. Pospíchám na druhý díl-).

28.09.2017 5 z 5

Irská princezna Irská princezna Elizabeth Chadwick

Tak toto jsem skutečně nečekala! Sice jsem knihu dočetla, ale jen proto, abych si dobře pamatovala, že i zavedený spisovatel dokáže napsat takovou příšernost.

05.08.2021 1 z 5

Kirké Kirké Madeline Miller

Je to skvělá kniha. Převyprávění Homérovi Odyssey nemůže být nikdy nuda. Emoce, zvraty, překvapení, to vše vyprávěné nymfou Kirke, dcerou boha slunce Hélia. Syrové podání příběhů, stejně jako u Homéra, tápání, hledání a bezradnost dcery boha mě ji přibližuje mnohem víc, než hrdinný epos. Takže za mě plný počet bodů a radost, že je na světě další kniha, kterou budu číst opakovaně a milovat.

22.12.2019 5 z 5

Stín modrého býka Stín modrého býka Leonard Medek

Fantasy jsem nikdy moc nemusela. Pak se mi dostala do ruky Athéňanka Tháis a já jsem zjistila, že je to nádherná knížka i když to není moje milovaná historie. No není, ona to historie je a není, už tenkrát to byla historická fantasy. Pak přišly další knihy a už to jelo.Smith, Franková, Mostecký, Renaultová. Prostě jedna lepší než druhá. Na Stín modrého býka jsem přišla náhodou, když jsem , už celá zoufalá, hledala v knihovně něco pro mě.Doma jsem ke knížce sedla a už jsem se od ní neodtrhla, četla jsem a četla až do druhého dne. Protože tahle knížka patří k tomu nejlepšímu, co jsem kdy z historické fantasy přečetla. A že třeba i slovenský Červenák je sakra dobrý! Ale pokud jste příliš útlocitní, tak ji nečtěte.Ale myslím, že když si odmyslím kouzla a zázraky, tak podoba se starověkem a středověkem je dokonalá.To nebyla doba romantiky. Přeji krásné čtení všem, kdo se do toho pustí-).Třeba zjistí, že i tak to, kdysi dávno, mohlo být.

22.08.2016 5 z 5

Bastard Bastard Jaroslav Mostecký

Dočetla jsem a je mi do breku. Já v knize ležela do poslední stránky. Jen je mi prostě líto, že si už nepřečtu žádné pokračování. I když má příští rok vyjít kniha Pod úplňkem hada, která je ale nedopsaná. Kdo to dopíše????-(((

20.08.2023 5 z 5